Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Irytujący kłopot z internetem.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Irytujący kłopot z internetem.

    Cześć, od jakiegoś czasu borykam się z okropnie denerwującym problemem (?) który dotyczy internetu. Podczas w 100% normalnego przeglądania stron co jakiś czas (mowa tutaj o dniach/tygodniach) blokuje mi dostęp do każdej strony wywala mi komunikat:
    Internet został zablokowany!
    W państwa oprogramowaniu wykryto wirusa lub próbę skanowania sieci,
    prosimy o zainstalowanie oprogramowania antywirusowego,
    lub o kontakt z naszym biurem obsługi.

    Później jest tylko moje IP i jakiś numer komórkowy. Piszę tutaj ponieważ zdarzyło mi się to dzisiaj dwa razy. Aktualnie skanuję komputer pod kątem wirusów. Słyszałem również o wirusie który pobiera się nawet przy przeglądniu stron (jak u mnie) i wyłudza pieniądze (notabene był o tym news na stronie głównej). Z góry dzięki za pomoc.

  2. Domyślnie

    • Zeskanuj na wirusy legalnym i płatnym antywirusem z ostatnimi aktualizacjami,
    • czy masz ustawione proxy w przeglądarce?
    • sprawdź ustawienia serwera dns i spróbuj zmienić na jakiś publiczny 8.8.8.8 google,
    • sprawdź czy zapłaciłeś za dostęp do internetu,
    • sprawdź ustawienia routera, zmień hasło, korzystaj z mocnych haseł upewnij się, że masz wpa2 z długim hasłem i unikalne ssid,
    • zmień przeglądarkę,
    • wkrej w google całość, lub część komunikatu i czytaj

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozliwe ze Twoj ISP ma jakis automagiczny system ktory stwierdza ze masz jakiegos syfa i blokuje dostep abys nie rozsiewal po sieci. Zapytaj ISP czy to jego twor... jesli nie to masz na prawde ladnego smiecia w kompie. Nie daj sie tylko nabrac na sytuacje gdy ktos zadzwoni powiedziec Ci ze masz wirusa itp itd i on Ci pomoze go usunac... Standardowe oszustwo.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    a dlaczego nie napisałeś kto odbiera albo co się dzieje jak dzwonisz ?


    MAD DUD - przeglądarka do zmiany i VGA

  5. #5

    Domyślnie

    Przeskanowałem komputer F-Secure na który posiadam kupioną licencję - nic nie wykrył. Teraz zdarza mi się to mniej więcej co godzinę (na innych komputerach ów problem nie występuje). http://www.iv.pl/images/57563311253396950969.png - to treść `błędu`. Możliwe że jest to spowodowane wirtualnym serverem który mam zainstalowany na komputerze?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zadzwon do swojego dostawcy internetu i z nim to wyjasnij...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj