Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: linux zaawansowany

  1. #1

    Domyślnie linux zaawansowany

    Witam wszystkich,
    Będę wdzięczny za info z czego warto korzystać, by opanować do poziomu zaawansowanego linuxa.

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiedź jest banalna. Używać na co dzień! Baw się nim, kombinuj, pracuj na nim... Jak coś się posypie, to szukaj rozwiązania tak długo aż znajdziesz. Pamiętaj - stawiając system od nowa przy każdej awarii nie wiele się nauczysz.

  3. #3

    Domyślnie

    zgadzam się, pracuj w nim jak najczęściej, bo przez to właśnie zdobędziesz doświadczenie. Poza tym w necie możesz poszukać też różnych stron lub skryptów za darmo, które są całkiem niezłe. Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    a czy ktoś z was rozwiązywał moze na rozmowach rekrutacyjnych testy z linuxa? (np. admin. usługami?)
    czy znacie jakies dobre sprawdzony strony z takimi testami?

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Na przykład na stronach RedHat są takowe testy...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6

    Domyślnie

    siema,
    ja sam nie rozwiązywałem żadnych testów na rozmowach, ale słyszałem od kumpla, który aplikował na programistę php, ze raz taki test z php mu dali do zrobienia. Ale nie wiem, co to były za testy- jakieś zewnętrzne czy z tej firmy. Mogę ewentualnie zapytać.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak ja rekrutuje ludzi to daje testy - programisci dostaja cos do napisania, admini problemy do rozwiazania - poziomy trudnosci rozne, ida do gory (im dalej w las...) i patrze w ktorym momencie osoba pada na pytaniu.

    Jedna duza firma (nie podam nazwy ale latwo sie domyslic) testuje wielostopniowo - rekrutowali mnie 3 razy i za kazdym podejsciem wymiekalem na 4 etapie telefonicznym i niech tak zostanie lol
    Ich proces rekrutacji jest w pewnym sensie wzorem dla tego co ja teraz sam robie.

    Sprawdze czy moge to opublikowac ale chyba da rade abym pokazal jakie testy daje na programistow PHP i jakie (przykladowe) pytania zadaje - musze jednak na to miec zgode firmy wczesniej. Ktos bylby zainteresowany takim czyms?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Ja chętnie dowiedziałbym się jakie przykładowe problemy do rozwiązania dostają admini

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok, to zapytam czy moge to opublikowac chocby w orkojonej wersji...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    ja znalazłam cos takiego TESTCV.COM - Linux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj