Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Slackware vs Debian

  1. #1
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie Slackware vs Debian

    Który lepszy na serwer? Osobiście używam Slacka i sobie go chwalę, ale ostatnio ktoś zasugerował mi Debiana. Szukałem troche na googlu ale nie ma jakiś porównań za wiele. Ktoś ma jakieś doświadczenia z oboma systemami i mógłby się wypowiedzieć?
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja pracowalem na Slacku dosc dawno temu - to byl moj pierwszy Linux jakiego mialem. System super!!! Pozniej krotko bawilem sie z RedHat'em (fuj!) a pozniej przesiadlem sie na Debiana, bo jest prosciej z zarzadzaniem - system pakietow i zaleznosci... Slackware wtedy nie mial nic takiego i w ten sposob sie przesiadlem.

    Obie dystrybucje sa czyste, nie instaluja smieci, obie sie bardzo przyjemnie zarzadza i uzytkuje. Jak dla mnie jedyna roznica to system obslugi pakietow w Debianie i juz tak z przyzwyczajenia mi zostalo...

    Dla jasnosci - na Slackware pracowalem 4 lata, na debianie pracuje juz sam nie wiem ile
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Slackware , nauczył mnie linuxa. Teraz pracuje częściej na Debianie, ponieważ jest wygodniejszy system zarządzania pakietami.

Podobne wątki

  1. XDMCP - Błąd w debian 4.0?
    By eMCe in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-28-2007, 11:16
  2. debian - pomysły?
    By scorn in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-10-2006, 14:24

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj