Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: BackTrack4 - Brak internetu

Domyślnie BackTrack4 - Brak internetu

Witam.
    Mam kolejny problem poniewaz ostatnio zainstalowałem BackTrack4 ale nie ma na nim internetu na windowsie7 jest normalnie lecz na BackTracku go nie ma, w ogóle zadne sieci nie wykrywa nie wiem co zrobic zeby było dobrze. Moze ktos ma jakis pomysł?

Domyślnie

Napisz coś więcej na temat twojego internetu.

Domyślnie

na backtracku siedzę już około 2 lat używam go do zmiany Adresu Mac żeby mieć szybszego neta itd . twój problem twi w tym że na pewno masz internet z neostrady a to trzeba inaczej ustawić ... jeżeli nie to powiedz co

Domyślnie

Witaj
    Podaj proszę model modemu/routera miałem ostatnio podobny problem z netem ale udało mi się go rozwiązać

Domyślnie

po 1 musisz sobie włączyć internet, jak się odpala backtrack usługa internetu jest wyłączona !
    z paska:
    Kod:
    "Start"->Services -> Network -> Start
    jeżeli masz siec po ethernecie to tyle

jeżeli po wifi to musisz przeskanować sieci i się podłączyć
    w terminalu daj
    Kod:
    iwconfig
    odnajdz twój interfejs wifi (np. ath0, wlan0, wlan1)
    potem 
    ifconfig nazwa_interfejsu up
    potem z paska:
    Kod:
    "Start"->internet->Wicd Network mennager : aplikacja do skanowania wifi
    wybierasz Twoją siec wifi dajesz connect (w ustawieniach masz do podania haslo dostepu do Twojej sieci)

*Start - tak samo jak w windowsie - lewy dolny róg : K-menu - Windowsowy start
    Ostatnio edytowane przez tomsol : 07-19-2010 - 19:18

Domyślnie

jest to siec ethernet ale twoje rozwiązanie nie działa ;(

Domyślnie Brak internetu

Witam!
    zainstalowałem sobie BT4 na laptopie gdzie mam już system win7. Na win7 internet smiga bez zarzutu natomiast gdy wlaczam BT4 internetu brak. Objawy sa takie że przy ustawianiu oczywiście wifi w WICD podczas skanowania znajduje moja siec wifi po czym po okolo 10 lub 15 sec mam ponowne skanowanie sieci i już mojej sieci nie widać. nie mam problemow z zasiegiem bo np stoje od routera okolo 2 metrow i jest tak samo. Gdy juz sie BT4 uspokoi i pokaze moja siec to po wklepaniu swoich danych nazwy sieci i hasla nie moge nawiazac polaczenia - mam komunikat ze haslo jest zle. Haslo napewno mam dobre i napewno je znam bo na win7 dziala poprawnie. Dodam ze raz mi sie udalo nawiazac polaczenie z wifi i mialem neta ustawienia byly takie zeby automatycznei nawiazywalo polaczenie i po ponownym uruchomieniu kompa z BT4 internetu brak i nie moge nawiazac polaczenia, raz moja siec widzi a raz nie mimo ze moc sygnaly mam na 95procent inne slabsze sygnaly odbiera bez problemow. Ktos ma jakies pomysly na rozwiazanie? Nie wiem jakie mam dane napisac o swoim sprzecie wiec jakby cos napisze w kolejnym poscie.
    Z gory serdeczne dzieki

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Widać że nawet nie próbowaliście poszukać rozwiązania.
    Najpierw proponuję sprawdzić czy macie odpowiedni sterownik załadowany.
    W przypadku sieci bezprzewodowej WPA/WPA2 - wpa_supplicant. Konfiguracja, odpalenie skryptu i dhclient.
    W przypadku sieci bezprzewodowej WEP - iwconfig, konfiguracja, ifconfig <urządzenie> up, dhclient.
    Po kablu: ifconfig <urządzenie> up, dhclient - w przypadku dynamicznie przydzielanego adresu przez router, jeśli nie to ręczna konfiguracja adresu, bramy, dns'ów.

Domyślnie

Czyli wychodzi na to ze nie da się zrobić tego za pomocą wicd? tylko trzeba z linii komend i edytować pliki coś chyba nie do końca jest to jedyny sposób gdyż jak wklepałem swoje dane w wicd to jakimś cudem mi się połączył z moja siecią ale nie odrazu... po ponownym odpaleniu kompa niestety problem wrócił. zainstałowałem BT5 ale niestety nic się nie zmieniło.
    Jezeli byłbyś tak dobry i podałbyś krok po kroku jak to zrobić za pomocą wpa-supplicant to będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Nie wiem dokładnie jak działa wicd i nie wiem jak jest teraz. Ja bawiłem się tym lekko ponad pół roku temu (bt3 final albo rc2, nie pamiętam dokładnie, nie chce mi się tego sprawdzać) Być może się da, ale z tego co wtedy wyszperałem(a naprawdę wiele przeczytałem zanim udało mi się odpalić net to wicd nie wspierał WPA/WPA2)
    Ja mam kartę opartą na chipsecie atheros'a więc na tamten dzień pomogła mi instalacja nowego jajka gdzie był driver athk5 czy coś takiego. Dzięki temu po starcie systemu miałem wlan0, który elegancko wszystko obsługiwał. Instalacja wpa_supplicant jest w necie, opis pliku konfiguracyjnego też.
    Mój wpa_supplicant.conf wygląda tak:
    network={
    ssid="nazwa sieci"
    proto=WPA
    key_mgmt=WPA-PSK
    pairwise=TKIP
    group=TKIP
    psk="klucz"
    }
    Odpalam:
    wpa_supplicant -i wlan0 -c /root/wpa_supplicant.conf
    dhclient wlan0
    Nie jestem Ci wstanie pomóc jeśli nie podałeś żadnych informacji na temat chociażby karty sieciowej która masz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania