Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Kodowanie haseł i spam.

Domyślnie Kodowanie haseł i spam.

Cześć. Jak wspomniałem w poprzednim temacie tworzę od jakiegoś czasu stronę internetową. Rozmawiałem z kolegą o bezpieczeństwie owej strony i użytkownikach, kiedy spytał mnie jak koduję hasła odpowiedziałem mu że w MD5 - ponieważ słyszałem że nie da się ich rozkodować - powiedział również żebym podesłał mu jakieś zakodowane hasło (póki co wszystkie należą do mnie, tworzę stronę na localhost'cie i wszystkie konta są moje), rozkodował je w ok. minutę. Teraz pytanie numer jeden, jak kodować hasła tak aby były jak najbardziej bezpieczne?

Napisałem sobie pętlę która wysyła n e-mail'i na wpisany przeze mnie adres, jest to w jakikolwiek sposób karane?

Domyślnie

Podałeś epic fail hasło. Rozkodował tak szybko bo użył słownika a Ty popularnej nazwy.

Daj mu hash z hasła:

My$ECR3T1070video3

to zobaczymy jaki będzie z niego minutowiec. Obecnie algorytmy nie są złe tylko ludzie są zbyt leniwi albo zbyt nieogarnięci i nie są w stanie pamiętać bezpiecznych haseł - choć musze przyznać, że niektórzy userzy potrafią zaskoczyć brzmieniem hasła)

Co do n emaili to o ile spowodujesz przypadkowy DoS (np: zawiesisz jakiś serwer) i właściciel będzie Ci w stanie udowodnić poniesione straty to normalnie grozi Ci odpowiedzialność karna. Prawdopodobnie nie mógłbyś sobie tego bezkarnie robić na serverze Pentagonu xD Choć myślę, że możesz spróbować - na pewno się znają na żartach : P

Domyślnie

Tylko jak przekonać użytkownika do stosowania takiego hasła?

Póki co wysłałem po 5 e-mail'i i na tym chyba zastopuję

Domyślnie

Z drugiej strony dałeś koledze gotowy hash, zacznijmy od tego, że w wersji www dostęp do takiego hasha jest trochę ciężki - szczególnie jak masz stronkę w dobrej firmie hostingowej spełniającej standardy bezpieczeństwa.

Domyślnie

To gdzie hostujesz nie ma najmniejszego znaczenia, liczy sie jak aplikacja jest napisana. Uzywanie MD5 do przechowywania hasel to juz smiech na sali - nikt juz tego nie uzywa bo za latwo zlamac.
    SHA1, SHA256 - oba z salt'em (innym dla kazdego hasla) bo inaczej to nic nie daje albo ewentualnie wielokrotne hashowanie czyi np sha1(sha1(sha1(sha1(...(sha1('haslo))))))))))))) - na takie cos nie ma rainbow tables
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Funkcja:
    Kod:
    function koduj($var)
    {
    return sha1(sha1(sha1(sha1(sha1(sha1(sha1(sha1($var))))))));
    }
    Załatwi sprawę bezpiecziegno przechowywania haseł?

Domyślnie

nie załatwi.

Cały czas można zobaczyć przecież algorytm.

Domyślnie

Zalatwi tak samo jak dodanie salt'u... mozesz zrobic N razy hashowanie i powodzenia z szukaniem kolizji albo brute-force. To ze widzisz algorytm nie znaczy ze poznasz haslo.

Kazdy zna ogolnie uzywane algorytmy i jakos sa one uznawane za bezpieczne wiec ten argument nie ma sensu. Algorytmy szyfrujace sa uznawane za bezpieczne wlasnie dlatego ze sa publicznie znane i wiele osob je analizowalo i szukalo slabosci. Jesli ktos mi powie ze on ma swoj super tajny algorytm szyfrowania i jest on bezpieczny bo nikt inny go nie zna, to jest to dla mnie sygnal aby skierowac sie w strone bocznego wyjscia.

Teraz co do hashowania:
    - MD5/SHA1 bez saltu sa podatne na ataki z uzyciem RT
    - MD5/SHA1 z saltem - wymagaja osobnej RT dla kazdego saltu
    - Wielokrotne MS5/SHA1 - nie widzialem jeszcze tablic ktore by daly rade bo nie widzialem tablic dla 32-znakowych 'hasel'... Gdybys takie mial to ok, wielokrotne hashowanie sha1 niewiele da bo wtedy N cykli szukania i masz wynik.
    - SHA-1 nie jest juz uznawane za bezpieczne... teraz wiele osob zaleca SHA-256 i SHA-512

Teraz lekka modyfikacja...

Kod:
    my $haslo = 'moje haslo';
    for ($cykl=1; $cykl<=32; $cykl++) {
      $haslo = sha1($cykl . ':' . $haslo);
    }
    ... i juz masz 32 przebiegi sha1 z dodaniem salt'u do kazdego, gdzie salt to numer cyklu i znak ':' - powiedz mi teraz co z tego ze znasz algorytm?!

Problem nie jest w tym ze zaimplementujesz cos co da sie zlamac... chodzi o to aby nie bylo latwo zlamac hasla. Jesli bedzie trudniej zlamac haslo u Ciebie niz u mnie, to nie Ty bedziesz atakowany tylko ja.

A teraz wezmy glebszy oddech i pomyslmy ile stron internetowych w ogole trzyma hasla w postaci jawnego teksu...

PS.
    Tylko nie zrob tak jak niektorzy programisci co mieli dobre intencje ale zero pojecia o tym co robia http://30x.me/J4 - pelen niewypal

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    i juz masz 32 przebiegi sha1 z dodaniem salt'u do kazdego, gdzie salt to numer cyklu i znak ':' - powiedz mi teraz co z tego ze znasz algorytm?!
    Jak znasz algorytm to znowu masz dwie metody - szyfrujesz algorytmem słowa słownika po kolei i porównujesz z haszem a jak nie przyniesie rezulatatów to zostaje brute force, który prędzej czy później rozbroi hasło na 100%.

Cały czas zakładamy, że napastnik będzie miał dostęp do haszy... Ten dostęp jest właśnie najtrudniejszy w tym całym zadaniu odgadnięcia hasła. Polecałbym głównie skupić się na eliminacji INJECTION w kodzie logowania i bezpiecznej firmie hostingowej. Kodowanie SHA256 czy 512 jak pisze TQM spełni obecne normy bezpieczeństwa Twojego servera.
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 08-23-2012 - 23:46

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Jak znasz algorytm to znowu masz dwie metody - szyfrujesz algorytmem słowa słownika po kolei i porównujesz z haszem a jak nie przyniesie rezulatatów to zostaje brute force, który prędzej czy później rozbroi hasło na 100%.
    Musisz zalozyc ze algorytm jest ZAWSZE znany... a tutaj pozostaje brute-force jedynie, i to takie ktore bedzie 32x wolniejsze niz zwyczajne... przy tekscie wejsciowym rownym 32 znaki (przynajmniej w 31 z 32 cykli)... powodzenia ;-)

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    Cały czas zakładamy, że napastnik będzie miał dostęp do haszy... Ten dostęp jest właśnie najtrudniejszy w tym całym zadaniu odgadnięcia hasła. Polecałbym głównie skupić się na eliminacji INJECTION w kodzie logowania i bezpiecznej firmie hostingowej. Kodowanie SHA256 czy 512 jak pisze TQM spełni obecne normy bezpieczeństwa Twojego servera.
    Ciekawy link - Lifetimes of cryptographic hash functions

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania