Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Ardamax (?), co mnie zaatakowało? I CZY ATAKUJE?

  1. #1

    Domyślnie Ardamax (?), co mnie zaatakowało? I CZY ATAKUJE?

    Nie jestem pewny czy dobry dzial wzgledem tematu ale wzgledem mnie owszem, ryzyk fizyk hehe. Jeśli zły to sorry, mozna przeniesc. Pisze ten temat zeby sie dowiedziec jak duzo moglo zostan pobrane z mojego dysku (jesli w ogole cos) i co mnie spotkalo. wiem ze dlugie :/

    Ostatnio interesowalem sie Ardamaxem, po czym pobralem "scrackowana" wersje Ardamaxa linkiem spod filmu na youtube. Bylo pokazane ze dziala, pozytywne komentarze, oceny, polubienia i suby byly sztucznie nabite.
    No to pobralem wszystko ladnie dziala moge szpiegowac swoj komputer ale nie wysylal on logow na email/ftp mimo ze wszystko bylo dobrze (wiadomosci testowe przychodzily z uzytymi ustawieniami). W swoim czasie zauwazylem ze to CZESTY problem poczatkujacych, wiec no nie wiem czy tylko ja zostalem oszukany ale moze ten temat posluzyc jako przestroga :P.

    kilka dni mialem go na kompie az w koncu zaczelo mi sie wszystko psuc..
    bylo to spowodowane tym ze do tego falszywego ardamaxa (ktory tworzyl bardzo wykrywalne wirus co bylo niezgodne z opinia o platnym ardamaxie). to pobralem z internetu jakis program crypto cos tam ktory rzekomo mial sprawic zeby wiry z ardamaxa nie byly wykrywalne.
    uwaga daje link tylko zebyscie mogli mi wiecej powiedziec, nie pobierac tego ...
    [spoiler]
    Make your Ardamax Keylogger FUD (Undetectable) - News - Bubblews
    [/spoiler]
    byc moze to nie ta strona, wlasnie zauwazylem ze w google jest kilka identycznych z innym wygladem, tak samo filmy. byla falszywa instrukcja itp tak samo jak w przypadku filmu. mialem wylaczonego antywirusa bo tak pisalo w instrukcji (glupie, ale wydalo mi sie logiczne ze programy tworzace wirusy itp sa uznawane same jako wirusy), no i dlatego ze microsoft security essentials mi usuwal ardamaxa caly czas. zainstalowalem tego crypto cos a wlasciwie w momencie zaczalem sie bac i anulowalem ale juz bylo za pozno.

    wszystkie pliki byly albo usuwane albo przenoszone na moich oczach, zainfekowalo mi duzo programow, najbardziej skype, microsoft security essentials i puush, a takze displayfusion i gg.

    indeksowanie/wyszukiwanie a raczej ich ustawienia sie zmienily na takie zeby "wyszukiwalo tez inne pliki ktore maja w nazwie znaki z ktorych sklada sie szukana fraza" (chyba, moze zle zrozumialem). szukalem windows7.iso wyskakiwaly mi 00312129083192.dat (przykladowa nazwa)

    usuwane/chowane byly wszystkie instalki windowsow, iso itp. a jak jakis sie odział to zawartosc takiego folderu z windowsem byla czesciowo usunieta czesciowo po calym dysku rozsiana.

    nie moglem tworzyc nowych plikow z menu kontekstowego za wyjatkiem folderu.

    jak odlaczylem neta to komputer sie uspokajal znacząco (chociaz ciagle byly modyfikowane pliki w WINDOWS i innych folderach wedlug 'ostatnio zmodyfikowany'), i nie chodzi mi o zwykle cookie/temp files po przegladarce/skype.

    ysk stracilem na wlasne zyczenie bo raz odratowalem a po zainstalowaniu windowsa na nowo bez formata i przeniesieniu wszystkich pozostalosci do powstalego windows.old, ktory zabezpieczylem udostepniajac NIKOMU i chyba czyms jeszcze przed ingerencja sieci i programow ktore moga cos wyciagac z windows.old mimo ze instaluja sie w normalnym miejscu.

    tutaj moje pytanie czy to byl ciagle automat czy haker tez mial dostep do mojego komputera? ile danych moglo zostac skopiowanych? kamerka mogla tez wysylac obraz?

    Zrobilem formata ale moze cos znowu jest na rzeczy .. to juz napisze tu zamaist nowego tematu.
    http://puu.sh/7vfqv/130ece96f7.png - zwroccie uwage na date modyfikacji folderow ....
    http://puu.sh/7vftM/bc424987f5.png
    http://puu.sh/7vfVD/40f3f2f614.png
    co robic? jestem atakowany znowu?

  2. #2

    Domyślnie

    ctrl+a, delete.

    Przenieś ważne dane na jakiś zewnętrzny nośnik(pendrive, inny dysk), zrób format, postaw windowsa, ściągnij aktualizjacje. Jak chcesz to anywira. W każdym bądź razie ważne dane których zrobisz kopie przed formatem musisz przeskanować programem antywirusowym z aktualna baza wirusów zanim zaczniesz je wykorzystywać na nowo postawionym systemie.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj