Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: dd if=/dev/loop0 of=/dev/usb

Domyślnie dd if=/dev/loop0 of=/dev/usb

Witam!

Mam pewien problem. Probuje roznymi sposobami odpalic na laptopie osx'a - na necie znalazlem udane proby na moim sprzecie. Udalo mi sie przekonwertowac *.dmg na *.img i pozniej zamontowac obraz. Czy jezeli wykonam dd if=/dev/loop0 of=/dev/<usb>
    to zda to swoj egzamin? Nie mam w laptopie napedu DVD/CD
    Podobne z innym systemem - czy jezeli zamontuje plyte z linuxem to bede mogl za pomoca dd "przeniesc" ja na pendrive'a i bedzie on dzialac/bedzie bootowalny?

Probowal juz ktos takich manewrow?

Dziekuje i pozdrawiam

Domyślnie

raczej nie - napisz dokladniej jaki sprzet to pogadamy... bawilem sie w hackintosh'e nieco i u mnie smigalo bez problemu
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Witam,

jest to dell D410 - Pentium M 1,7, 1GB RAM DDR2, Intel GMA900 o ile dobrze pamietam, bo nie mam niestety teraz laptopa przed soba. Jest to laptop bez napedu DVD/CD wiec kombinuje z pendrivem.
    Mam jednak obudowe na dysk 3,5 cala, wiec moglbym ewentualnie sprobowac wyciagnac naped DVD z kompa stacjonarnego i wykorzystac ta obudowe zeby podlaczyc naped jako usb - choc nie wiem czy zaskoczy.

Domyślnie

Nie zaskoczy w ten sposob - instalator robi reset szyny USB w trakcie instalacji i rozlacza USB a pozniej nie znajduje poprawnie - sprawdzalem nie raz u siebie i taki byl efekt.

Dell D140 to nie netbook, bedziesz mial problem z kompatybilnoscia sprzetu prawdopodobnie - chyba ze masz jakis opis jak instalowac na tym modelu. Samo z siebie z DVD sie nie zainstaluje chyba. Ja postawilem hackintosh'a na Lenovo S10e i S10-2 bez problemow i jedyne co nie dziala w tym netbooku to ethernet ale ethernet na netbooku to od wielkiego dzwona moge potrzebowac, normalnie chodzi na wifi.

Mac OS X Netbook Compatibility Chart - tutaj masz informacje jakie netbooki dzialaja a jakie nie dzialaja i co dokladnie nie dziala.

Dodatkowy hint - instalacja z pen-drive'a czesto wymaga abys juz mial dostep do jakiegos Mac'a bo musisz pen-drive przygotowac na Macu wlasnie (partycjonowanie i kopiowanie plikow) - inaczej sie nie daje
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Dzieki za pomoc. Sprobuje wyczaic kogos z OSX'em zeby mi przygotowal pendrive'a. Na necie widzialem ze za pomoca Disk Utility mozna bardzo prosto takiego przygotowac.

No nic... dzieki za pomoc i milego weekendu majowego
    Pozdrawiam

Zasady Postowania