Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: zmiana zmiennych

  1. #1

    Domyślnie zmiana zmiennych

    oglądałem ostatnio film 21, i się zastanawiam czy takie cos istnieje czy to jest tylko wymysl, chodzi mniej wiecej o to ze mamy na poczatku do wyboru trzy opcje z których tylko jedna wygrywa, statystyczna szansa jest w tym przypadku 1/3, bo naszym wyborze osobo ktora zna wyniki odsłania jeden ktory nie wygrywa i nie jest tez to nasz, czy jezeli w tym momencie zdecydujemy sie na zmiane na druga opcje to mamy większa szanse na wygrana?
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    zdaję mi się że tak

    bo popatrz:
    jeśli wybierzesz na początku pusty kubeczek (na to masz 2/3 szans) to po odpadnięciu kolejnego pustego i zmianie opcji masz kubeczek z czymś

    jeśli wybierzesz na początki kubeczek z czymś (a na to masz 1/3 szans0 to po odpadnięciu kolejnego pustego i zmieni opcji masz pusty
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3

    Domyślnie

    ale patrzac tylko i wylacznie na drugi wybor jako na niezalezy od pierwszego, to powinno byc 50% szans, mamy do wyboru dwie opcje i powinna byc rowna szansa ze wyjdzie jedna z nich. Posiedze nad tym jeszcze wieczorem bo teraz przysypiam.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiarz Zobacz post
    oglądałem ostatnio film 21, i się zastanawiam czy takie cos istnieje czy to jest tylko wymysl, chodzi mniej wiecej o to ze mamy na poczatku do wyboru trzy opcje z których tylko jedna wygrywa, statystyczna szansa jest w tym przypadku 1/3, bo naszym wyborze osobo ktora zna wyniki odsłania jeden ktory nie wygrywa i nie jest tez to nasz, czy jezeli w tym momencie zdecydujemy sie na zmiane na druga opcje to mamy większa szanse na wygrana?
    tak, jest to na 100 pewne, to jest kwestia zwykłego rachunku prawdopodobieństwa.

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś słyszałem o tym. Sprawa jest prosta. Jeżeli mamy 3 kubeczki i wybieramy 1 to mamy szanse 1/3. Następnie jeśli odpadnie jeden i nie zmienimy decyzji nadal mamy 1/3, po zmianie 1/2. Np na 200 losowań połowa ludzi zmieniało decyzje, ci co zmienili trafiali około 60 razy, ci którzy pozostawili bez zmian około 30. Wystarczy pomyśleć.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  6. #6

    Domyślnie

    jakoś dalej tego nie widzę niby czemu 1/3 i 1/2? dlaczego to jest uzależnione od wcześniejszego wyboru przecież nic dalej o tych dwóch kubeczkach nie wiemy.
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 08-08-2008 - 22:28
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  7. #7

    Domyślnie

    Masz 3 kubki. Szanse na trafienie odpowiedniego wynoszą 1/3. Wskazujesz jeden kubek. Jeden kubek odlatuje, wiemy napewno, że to nie ten odpowiedni. Zostają dwa kubki. Jeżeli nie zmienisz zdania masz nadal szanse 1/3, no bo wybierałeś z 3 kubków. Jeżeli zmienisz zdanie to wybierasz z dwóch kubków czyli masz szanse 1/2.
    Inaczej: Zostają ci dwa kubki. Jeden to 1/3, a drugi 1/2. Który wybierzesz? Ten z większym prawdopodobieństwem. Więc zmiana opłaca się.
    Przeanalizuj to z większą ilością elementów.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  8. #8

    Domyślnie

    dlaczego niby ma zostać prawdopodobieństwo 1/3 przecież jak jedna możliwość od padła to automatycznie pula możliwości powinna sie zmniejszyć do 2 dla obu.
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 08-08-2008 - 23:23
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    rafal44
    coś namieszałeś chyba bo jak może być 1/3 i 1/2 ?
    1/3 i 2/3 obie liczy mają dać w sumie 1
    nigdy nie lubiłem tego rachunku ale chyba sie nie mylę

    kosiarz no cóż tak to jest z tą matematyką
    ale spokojnie hack.pl jest na to przygotowany i ma fajna emotikonkę
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. #10

    Domyślnie

    w sumie tez tak na początku myślałem ale moze mu chodziło ze raz prawdopodobieństwo moze byc 1/3 i 2/3 a przy drugim wyborze 1/2 i 1/2 w zasadzie to juz mnie z tym nic nie zdziwi.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zmiana koloru
    By kuki13 in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 07-10-2008, 10:07
  2. Zmiana IP
    By SARS in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 26
    Autor: 04-04-2008, 13:50
  3. Zmiana proxy
    By eryk in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 03-10-2008, 14:23
  4. reczna zmiana IP
    By h3x in forum Assembler
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-20-2008, 02:44
  5. Tablice zmiennych (zielony)
    By soovek in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 10-15-2007, 16:11

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj