Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Wirtualne maszyny

Domyślnie Wirtualne maszyny

Panowie

Temat był już kiedyś wałkowany, ale poruszę go jeszcze raz bo nic nie udało mi się zrobić. Jak dostaję adres IP od ISP przez DHCP to jest on w ilości: 1.

Jak zainstaluję VBox (w moim przypadku mam oracle i nie używam płatnego VMware) to mam tam do wyboru kilka rodzajów połączeń karty sieciowej, np: <za NAT>, <mostkowana>, <sieć wewnętrzna>, <karta sieci izolowanej>, Generic driver>.

Jedyne co mogę uzyskać to działanie internetu na maszynie wirtualnej. Sprawa się komplikuje jeśli chciałbym zrobić zwykły LAN. Tzn mój komputer i jedna maszyna wirtualna. Moim zdaniem tak się nie da o ile nie zainstaluje się oprogramowania, które będzie emulowało również router.

W chwili obecnej nie wiem skąd jest Gateway (z ifconfig: BCast), który dostaje adres VLAN'u, ale nie z 1 tylko z 255.
    W ten sposób nie da się zpingować maszyny, nie da się jej zeskanować nmap i nic się z nią nie da zrobić oprócz view netu. Proszę o jakieś porady. Chodzi mi o zwykły wirtualny LAN z routerem. Czy ktoś może zna jakieś softwareowe routery ? chyba, że źle myśle.

Domyślnie

W VBox'ie mozesz:
    - NAT - gosc ma internet bo vbox robi nat... komunikacja miedzy hostem a gosciem dziala norlanie - po wewnetrznych IP uzywanych w sieci goscia
    - Bridge - gosc widnieje na sieci podpietej do host'a tak jakby byl fizycznie druga maszyna - Twoj ISP musi przypisac drugi adres z DHCP aby dzialalo
    - Host-Only - prawie jak NAT ale bez NAT... tzn wewnetrzna siec miedzy hostem i gosciem ok ale vbox nie robi NAT wiec gosc nie ma dostepudo WAN

To sa podstawowe trzy opcje
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

TQM zainstaluj sobie VBox na swoim priv kompie tak aby był tylko Twój komputer i jedna VM. Spróbuj ją pingąć wtedy. Ja sprawdzałem to na VLANie w pracy to najciekawsze jest to, że Linux pobrał poprawnie VLAN bramy, ale z numerem 255 (mamy na 1) i IP też wydawało się poprawne przyjmując VLAN jaki mam u siebie w real kompie.

Najlepsze, że pinguję VM z mojego realKompa IP: 10.10.10.20 (taki jaki jest w ifconfig) i taki ping odpowiada. A teraz wyłączasz VM i adres nadal się pinguje. To po prostu był komp domenowy a IP VMaszyny nic nie znaczy w VLANnie.

Zpingujcie VM z komputera z internetem bez NAT'u.

Domyślnie

Cytat Napisał Elitegroup Zobacz post
    TQM zainstaluj sobie VBox na swoim priv kompie tak aby był tylko Twój komputer i jedna VM. Spróbuj ją pingąć wtedy.
    No i dziala bez problemu...

Ja sprawdzałem to na VLANie w pracy to najciekawsze jest to, że Linux pobrał poprawnie VLAN bramy, ale z numerem 255 (mamy na 1) i IP też wydawało się poprawne przyjmując VLAN jaki mam u siebie w real kompie.
    Wrozek tu nie ma - w jakim trybie dales karte w vbox'ie? bridge?

A teraz wyłączasz VM i adres nadal się pinguje. To po prostu był komp domenowy a IP VMaszyny nic nie znaczy w VLANnie.
    Zwroc uwage na to jak dziala driver karty vbox'owej na hoscie... to moze byc wlasnie efekt budowy drivera.

Zpingujcie VM z komputera z internetem bez NAT'u.
    Ze jak? Pisz bez skrotow myslowych prosze.

P.S.
    To wyglada dokladnie jak Twoj problem... https://www.virtualbox.org/ticket/8769
    Generalnie nie spotkalem za wiele osob ktore uzywalyby trybu bridge i VLAN'ow na zewnetrznym interfejsie hosta, no ale...

Domyślnie

ni cholery nie moge pingnąć maszyny wirtualnej na żadnym z ustawień karty. Za to z maszyny moge pingować wszystko.

Domyślnie

Caly czas mowimy o pingowaniu wirtualki z hosta na ktorym dziala wirtualka... w innym wypadku musisz poszukac o forwardowaniu portow do goscia.

Domyślnie

tak tak zdecydowanie, tylko host i wirtualka. Może ten mój linux akurat do dupy jest i coś chrzani z łącznością 2-stronną. Choć na moją głowę to nie wiem jak może być 2gi komputer widoczny w sieci bez routera ?

Domyślnie

moze po prostu guest ma firewall zaciagniety?

Domyślnie

Piszesz o wyłączeniu protokołu ICMP ? domyślnie to chyba każdy FW ma włączony.

Domyślnie

Mysle o tym ze VM moze nie odpowiadac na zadne pakiety ktore nie dotycza polaczen wychodzacych z VM... jak probujesz znalezc gdzie jest problem to zawsze powinienes wylaczyc firewall na gosciu aby miec pewnosc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania