Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Instalacja Linuxa na pendrive

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie Instalacja Linuxa na pendrive

Chciałbym zainstalować na pendrive jakąś lekką dystrybucję linuxa(tylko nie slax). Chce aby działała ona jak OS odpalany z HDD możecie mi polecić jakieś distro oraz instrukcję jak zrobić takiego pendrive. Zmiany powinny zapisywać się w systemie.

Domyślnie

Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

O ja pier&*7e ...
    1) Zdecydowana większość materiałów na tej stronie dotyczy kopiowania na pendrive live cd jeszcze przy użyciu window$a
    2) Czy naprawdę myślisz że potrzebował bym link do strony która jest zwracana jako pierwsza w większości wyszukiwarek pod hasłami "linux usb" , "linux pendrive" etc. ?
    3) Prosiłem o rady i jakieś informacje odnośnie własnych doświadczeń. Wykupiłem abonament na google i też udaje potrafię tam wpisać w/w frazy

Ponawiam , jakich dystrybucji wy używacie na swoich pendrive'ach ? Z jakich tutoriali korzystaliście przy tworzeniu bootowalnych dysków? Ważne żeby zmiany dokonane podczas pracy na zainstalowanym systemie się zapisywały

@up ale i tak dzięki za chęci

Domyślnie

Witam,

BT 4-a więc ubuntu ;-)...z konkretnych powodów...

A tu link do tutoriala...

BT4 USB installation noob-proof [TUTORIAL] - Remote Exploit Forums

w zasadzie nie różni się od zwykłej instalacji BT4, chyba, że mamy za małego pendrive'a

btw...nie wie czasami ktoś czemu wyrzucili "vconfig" (vlany) z wersji pre W wersji beta jest..:-(

Domyślnie

Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    2) Czy naprawdę myślisz że potrzebował bym link do strony która jest zwracana jako pierwsza w większości wyszukiwarek pod hasłami "linux usb" , "linux pendrive" etc. ?
    No coz, widac pytanie nie bylo zbyt ogolnikowe . Ja na tej stronie znalazlem wszytsko o co pytasz, tyle ze bylo to dosc dawno temu i konkretnych linkow nie moge Ci teraz podac-musisz sam przekopac cala strone. Nie za bardzo zrozumialem o jaki doswidczenia chodzi-jesli o instalacje na pendrive w podanym przeze mnie linku jest wszytsko wiec nie ma co dopisywac. Co do distro-"lekkie" malo mi mowi-napisz do czego ma sluzyc wtedy bedzie mozna cos doradzic. Ja przez lekkie rozumiem sprawnie dzialajace-dla mnie czyms takim jest xubuntu z doinstalowanym icewm. A slax tez jest ok, budujesz sobie dokladnie taki system jakiego potrzebujesz. Nie wiem jak teraz dziala bo ostatnio bawilem sie nim ze 2 lata temu i bylem zadowolony.

Domyślnie

Damn Small Linux - lekki na maxa i można odpalać z USB.
    * markossx *

Domyślnie

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.1
    GCS D- s: a--- C+++>++++ UL P+>+++ L++ E--- W+>++ N+ w--- M- V-
    PS+ PE Y+ PGP++ t 5 X R tv b++ DI++ D G e->+++ h!
    ------END GEEK CODE BLOCK------

Domyślnie

Sry ze sie nie udzielam ale nie mam kiedy zabrac sie za robienie tego pendrive'a. Jak się za to wezmę dam znac jak mi poszło

Domyślnie

przypomnialem sobie o tym watku jak znalazlem Puppy linux, mysle ze warto wyprobowac. Maly(nieco ponad 120MB), szybki, mozna odpalic z usb i co wazne zapisywac modyfikacja systemu jak i naszej pracy. Dziala nawet wifi atherosa. Milej zabawy

Zasady Postowania