Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: BackTrack5 R1 problem z internetem

Domyślnie BackTrack5 R1 problem z internetem

Witam mam problem z internetem gdy łączę się przez wifi to słabo chodzi internet,nie wczytuje stron a na windowsie (google chrome)jest normalnie.Ściągnąłem chrome na BT ale jak próbuje uruchomić to wyskakuje:Google Chrome can not be run as root.Please start Google Chrome as a normal user. To run as root, you must specify an alternate --user-data-dir for storage of profile information.
    Chcałbym dodać że dopiero zaczynam przygode z Linuxem więc proste rzeczy potrafią być skomplikowane.Wie ktoś co może być nie halo?

Domyślnie

przygode powinienes zaczac od jezyka angielskiego - komunikat podaje Ci konkretnie co masz zrobic i na dodatek podaje dwa sposoby

sprecyzuj w czym jest problem
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Mam alfe z chipsetem RTL8187L.Na początku działała na sterowniku z BT5 r1 ale były problemy z szybkością danych net wolno chodził a strony wolno się wczytywały albo wcale nie wczytywały się.Jak ustawiałem np
    iwconfig wlan1 rate 5M
    iwconfig wlan1
    to tam czasami się zmieniało a czasami nie,ale jak np. udało się ustawić 1M to net chodził dobrze.Przeczytałem gdzieś na necie że te sterowniki z BT5 są nie dopracowane i są problemy z prędkością,znalazłem instrukcje żeby zrobić za pomocą ndiswrapper sterowniki z windows xp ale coś mi nie wyszło i nie miałem sterowników.Zainstalowałem compat wireless package i teraz mam już sterownik ale to chyba ten co miałem bo dalej są problemy z prędkością.Jak uruchomie Wicd Network Manager i się połącze z routerem to on mi ustawia taką prędkość że nie da się nic robić strony się nie wczytują,a jak ręcznie przestawie na 1M to działa normalnie,ale dalej tylko 1M mogę ustawić ,jak np wpisze:iwconfig wlan1 rate 5M to po wpisaniu :"ipconfig wlan1" pisze:Bit Rate=18 Mb/s.

Domyślnie

Nie wiem czy to problem z karta czy z jakoscia sygnalu jaki odbierasz - ograniczenie predkosci robi sie najczesciej jak sygnal jest kaszana i nie chcesz aby sprzet probowal negocjowac szybciej...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania