Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Pomoc w sprawie UDP flood

  1. #1

    Domyślnie Pomoc w sprawie UDP flood

    Witam, podpowie mi ktoś o co chodzi z UDP flood? Co jakiś czas, po zainstalowaniu antywirusa "Panda Antyvirus Pro 2015", dostaje komunikaty "Próba włamania Typ ataku: UDP flood".
    Podpowie mi ktoś co to za atak?
    Czy jest to program szpiegujący.
    Jeżeli ktoś używa pandy proszę o pomoc. Z góry dzięki
    W załączniku screen z pandy.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  2. #2

    Domyślnie

    Flooding to zalewanie pakietami, atak typu DoS na jakąś Twoją usługę na porcie w celu zaburzenia jej działania. Wybrany protokół UDP nie daje wysyłającemu gwarancji dotarcia ataku.

    Moim zdaniem to boty, które nieustannie krążą w sieci i szukają ofiar.

    Myślę, że jest to kwestia konfiguracji Pandy odnośnie ilości wyświetlanych powiadomień.
    Extraterrestrial plant

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli nie jest to nic strasznego, typy programy szpiegujące , jakies wirusy?.
    Jestem nowy w tym, wiem tylko tyle, że ddos to pingowanie jakiegos portu. :P

  4. #4

    Domyślnie

    Samo pingowanie to konkretnie protokół ICMP i działa na porcie 7. W języku potocznym można tak powiedzieć, że DDoS to pingowanie portu choć informatycznie jest to raczej wysyłanie specjalnie spreparowanych pakietów niekoniecznie przez ICMP.
    W grach nawet bug'i nazywa się exploitami: )

    Pytasz się czy to próba włamania/program szpiegujący itp - oczywiście, że tak a Ty myślałeś, że co ? że sobie boty robią jaja zalewając Cię pakietami ?
    Extraterrestrial plant

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem , wyczuwam w twoim ostatnim zdaniu ironię.
    Napisz mi szczerze , kiedyś miałem keyloggera i musiałem robic format kompa , dlatego sie zwracam na forum, jak byś był laikiem też byś się bał.

    Chciałbym się również dowiedzieć czy ten problem dotyczy każdego i nie da się go zlikwidować? Czy jest to po prostu systematyczne i krąży po sieci. Jaka szkodę może wyrządzić komputerowi i ogólnie jak zwalczyć problem (o ile jest on problemem).
    Czy jest to tylko zalewanie pakietami w celu spowolnienia czy jest w tym cos grozniejszego?
    Ostatnio edytowane przez TryToKnow : 02-24-2015 - 19:49

  6. #6

    Domyślnie

    zainstaluj Firewall

  7. #7

    Domyślnie

    TrytoKnow - próba włamania nie zawsze musi pochodzić od człowieka bezpośrednio. Często pochodzi właśnie pośrednio poprzez bota, który realizuje normalne auto-włamanie.
    Extraterrestrial plant

  8. #8

    Domyślnie

    Elitegroup , wytłumaczyłeś mnie sprawę botów ale proszę odpowiedz na pytania zawarte moim poście powyżej.. :/. Z góry dzięki.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie przejmuj się tym, chyba że będzie to na tyle uciążliwe że zaczniesz to odczuwać w czasie serfowania( ) po internecie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał TryToKnow Zobacz post
    Elitegroup , wytłumaczyłeś mnie sprawę botów ale proszę odpowiedz na pytania zawarte moim poście powyżej.. :/. Z góry dzięki.
    TryToKnow - tak, ten problem dotyczy każdego. Boty np: Nimda nieustannie skanują sieć szukając ofiar. Jeśli trzymasz wszystkie możliwe uaktualnienia - w stanie aktualnym to jest mała szansa, że ktoś Ci się włamie.

    Spowolnienie komputera aby komuś zrobić na złość raczej zdarza sie jeśli do generatorów malware dopsnie się jakiś dzieciak - w dzisiejszych czasach liczy się informacja lub moc obliczeniowa. Domniemam, że nie masz tam cennych dla kogoś informacji - dlatego Twój komputer mógłby zostać zombie w czymiś botnecie i jako jeden z wielu coś liczyć dla kogoś.

    Tak jak napisałem w drugim poście. Na moje oko jest to problem konfiguracji samego AV odnośnie ilości wyświetlanych komunikatów.
    Extraterrestrial plant

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj