Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: rzeczywista możliwość namierzenia

Domyślnie rzeczywista możliwość namierzenia

Witam,
    Od jakiegoś czasu czytam sporo na forach o komórkach i internecie na kartę. Często ludzie piszą że istnieją jakieś tajemnicze metody namierzania ale oni ich nie zdradzają oczywiście. Myślę że głównie chodzi o wzbudzenie zainteresowania odbiorców niż posiadanie tej tajemnej wiedzy.
    Mianowicie wyobraźmy sobie taka sytuacje, Jaś kupuje telefon od "obwoźnego handlarza" następnie do niego kartę prepaid tak samo robi z komputerem oraz modem do niego. Zakładamy że nie jest głupi i do żadnych znajomych czy na swoje adresy email nie wchodzi przez ten internet oraz w miejscu zakupów nie było kamer ani nie płacił karta itp. Według mnie owszem da się namierzyć taki komputer czy tel tzn miejsce z określeniem do paru metrów z którego się łączy za pomocą BTSów itp ale jeśli jest to np blok to piętra nam z pewnością nie pokarze. To ewentualnie za pomocą satelit ale to raczej możliwości USA niż nasze. Wiadomo że może pójść do marketu z włączonym tel ale takie sprawy pomijamy bo równie dobrze może go dziewczyna wydać

Nie piszę tego ponieważ coś chce sprawdzić, tylko po to że mnóstwo jest osób na forach które piszą o tajemniczej mocy który widzi wszystko o wszystkich nawet jak niema przez co zobaczyć.
    Chciałbym aby fachowcy się wypowiedzieli czy mam rację?

Lightbulb

O ile pamięć mnie nie myli, podobne tematy były poruszane na forum wiele razy.
    Wcześniej była możliwość ustalenia jakiegoś małego obszaru, w którym znajdowało się urządzenie zalogowane do sieci.
    W dobie smartfon'ów, operator może wyznaczyć dokładną pozycję urządzenia zalogowanego do sieci, wydaje mi się, że tutaj istotnym elementem jest konfiguracja samego urządzenia.

Teoretycznie ! Jeśli urządzenie jest w stanie wyznaczyć swoje współrzędne oraz wyliczyć wysokość na jakiej obecnie się znajduje, jestem skłonny stwierdzić, że nie można się czuć bezpiecznym...

Poprawcie mnie jeśli piszę pierdoły ..
    -sS -sU -T4 -A -v -PE -PP -PS80,443 -PA3389 -PU40125 -PY -g 53 --script all

Domyślnie

W dobie smartfon'ów, operator może wyznaczyć dokładną pozycję urządzenia zalogowanego do sieci, wydaje mi się, że tutaj istotnym elementem jest konfiguracja samego urządzenia.

nie wydaje mi sie zeby było w stanie okreslic wyokosc, moze przez gps, ale blok nie nalezy do charakterystyki terenu więc wątpie

Domyślnie

Jesli namierzanie odbywa sie za pomoca samej sieci komorkowej to nie ma to nic wspolnego z rodzajem namierzanego telefonu. Wystarczy ze telefon jet zalogowany do sieci i mozna go namierzac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Nie,nie. Miałem na myśli dokładne namierzenie urządzenia.
    Wysokość oraz miejsce w dużej dokładności..
    -sS -sU -T4 -A -v -PE -PP -PS80,443 -PA3389 -PU40125 -PY -g 53 --script all

Domyślnie

Miejsce o wiele prosciej niz konkretnie wysokosc.
    GPS nie ma problemu z ustaleniem lokalizacji w poziomie z bardzo duza dokladnoscia ale w pionie juz nie jest tak latwo.
    Altitude Accuracy
    GPS elevation question (pierwsza odpowiedz pod pytaniem)

Jedyne co przychodzi mi do glowy to kierunkowa antena umieszczona w drugim budynku o podobnej wysokosci i szukanie sygnalu telefonu w ten sposob. Malo praktyczne aczkolwiek jesli uzasadnione to zapewnie technicznie wykonalne.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania