Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: bt5 instalacja na dysku

  1. #1

    Domyślnie bt5 instalacja na dysku

    Wiecie moze czy w BT5 istnieje możliwość instalacji na dysku ale jako normalny system bo live cd mnie irytuje ...
    przepraszam za pytanie ale zawsze miałem BT3 które bazowało na slax

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    tak, mozna... w google znajdziesz mase manuali krok po kroku jak to zrobic
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    tak, mozna... w google znajdziesz mase manuali krok po kroku jak to zrobic
    chodziło mi tylko czy można dzięki !!

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak dobrze poszukasz to znajdziesz tez informacje jak zainstalowac na zaszyfrowanym dysku - jesli byloby Ci to kiedykolwiek potrzebne... w kazdym razie tez sie da
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jak dobrze poszukasz to znajdziesz tez informacje jak zainstalowac na zaszyfrowanym dysku - jesli byloby Ci to kiedykolwiek potrzebne... w kazdym razie tez sie da
    ciesze się ze podpowiedziałeś a teraz będę miał dużo czasu dla siebie to będę szukał

  6. #6

    Domyślnie

    Czy może ktoś mi odpisać. Jakie jądro systemu i wersja KDE4 jest na stan dzisiejszego dnia w systemie w pełni zaaktualizowanym Backtrack 5 RC2? Obecnie posiadam wersję BT5 z jądrem 2,6.38, lsb_release -a && uname -r pokazuje że jeszcze bazuje na Ubuntu 10.04 lts. A nie chcę mi się go aktualizować, dlatego że pewnie aktualizację więcej pobiorą MB niż nowy obraz iso.
    Drugie pytanie czy jest jakaś różnica po spolonizowaniu tej zagranicznej wersji BT 5 RC2 od tej wersji polskiej?
    Czy obie wersje mają ten sam kernelek i KDE4?
    Ostatnio edytowane przez jasiek : 07-25-2012 - 18:41

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Licz sie z tym ze jesli zaczniesz aktualizowac system inaczej niz z repo BT to pewne rzeczy moga przestac dzialac - dlatego wlasnie ekipa Offensive Security prowadzi wlasne repo aby robic aktualizacje za jego pomoca i uzywac tylko softu ktory oni daja, bo jest sprawdzony.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Jest taka ikona - Zainstaluj czy coś... powinna być na pulpicie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Licz sie z tym ze jesli zaczniesz aktualizowac system inaczej niz z repo BT to pewne rzeczy moga przestac dzialac - dlatego wlasnie ekipa Offensive Security prowadzi wlasne repo aby robic aktualizacje za jego pomoca i uzywac tylko softu ktory oni daja, bo jest sprawdzony.
    Czyli jak bym chciał aktualizować tego BackTracka poleceniami typu apt-get update && apt-get dist-upgrade
    to może się coś posypać? Dlatego że korzysta z repozytoriów Ubuntowych? Dobrze zrozumiałem?

    Co do mojego pytania to Distrowatch pokazuje że wersja BT 5 RC2 posiada jądro 3.2.6 i KDE 4.5.3. Więc może po aktualizacjach się za wiele nie zmieniło.
    DistroWatch.com: BackTrack
    Co do tej ikony co piszesz to zainstalowałem system i niby wszystko dobrze się zainstalowało ale gdy uruchamiam go bez płyty to na pulpicie nadal widnieje ta ikona. A przecież system już zainstalowany. Jakiś taki ten BT 5 niedopracowany. Może dlatego że to nie jest wersja RC2.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. Jak zainstalowales na dysku a odpalasz z CD to ikonka instalacji na dysk zawsze bedzie... system startujacy z CD nie wie ze jest juz zainstalowany na dysku - cudow nie oczekuj
    2. Aktualizacja BT5 posadzonego na dysku uzywajac apt-get update i apt-get upgrade nie bedzie uzywac repo Ubuntu tylko repo BackTrack'a wiec moim zdaniem nie ma obaw
    3. BT5 RC3 jest zapowiadany na 18 sierpnia czy jakos tak
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj