Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: ptrace

  1. #1

    Domyślnie ptrace

    ja nie zabardzo rozumiem jak dziala to cale ptrace.
    bylbym wdzieczny jak by ktos mi wytlumaczyl jak filtrowac syscalle.

    #include <stdio.h>
    #include <sys/ptrace.h>
    int main(){
    int pid;

    pid = fork();
    if(pid == -1)perror(0);
    else{
    if(pid == 0){
    //child
    ptrace(PTRACE_TRACEME, 0, 0, 0);
    perror(0);
    while(1){

    puts("asdfgree543");
    sleep(1);
    }


    }
    else{
    //parent
    printf("PID: %u\r\n", pid);
    ptrace(PTRACE_SYSCALL, pid, 0, 0);
    perror(0);
    sleep(666);
    }


    }
    return 0;
    }

  2. #2

    Domyślnie

    no i co haxorzy? dupa z was. 100 wyswietlen 0 odpowiedzi.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Co to ma być? Próba wzbudzenia w nas poczucia winy? Próba obrażenia? Prowokacja? Nikt nie odpisał, to znaczy, że nikt nie wie, albo nie chce powiedzieć. Co chcesz osiągnąć pisząc takiego posta?
    Osobiście chętnie bym się zajął tym "problemem", poszperał w internecie, w kodzie i jeśli coś by z tego wyszło, to bym odpisał. Niestety chwilowo nie mam na to czasu. Zresztą podobnie jak wiele innych osób. A ty pisząc coś takiego na pewno nie zachęcisz nikogo do pomocy tobie...
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp666 Zobacz post
    no i co haxorzy? dupa z was. 100 wyswietlen 0 odpowiedzi.
    Z Ciebie większa dupa, bo sam nie wiesz Chciałbym mieć takie życiowe problemy jak Ty

  5. #5

    Domyślnie

    Co to ma być? Próba wzbudzenia w nas poczucia winy? Próba obrażenia? Prowokacja?
    bump, takie samo pytanie zadaje na kilkunastu forach naraz.Tu prawie nigdy nie dostaje odpowiedzi.

    Z Ciebie większa dupa, bo sam nie wiesz Chciałbym mieć takie życiowe problemy jak Ty
    ale przynajmniej jestem w stanie napisac lepszy system niz linux. w ktorym nie trzeba kombinowac czemu cos nie dziala.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Kurde, flame sie szykuje Zaraz TQM zamknie i słusznie Ale przedtem dorzucę swoje kolejne 3 grosze.

    esp666: Tak, możliwe że jesteś w stanie. Ja też jestem. "OS", który napisałem, i który wyświetla "hello world" i jest bootowalny przez grub-a też jest takim, w którym nie trzeba się martwić czemu coś nie działa. Patrząc pod tym kątem jest to lepszy system niż linux...

    Pozdro i życzę powodzenia w pisaniu nowego, lepszego systemu, który pobije na głowę linuxa, windowsa, mac os i wszystkie inne systemy operacyjne
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  7. #7

    Domyślnie

    nie, w pelni funkcjonalny os posiadajacy wszystko co potrzeba. oprocz kilku zbednych dodatkow. oczywiscie z gui, na ktorym bedzie mozna pracowac jak na desktopie.

    ale na sama mysl o ***cenzura*** sie ze wspolczesnymi kompami zygac mi sie chce. nie bede pisal kolejnego syfnego kodu tylko poto, zeby dzialal na ZLE zaprojektowanym procesorze. poprostu waste of time, szczegolnie ze jak juz cos pisze to w asmie.





    edited by markossx
    Ostatnio edytowane przez markossx : 05-12-2009 - 21:46

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    O, to szczere gratki esp666. Tym razem bez ironii Chociaż nie wierzę, żeby był to system lepszy od linuxa/windowsa itp. Są to systemy tworzone przez mnóstwo ludzi, w większości profesjonalistów i pojedyncza osoba, choćby nie wiem jak genialna nie jest w stanie samodzielnie stworzyć czegoś co dorówna tamtym systemom
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  9. #9

    Domyślnie

    windows i linux z punktu widzenia usera wygladaja jak przyzwoity system. wszytko (no prawie) dziala jak nalezy, jest api, etc. Ale mi chodzi o co innego, zarowno user, jak i programista zeby mieli jasna sprawe co robic. Czyli ktos chce zmienic kod systemu, nie musi sie przepier**lac przez tony plikow w c, tylko szuka odpowiedniego 'obiektu' to na taakiej zasadzie bym pisal os, i pisze co chce. Oczywiscie byloby to scisle zintegrowane z architektura calego kompa, nie tylko procka.

    dostep do urzadzen na zasadzie device0-device1023 - cos takiego. specjalne instrukcje do komunikacji z urzadzeniami, wszystkie traktowane tak samo. nie ma 'keyboard' czy 'display'. tylko device56 i device666, czy jak kto se nazwie. oczywiscie instrukcja listujaca dostepne urzadzenia i ich typ (na zasadzie flag, 64 bity i bedzie miejsca ze hoho).
    mysle ze cos na zasadzie read/write by bylo ok, tylko ze urzadzenie moze dzialac roznie. moze rezerwacja interruptow albo cos w ten desen.
    task switching - rzecz przydatna, ale ja chcialbym instrukcje ktora bedzie to zmieniac.
    pamiec - adresowanie od 0 do -1, wlacznie. czyli dane moga byc pod 0 i pod -1.
    calosc do uzycia przez os (kernel i user)
    podzial na TYLKO 2 'userow' admin i user. admin moze wszystko, user ma tylko syscall i scisle sprawdzania.
    pamieci innych podzespolow - bios, dostep do tej pamieci przez instrukcje, read only.
    instrukcja do prostego oc - w celu oszczedzania baterii/zwiekszenia wydajnosci. nic wiecej.
    instrukcje gpu na cpu.
    moze obsluga przerwan na oddzielnym cpu.
    exceptions - tez jakos zmienic. jesli os sie odwola do pamieci pod ktora nie ma strony zrobic wyjatek. cos jak jesd dzisiaj, akurat tu mam malo zastrzezen.
    pamiec ma byc pamiecia, adresowanie 64 bitowe, a nie 64 bity + segment.
    oczywiscie virtualna przestrzen adresowa dla procsow, programy teoretycznie laduja sie od 0x0000000000000000 do 0xFFFFFFFFFFFFFFFF o ile jest tyle pamieci w kompie.
    ofc chce nowego jumpa - jmp adres. albo lepiej, mov eip,adres.
    zadnych nx/dep/esp random, to tylko utrudnia obsluge systemu. kernel ma tworzyc swiat i zasady, a programy w userlandzie maja sie w nim napierda**c, od programisty zalezy czy go zexploituja czy nie. a kernel ma zapewniac TYLKO stabilnosc, by zaden nie wykozystal zbyt duzej ilosci zasobow czy zeby nie crashnal systemu.
    kolejna sprawa to watki... czego w linuxie poprostu nie trawie. stworzyc proces (obiekt, virtualna przestrzen, przydzielic strony, nadac im adresy virtualne). potem uruchomic 'dowolna' ilosc watkow na tym. A nie zadne za**bane fork(). Nowy proces? poprostu go stworzyc, skopiowac pamiec i puscic watki. zadne copy-on-write, jak chcesz kozystac z tej samej pamieci to skozystaj z jakiegos api (tworzenie linka do fizycznej strony). o to jest nawet dobre, virtualne adresy beda tylko linkami do fizycznych stron. ilosc linkow 'niegraniczona'. procesy mogly by nawet wiedziec jaki fizyczny adres ma strona z virtualnym adresem, zeby ulatwic podczepianie sie pod dane strony. uniwersalne i proste. a nie ***** mac haxowanie na 3 strony jak to jest w linuxie. i trzeba adminowi placic 30$/h zeby to ogarnal.
    to ma byc cos tak prostego, zeby patchowanie czy bugi w osie poprostu nie wchodzily w gre.


    pomyslow mam od ch*ja, minie troche czasu az zaczne cos pisac...

    kolejna sprawa to siec, tez mi sie nie podoba jak to dziala ale to juz temat na inna dyskusje.


    aha, ludzie pisza systemy w c, a ten jezyk jest skazany na syfilizm. z odpowiednim hardwarem wszsytko powinno byc robione w asmie. prosty asm - wieksza wydajnosc - duzi szybszy kod.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    esp666 - nie zniechecam... ale przestan krytykowac i stworz cos co zadziala to pogadamy. Dobrze gadasz jesli idzie o sprzet, wydajnosc itd... ale jak sie zabierzesz za prace to pogadamy o zyciu, placeniu rachunkow, efektywnosci Twojej pracy - ile lat spedzisz tworzac cos i zmieniajac w kolko bo bedzie zmienial sie sprzet, bo beda pojawiac sie nowe zadania ktore system ma spelnic?

    Zycia Ci braknie! Mam nadzieje ze moje wnuki moze zobacza Twoj system w dzialaniu ale mnie to na pewno juz na tym swiecie nie bedzie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj