Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: dodanie interfejsu sieciowego do autostartu-bactrack 4

Domyślnie dodanie interfejsu sieciowego do autostartu-bactrack 4

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie. Zainstalowałem system bactrack 4 na dysku. Skonfigurowałem kartę sieciową z lini polecen. Internet mam. Pytanie w jaki sposób mogę dodać interfejs sieciowy autostartu, żeby startowało mi wraz z systemem? Trochę poszukałem w google, i dodałem interfejs sieciowy eth0 do ./fluxboxa, ale nie działa... W innych dystrubucjach linuxa modyfikowałem plik ifcg-eth0 i startowało mi wraz z systemem. I ostatnie pytanie informacyjne, skopiowałem sobie hash ze swojego servera bazy danych, i tu chciałbym dla celów testowych złamać ten hash..Jakiego programu wbudowanego w bactracka mogę użyć do łamania tego hasha...? I w jaki sposób mogę się dowiedzieć czy dany hash jest szyfrowany md5, sha1 itp...Pozdrawiam

Domyślnie

BT4 to juz Debian... konfiguracja sieciowki jest w /etc/network/interfaces - manual linuxowy poda jak ustawic... albo dajesz na DHCP i po sprawie (zakladajac ze masz DHCP)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    BT4 to juz Debian... konfiguracja sieciowki jest w /etc/network/interfaces - manual linuxowy poda jak ustawic... albo dajesz na DHCP i po sprawie (zakladajac ze masz DHCP)
    Dzięki za wskazówki, szkoda ze nie odpowiedziałeś na ostatnie pytania....Ale rozumiem. Dzieki

Domyślnie

A szukales hasha w google?
    Zobacz jakiej dlugosci jest hash i w jakiej postaci zapisany (moze miec salt albo nie) - nie mam linkow pod reka ale google znajdzie.

Domyślnie

A szukales hasha w google?
    Zobacz jakiej dlugosci jest hash i w jakiej postaci zapisany (moze miec salt albo nie) - nie mam linkow pod reka ale google znajdzie.
    Szukałem , ale nie mogłem znalezc (albo nie umiem szukać). Hash ten mam ze swojej testowej bazy danych :

Hash:

46d528ac1cff1601dedec80015e062be:53
    i dla celów testowych chcę złamać ten hash(choć hasło znam), tylko mogę się zorientować jaki typ hasha to jest... Pozdrawiam

I nowe zapytanie (sorki że nie zakładam nowego tematu, ale przy probie zakładania nowego tematu na forum, przekierowuje mnie ale nie zakłada mi nowego tematu)

Proszę o wyjasnienie następującego problemu. Ściagłem sobie tutoriale (video) na temat SQL INJECTION ze strony: Videoarty ť UW-Team.org
    , chodzi dokładnie o tutorial 3, tam jest powiedziane jak bronić się przed wydostaniem loginów i haseł przez zapytanie sql. Trzeba wstawić te linijki:
    $haslo addshes($GET['haslo']);
    $login addshes($GET['login'];
    Mam nadzieję że dobrze przepisałem ?, i tu pytanie w jakim pliku php. muszę wstawić te kody? index.php?/ . Mam stronę na hostingu cba.pl wraz ze sklepem. I tu mam pytanie czy mogę zastosować sql injection na moją stronę w celu sprawdzenia bezpieczeństwa legalnie I ostatnie pytanie czy jak robię kopie bazy danych (export) na dysk, to czy mogę to robić w phpMyAdmin do ktorej się loguję do moje bazy danych, czy z poziomu serwera? Czy to obojętnie jest? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piotrino : 04-03-2012 - 18:32 Powód: nie wpisuje mi nowego tematu na forum

Domyślnie

Jak znasz haslo to w czym problem? Przepuszczasz haslo przez MD5, SHA1 i patrzysz czy ktorys bedzie ok... to chyba nie jest takie trudne.

Domyślnie

Jak znasz haslo to w czym problem? Przepuszczasz haslo przez MD5, SHA1 i patrzysz czy ktorys bedzie ok... to chyba nie jest takie trudne.
    Dzięki za wyjaśnienia. Jakbyś mógł to odpowiedzieć mi na resztę pytań z mojego ostatniego tematu...Ale to zależy od ciebie..Pozdrawiam

Domyślnie

Nie, bo nie ma to nic wspolnego z watkiem ani dzialem...

Zasady Postowania