Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Pytanie w sprawie Routera

Domyślnie Pytanie w sprawie Routera

Witam,

Mam takie pytanko, czy jeżeli w moim mieszkaniu osoba ,która zna hasło do routera może się włamać do mojego laptopa?

Domyślnie

tak, chociaz nie ma to związku w przypadku o ktorym domyslam sie ze mowisz.

znajac haslo do routera moze ewentualnie:
    - korzystac z pasma netu
    - przekierowywac ruch z/do twojego komputera
    - podsluchiwac twoj ruch - chociaz i do tego haslo routera potrzebne nie jest.

pytaj konkretnie jesli chcesz konkretne odpowiedzi, a jesli nie wiesz jak lub o co pytac - pytaj google.

Domyślnie

aha, czyli moze ze swojego kompa dzieki routerowi wejsc do mego bo dokladnie to ktos( Z RODZINY) wlamal sie do mojego laptopa ze swojego kompa bo zna haslo routera i wlamala mi sie do mojego facebooka czy tak da rade?

Domyślnie

Nie, nie da!
    Teraz idz poczytac do czego sluzy router (co robi) a nawet zobacz do instrukcji obslugi jakie ma mozliwosci. Pozniej pomysl w jaki sposob podlaczasz sie do FB pomysl co oba maja wspolnego.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Nie, nie da!
    Teraz idz poczytac do czego sluzy router (co robi) a nawet zobacz do instrukcji obslugi jakie ma mozliwosci. Pozniej pomysl w jaki sposob podlaczasz sie do FB pomysl co oba maja wspolnego.

czyli jak nie da rady to ta osoba musiala mi wgrac wira? a ty na 100% jestes pewienn ze nie da sie wlamac do lapka podlaczonego do routera(tej samej sieci?) poniewaz ta osoba mi weszla na FB i czytala moje wiadomosci , ta osoba mieszka ze mna i korzysta z tej samej sieci

Domyślnie

To, że się włamała nie znaczy, że przez hasło do routera. Ogólnie tak jak pisze TQM

Lightbulb

Cytat Napisał mecenas1 Zobacz post
    czyli jak nie da rady to ta osoba musiala mi wgrac wira? a ty na 100% jestes pewienn ze nie da sie wlamac do lapka podlaczonego do routera(tej samej sieci?) poniewaz ta osoba mi weszla na FB i czytala moje wiadomosci , ta osoba mieszka ze mna i korzysta z tej samej sieci
    Osoba mająca dostęp do sieci lokalnej, może nasłuchiwać co się w sieci dzieje, istnieje możliwość przechwytywania informacji, które przechodzą w obrębie tej sieci.

Osoba mająca dostęp do konfiguracji routera z założenia nie dostanie się do Twoich plików na dysku (ułatwieniem może być router z alternatywnym oprogramowaniem). Jak to wszędzie piszą, najgroźniejszym i najczęstszym atakiem umożliwiającym dostęp do danych na dysku (zakładając, że komputer jest czysty), jest atak lokalny - kiedy włamywacz siedzi przed monitorem Twojego komputera..
    -sS -sU -T4 -A -v -PE -PP -PS80,443 -PA3389 -PU40125 -PY -g 53 --script all

Zasady Postowania