Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 16 z 16

Temat: Jak i kiedy zacząć nauke hackingu.

Domyślnie

OCB traktujesz każdego jak lamusa. Chłopak się pyta bo mimo, że nie ma czegoś takiego jak studia hackerskie to jednak są ludzie co włamali się ostatnio do SONY i to na pewno nie byłem ja hehe: )

Więc jak zdobyć wiedzę hackera ? zasadniczo samemu a najlepiej zacząć od znajomości budowy sieci komputerowych. Do hackerki w zasadzie nieważne z jakiego systemu się włamujesz - ważne na ile możesz mu ufać (stabilność) i na ile jest on elastyczny (np: znajdowanie grepem w logach porządanych informacji)

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    OCB traktujesz każdego jak lamusa.
    Pokaż w którym miejscu
    Chłopak się pyta bo mimo, że nie ma czegoś takiego jak studia hackerskie to jednak są ludzie co włamali się ostatnio do SONY i to na pewno nie byłem ja hehe: )
    Czytając podobne posty w życiu bym Cię o to nie posądził...
    Więc jak zdobyć wiedzę hackera ? zasadniczo samemu a najlepiej zacząć od znajomości budowy sieci komputerowych. Do hackerki w zasadzie nieważne z jakiego systemu się włamujesz - ważne na ile możesz mu ufać (stabilność) i na ile jest on elastyczny (np: znajdowanie grepem w logach porządanych informacji)
    Znowu jakieś masło. Nie ważne z jakiego systemu ale WAŻNE do jakiego systemu. Trzeba go znać oraz metody jego zabezpieczania.

Domyślnie

No panowie bo dyskusja powoli zaczyna zbaczać z właściwej drogi :-P

Co do programowania to szkodą że nie jest to konieczna umiejętność hakera... akurat programowanie to u mnie pasja więc było by mi łatwiej :-P

Ok to już wiem że sieci muszą być w małym palcu... tylko problem jest z nauka sieci komputerowych... brakuje dobrych materiałów do nauki, więc ciężko się uczy... gdyby ktoś miał jakiegoś dobrego ebooka (byle nie skan bo potrzebuję na ebook readera) to będę wdzięczny jak zapoda linka.

Dobra czyli maszyna wirtualna będzie bardzo pomocna w nauce hackingu. W maszynie wirtualnej da się chyba skonfigurować wirtualną sieć prawda? Taka maszyna będzie miała własne IP?

CO do znajomości systemów operacyjnych to mi to nie robi różnicy czy jest konieczny czy nie bo też dużo czytam na ten temat bo się interesuję... problem w tym że w książkach nie ma żadnych informacji związanych z systemami operacyjnymi, które mogły by się przydać hakerowi, czyli to co było mówione zabezpieczenia itp.

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał dejmien25 Zobacz post
    No panowie bo dyskusja powoli zaczyna zbaczać z właściwej drogi :-P
    No właśnie, nie ma Cię co na manowce wyprowadzać.
    Co do programowania to szkodą że nie jest to konieczna umiejętność hakera... akurat programowanie to u mnie pasja więc było by mi łatwiej :-P
    Jak chcesz być naprawdę 'dobry' to musisz znajdować błędy samemu co wiąże się z programowaniem.
    Dobra czyli maszyna wirtualna będzie bardzo pomocna w nauce hackingu. W maszynie wirtualnej da się chyba skonfigurować wirtualną sieć prawda? Taka maszyna będzie miała własne IP?
    Tak.
    problem w tym że w książkach nie ma żadnych informacji związanych z systemami operacyjnymi, które mogły by się przydać hakerowi, czyli to co było mówione zabezpieczenia itp.
    To czytaj dokumentację jak to co znajdujesz w książkach Ci nie wystarcza.

Domyślnie

Może warto byłoby zacząć od zdefiniowania kim tak naprawdę jest hacker, skąd się wzieli.
    Następnie wstępnie poczytać o Mitnicku i ogólnie szeroko pojętej socjotechnice, sama przyda się w życiu(choć nie tylko ona). Samo myślenie opierające się na znajdywaniu niecodziennych rozwiązań dot. dowolnego systemu lub nawet sytuacji zmienia postrzeganie świata.

Domyślnie

ja próbowałem czegoś się nauczyc ale po kilku tygodniach odpuscilem
    ciezko jest

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania