Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Brak Internetu na BT4

Domyślnie Brak Internetu na BT4

Witam, na samym wstepie chcialbym powiedziec, ze linux to dla mnie nowosc, wiec prosze o wyrozumialosc, poniewaz jestem... poprostu glupi ? xD

A wiec tak. Wiem ze ten problem byl poruszany juz kilka razy, ale, po przeczytaniu rozwiazan i zastosowaniu ich u mnie zadna nie pomogla.

Mam internet bezprzewodowy, BT 4 na usb.
    Odpalam BT 4 z usb i komenda :

/etc/init.d/networking start

probuje wlaczyc internet.
    Niestety nic to nie daje.

Wiem ze opis problemu jest marny i nie wiele mozna sie z niego dowiedziec, ale jak juz wspomnialem jestem zielony i nie wiem jak moge opisac taki problem.

Moge jeszcze dodac ze Network controller to : RaLink RT3090 Wireless 802.11n IT/1R PCIe
    Enthernet controller to : Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/81688 PCI Express Gigabit Enthernet controller (rev 06).

Moje pytanie brzmi :
    Co jest przyczyna ? I jak rozwiazac ten problem ?

Bardzo bym prosil aby odpowiedzi byly opisane tak abym mogl je zrozumiec
    Ostatnio edytowane przez Muffik : 03-05-2011 - 02:14

Domyślnie ...

Dlaczego koniecznie uparłeś się na BT4? Uważam, że dla początkujących dobry jest UBUNTU mimo to, ta dystrybucja również nie jest aż tak bardzo prosta a czasami wymaga wiele wyjaśnień. Nie mam pojęcia z jakich repozytoriów korzysta BT4, ale mogę Tobie napisać, że dystrybucja UBUNTU jest oparta na Debianie, co charakteryzuje UBUNTU bardzo dużą ilością repozytoriów. Chce przez to powiedzieć, żebyś zaczął od czegoś, co jest uważane za względnie łatwe. Z tego, co pamiętam BT4 ma już zainstalowany skaner portów nmap, co nie byłoby problemów z tym na UBUNTU oraz uważam i z innymi softami. Możesz również wpisać hasło na google.pl "Linux księga eksperta" z dopiskiem chomikuj, jest to dokument od którego powinieneś zacząć opisane jest tam praca w powłoce oraz same powłowki, jak tcsh itp. Moim zdaniem na początek naucz się obsługi linuxa. A jeśli chodzi o problem z internetem to pokaż:
    ifconfig
    route -n
    ponieważ wróżką nie jestem

zazwyczaj pomaga zrobienie aktualizacji OS'a i restart komputera.

Serdecznie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kenay145 : 03-05-2011 - 07:04

Domyślnie

Cytat Napisał Kenay145 Zobacz post
    Dlaczego koniecznie uparłeś się na BT4? Uważam, że dla początkujących dobry jest UBUNTU mimo to, ta dystrybucja również nie jest aż tak bardzo prosta a czasami wymaga wiele wyjaśnień. Nie mam pojęcia z jakich repozytoriów korzysta BT4, ale mogę Tobie napisać, że dystrybucja UBUNTU jest oparta na Debianie, co charakteryzuje UBUNTU bardzo dużą ilością repozytoriów.
    To ja pozwolę sobie Ciebie odesłać do Google, żebyś sobie sprawdził na czym oparty jest BT 4...

Cytat Napisał Kenay145 Zobacz post
    ponieważ wróżką nie jestem

zazwyczaj pomaga zrobienie aktualizacji OS'a i restart komputera.

Serdecznie pozdrawiam
    A może po prostu rozsądne poszukanie problemu

Mam internet bezprzewodowy, BT 4 na usb.
    Odpalam BT 4 z usb i komenda :

/etc/init.d/networking start

probuje wlaczyc internet.
    Niestety nic to nie daje.
    Za mało informacji... Jeśli masz internet bezprzewodowy to zapewne posiadasz jakiś WEP/WPA/WPA2, więc używając tylko tej komendy się nie połączysz...

Najpierw zobacz czy BT widzi twoją kartę bezprzewodową... wysil się trochę i poszukaj stosownych komend.

Pozdrawiam

Domyślnie ...

Mój błąd. Zwracam honor. Jeśli chodzi o kartę sieciową to pozwolę pomóc ze względu na moją "gafe"
    lspci
    Ostatnio edytowane przez Kenay145 : 03-05-2011 - 09:55

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Witam.
    proponuje wpa_supplicant, o ile on jest dalej aktualny i nie ma czegos innego na jego miejsce(nie bawilem sie z pol roku.
    wklej wyniki ifconfig iwconfig iwlist.
    wybiegajac troche jesli twoje urzadzenie to wlan0 proponuje wpa_suplicant.

Zasady Postowania