Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Zakładka BitLocker

Domyślnie Zakładka BitLocker

Witam - czy ktoś wie co trzeba w XP doinstalować, żeby w AD Users&Comps widzieć zakładkę bitLocker klikając na wyszukany komputer ?

Domyślnie

A BitLocker nie jest przypadkiem dostepny od Vista w gore? Nie widzialem BitLocker'a na Win XP jeszcze...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Tak, BitLocker jest dostępny tylko Vista +, ale jeśli mamy na myśli szyfrowanie. Ja mówię o samej zakładce, która przechowuje np: 48bajtowy klucz odzyskiwania - bo u mnie jest tak ustawione, że jak szyfruję komuś laptopa to Pin wymyśla gość na miejscu, ale przez sieć do AD idzie master password. Jak klikniesz w ADUC i wyszukasz komputer po nazwie domenowej > <właściwości> to masz info o kompie - np: Lokalizacja, Member of i takie tam - i w tym miejscu powinna być jeszcze zakładka BitLocker z masterpassem. W Vista,7 jest to z deafault'u a w XP trzeba coś instalować. Wiem, że działa takie coś pod XP na 100%. Info jest pewne.

Domyślnie

Hmmm to ze master password idzie do AD (jesli wlaczony jest rola recovery agent) to wiem, ale zeby pokazywalo gdzies recovery key na kliencie to pierwsze slysze
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

BitLocker is not available in Windows XP.
    Windows BitLocker Drive Encryption Frequently Asked Questions

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Hmmm to ze master password idzie do AD (jesli wlaczony jest rola recovery agent) to wiem, ale zeby pokazywalo gdzies recovery key na kliencie to pierwsze slysze
    TQM - może "na kliencie" to złe określenie. Lepiej pasuje - pokazuje w Active Directory.

AD Users&Computers

jak sobie wyszkauasz komputer po nazwie i dasz <właściwości> to powinieneś widzieć zakładkę BotLocker z mastrem - widzą tylko ci, którzy mają uprawenienia na Active Directory.

Zasady Postowania