Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Pytanie do zaawansowanych. Jak wy się tego wszystkiego nauczyliście ?

Lightbulb Pytanie do zaawansowanych. Jak wy się tego wszystkiego nauczyliście ?

Witajcie, jestem nowy i dla informacji jestem w 3 klasie technikum informatycznego. Bardzo mnie interesuje dzial hackingu, w szkole zapewne już mnie tego nie nauczą ani nigdzie indziej. Interesuje mnie to jak doświadczeni hakerzy się teo wszystkiego nauczyli. W internecie nie ma nic sensownego ani żadnych poradników, chyba, że słabo szukałem. Od dawna chciałem się dowiedzieć jak komuś zdalnie sterować jego komputerem(próbowalem i szukalem różnych sposobów na kompie kolegi oczywiście za jego zgodą ale to nie działało). Jak się robi ataki na strony? gdzie tego wszystkiego sie nauczyć dowiedzieć ? Chciałbym żeby ktoś doświadczony mi w skrócie to objaśnił

Domyślnie

Nie jestem może jakimś zaawansowanym hakerem ale jeżeli chodzi o drogę jaką idziemy do celu to mniej więcej wiadomo.
    -instaluj linuxa(najlepiej jako drugi system)ja zaczynałem od ubuntu potem debian i teraz jestem w trakcie instalacji freeBSD (nie sprzeczajmy się czy to linux czy nie)
    -naucz się programować
    -opanuj komendy terminala
    A propo filmów w sieci na youtube można znaleść może nie jak się włamać do PKO ale np. przechwytywanie sesji, łamanie haseł windowsa IOS itp.

P.S. http://hack.pl/forum/newbie-dla-pocz...ruktazowe.html - daleko było szkukać
    Ostatnio edytowane przez kamilosm : 09-25-2014 - 21:04

Domyślnie

po co linuxa?
    Zależy jak definiujesz hakowanie.
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 09-26-2014 - 10:32
    Głos racjonalny.

Domyślnie

Ja uczę się cały czas bo wiedzę trzeba ścigać jak "kania dżdżu..."
    * markossx *

Domyślnie

"hakowanie" bez linuxa(unixa) to jak wbijanie gwoździ gumiakiem- da się ale lepiej młotkiem ale ja ze swojej strony polecam rzucić się na głęboką wodę-BSD

Domyślnie

@rastman1491 zebys zostac hakerem musisz wiedziec duzo wiecej niz profesjonalisci w IT. Gdy zdobedziesz odpowiednia wiedze to samo do cb przyjdzie "hakowanie". W moim przypadku było odwrotnie to odpowiedni ludzie zglosili sie do mnie o dystrybucje ...

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

To forum było wspaniałe jak stawiałem pierwsze kroki. Tu ujarzmili napalonego na deface 17 latka który chciał zaimponować kolegom Używaj Linuxa (nie słuchaj tych co mówią inaczej) , zrozum go. Programuj na własne potrzeby polecam Pythona bo jest prosty. I przede wszystkim nie ucz się hackingu, bo pomysły na obchodzenie zabezpieczeń przychodzą z wiedza jak to wszystko działa.

Domyślnie

Cytat Napisał kamilosm Zobacz post
    "hakowanie" bez linuxa(unixa) to jak wbijanie gwoździ gumiakiem- da się ale lepiej młotkiem ale ja ze swojej strony polecam rzucić się na głęboką wodę-BSD
    To mit powielany przez niedoświadczonych hackerów. Systemowi, który się używa trzeba po prostu ufać. Wiedzieć, że się nie zwiesi wtedy kiedy nie trzeba, ale tak naprawdę - najlepszy system do hackowania jest taki do którego masz narzędzia do hackowania - dodatkowo, musisz ufać tym narzędziom. Czy to będzie Win czy Lin czy MacOS - bez znaczenia.

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

Nie zgodzę się , prawie 67,4% serwerów w necie stoi na Unixach (Usage share of operating systems - Wikipedia, the free encyclopedia) Co chcesz robić na WIN ? Wykorzystać narzędzia typu Ioncanon ?

Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Domyślnie

Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Hakerzy na Win mają zespół łamliwego chromosomu X? Nie qmam...
    Głos racjonalny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania