Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Uruchomienie blueconnect usb na backtrack 4 final

Domyślnie Uruchomienie blueconnect usb na backtrack 4 final

Witam,

Zainstalowalem ostatnio ww. dystrybucję.
    Mam problem z instalacją modemu usb do blueconnect: modem ZTE MF100 ma wgrane sterowniki ale pod winde, więc ściągnąłem pod linuxa program Global 3G.

I teraz tak:
    W Dostawca: wybieram lista dostawców: Poland->Blueconnect
    Skrypt: skrypt uniwersalny
    Port: i tu właśnie mam problem.
    JAK SPRAWDZIĆ, do którego portu wpięty jest modem bc? Linuxa mam od kilku dni i szczerze dopiero łapie ocb w tym wszystkim.

Proszę o pomoc, bo w mieszkaniu łapię wifi, ale gdziekolwiek idę nie mogę załapać internetu przez niedzialający blueconnect;/

Nie wiem czy wam to potrzebne, ale netbook to Samsung N130, specyfikacja dostępna w google.

Czytalem jeszcze, ze mozliwe jest sciagniecie virtualboxa, uruchomienie jako guest system widnowsa i odpalenie na nim blueconnecta, pozniej zamkniecie i pod linuxem tez bedzie dzialal, ale to chyba bzdura;p

Domyślnie

lsusb - komende wpisujesz w terminalu
    Ostatnio edytowane przez GarF : 03-20-2010 - 18:32

Domyślnie

Czyli port 1, dobrze myślę?

Dziwne, modem mf100, a tutaj pokazuje mf627. Ściągnąłem paczke sterowników pod mf627, ale skonfigurowanych do podłączenia do sieci 3(niemiecka/holenderka) a nie do blueconneta.
    Nie mam pojęcia gdzie się zmienia APNy i inne pod blueconnecta.
    Po wpisaniu wvdial w bashu wywala mi statusy ok, a pozniej ze wysylany jest kod *99# i error" "No carrier!" czy jakos tak;p

Porazka, biuro obslugi klienta ery: "nie wspieramy systemu linux" dziękuje dobranoc...

Screen pokazujący co się dzieje po wvdial, na samym dole wywala ATDT*99# NO CARRIER! Try again.
    Ostatnio edytowane przez jakegreen : 03-20-2010 - 20:02

Domyślnie

hmm pod ubuntu wygląda to tak:
    BlueConnect w Ubuntu

Domyślnie

Dzięki właśnie takiego opisu potrzebowałem.

Jutro wieczorem będę się z tym bawił, dam znać co i jak czy działa w bt4 jak w ubuntu.

Domyślnie

W BT jest bodajże coś takiego jak: Dialup-tool o ile mnie pamięć nie myli, bardzo prosty dialup manager z gui, dlaczego by nie spróbować? Ja tak łączyłem się z heyah.pl i nie było problemu.
    Ustawiasz modem (np. /dev/costam)
    I nr. do dzwonienia *99# (hmm tak samo miałem przy telefonie, tylko dodatkowo wybierałem profil *99*nr.profilu#)

Zasady Postowania