Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Dlaczego Linux a nie Windows?

  1. #1

    Domyślnie Dlaczego Linux a nie Windows?

    Witam.Czy ktoś mógłby mi w fachowy i logiczny sposób wyjaśnić dlaczego linux o wiele przewyższa windows pod względem bezpieczeństwa w sieci itp?

  2. #2

    Domyślnie

    Windows:
    Bezpieczeństwo Okienek Microsoftu to temat niekończących się żartów specjalistów z branży IT. Badania dowodzą, że systemy z Redmond nie cieszą się wśród informatyków zaufaniem pod tym względem. Microsoft robi, co może, aby poprawić sytuację – np. wydaje regularnie łatki do swoich produktów – jednak w obliczu niegasnących epidemii robaków sieciowych niewiele to zmienia.

    Linux:
    Systemy uniksowe, na których bazuje Linux, stanowią dobrze przemyślaną i dopracowaną na przestrzeni wielu lat strukturę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo lokalne i sieciowe. Nie oznacza to, że system z pingwinem w herbie jest wolny od błędów. Te są jednak w miarę sprawnie łatane i nie zdarzają się zbyt często.

  3. Domyślnie

    A przede wszystkim nad linuksem dużo więcej ludzi "czuwa". I bezpośrednio widać wszystko jak na tacy, żadnych ukrytych (tzn w granicach rozsądku) procesów, wątków, pierdół. Łatki ukazują sie (przynajmniej na moim Ubuntu) co dwa-trzy dni. W ogóle organizacja użytkownikami etc etc etc... dużo tu tego... linux jest jednak bezpieczniejszy, bez dwóch zdań.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    nio i podstawowa sprawa - upgrate latki do pindwinka wychodzą duuuuuzo szybciej niz do windowsa....

    a ogólnie to zależy od administratora to po pierwsze po drogie to trzeba podkreślić że bezpieczeństwo nie jest rzeczą, a procesem który trwa doputy dopuki my urzywamy komputera!!

    Aby komputer był bezpieczny trzeba odpowiedniej polityki bezpieczeństwa - co nam po najlepszych zabezpieczeniach - jak jest możliwość ze hasła "wypłyną" do osób niepowołanych które będą mogły sie zalogować

    (może za pięknie tego nie ujołem ale wiadomo o co chodzi)

    ja swego czasu spotałem sie z sytułacją gdzie osoby zeby mieć jak największy shared na emulu to udostepniały wszystko co sie da - zapominając ze w c:/tajne.txt tosobie zeby nie zapomnieć to zapisaly hasło do maila - a zeby wiedzieć do czego jest to hasło to jeszcze po myślniku napisły sobie swój adres....

    nio dlatego polakom gratulujemy żywca
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. #5

    Domyślnie Polityka bezpieczeństwa. (do eMce)sorki jesli pomylilem pisownie

    Ok dzieki za madra i fachowa wypowiedz,ale tak czy owak nie do końca jest ona dla mnie zrozumiała i jasna. Przede wszystkim co masz na myśli pisząc "polityka bezpieczeństwa"?Jakie są najlepsze sposoby aby ręcznie i szybko zabezpieczyć linuxa?

  6. Post

    Polityka bezpieczeństwa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_bezpieczeństwa
    A tu masz problematyke linuxa - http://www.frazpc.pl/news/10460-Jak_zabezpieczyć_Linuxa

    Linuxa używa sie z 2 powodów:
    - nie wieka ilość userów używa go przez to ze jest darmowy i działa nawet na najgorszym PC,
    - reszta to ludzie którzy sie tym interesują lub administratorzy.

    Linux to profesjonalne rozwiązanie desktop i na serwer lecz nie dla luserów. Dlatego glob opanowała windozeria. Każdy linux posiada kompilator, dobry edytor tekstowy i stabilną przeglądarkę internetową. Mamy też pewność że nie ma luk w systemie na które M$ odpowiada - "łatki znajdą się w biuletynie bezpieczeństwa za 2 miesiące" (a do tego czasu ściągajcie ekspolity i "black hat"). Linux to otwarte oprogramowanie i w większych dystrybucjach wykryte luki zostają łatane w ciągu godziny. Do póki sam się nie przesiądziesz i nie poczytasz, nikt ci nie udowodni ze jest lepszy od Windowsa.
    Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
    Napoleon Bonaparte

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Polityka bezpieczeństwa....
    Zapewniam cie ze można by pisać i pisać bez końca....
    (a ze jutro musze o 5 wstać bo o 6mam bus a na 7 do szkoły i niespałem to rozpisywał się dzisiaj nie będe :P - pozatym chyba nie najodpowiedniejszy dział do tego) - ogólniepolityka czyli zarzadzanie - to juz dużo mówi

    dla przykładu tylko podstawowe zasady -
    im mniej masz userów tym lepiej, niekorzystaś z czegoś- coś ci nie jest niezbędne - wyżuć z systemu! (bezprzesady kernela zostaw )
    nio i ogólnie nie siedzimy na koncie z uprawnieniami root'a - nie dajemy zadużych zezwoleń osobą któretego niepotrzebują (dasz pani Krusi admina a ona sobie zeby nie zapomnieć zapisze na kartce i przypnie do monitora - nieszczęście gotowe)

    dobrakończebomi sie text zlewa - możejutro coś więcej żekne jak chcesz...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-08-2010, 21:26
  2. Zmiana MAC w win XP działa w WIN 7 nie ?
    By Anthracis in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-07-2010, 13:16
  3. LINUX za FREE
    By WSCIEKLY in forum Linux
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 01-22-2007, 23:57
  4. linux knoppix
    By ble34 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 11-15-2006, 09:08
  5. Problem z Windows Tablet PC
    By szpuni in forum Windows
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-16-2006, 23:30

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj