Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: [WinSock C++] Połączenie internetowe

Domyślnie [WinSock C++] Połączenie internetowe

Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie złamałem zasad
    Chcę napisać program który odbiera polecenia od innego programu przez połączenie bezprzewodowe.

Przykład:
    Program1.wyslijWiadomosc -----> Program2.odbierzWiadomosc ------> Program2.odpowiedz

Zastanawiam się, który protokół wykorzystać i co jest serwerem,a co klientem. Zobrazuje to jeszcze dokładniej:

Program znajduje się na czyimś komputerze i łączy się z moim drugim programem, który jest na moim komputerze po przez WinSock.
    Przykład:

Komputer1 - program u kogoś innego
    Komputer2 - program u mnie

Komputer1: Podłączono z Komputer2
    Komputer2: Witaj
    Komputer1: Tez witaj

Nie znam ip komputera, gdzie znajduje się program1. Ktory z tych programów jest serwerem,a który klientem ? Pierwszy raz stykam się z komunikacją sieciową i nie bardzo się orientuję. Możliwe, że popełniłem błędy w myśleniu, więc proszę mnie poprawić w razie czego

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał ggerek101 Zobacz post
    Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie złamałem zasad
    Chcę napisać program który odbiera polecenia od innego programu przez połączenie bezprzewodowe.

Przykład:
    Program1.wyslijWiadomosc -----> Program2.odbierzWiadomosc ------> Program2.odpowiedz

Zastanawiam się, który protokół wykorzystać i co jest serwerem,a co klientem. Zobrazuje to jeszcze dokładniej:

Program znajduje się na czyimś komputerze i łączy się z moim drugim programem, który jest na moim komputerze po przez WinSock.
    Przykład:

Komputer1 - program u kogoś innego
    Komputer2 - program u mnie

Komputer1: Podłączono z Komputer2
    Komputer2: Witaj
    Komputer1: Tez witaj

Nie znam ip komputera, gdzie znajduje się program1. Ktory z tych programów jest serwerem,a który klientem ? Pierwszy raz stykam się z komunikacją sieciową i nie bardzo się orientuję. Możliwe, że popełniłem błędy w myśleniu, więc proszę mnie poprawić w razie czego
    Serwerem będzie ten który będzie czekał na połączenie. Z definicji serwera - który świadczy usługi lub udostępnia zasoby.

Domyślnie

Łączność via WiFi, Bluetooth, IrDA, NFC czy inne?
    A nie myślałeś o wprowadzeniu 3 dedykowanego urządzenia o wzmocnionej transmisji?
    Komp1 > Serwer
    Serwer > Komp2

Komp2 łączyłby się z serwerem, zamiast z Komp1.

Zasady Postowania