Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Sagme Wi Fi 11g USB - problem

  1. #1

    Exclamation Sagem Wi Fi 11g USB - problem

    mam adapter taki jak wyżej i nie mogę jakoś wgrać sterów pod Linuxem Ubuntu --> może inaczej jak wgrać stery pod linuxem do tego adaptera
    Słyszałem o ndiswrapper --> kombinuje z tym, ale nie mam takiego dużego doświadczenia z tym.
    Ostatnio edytowane przez slawek14 : 04-14-2007 - 10:05

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ndiswrapper jest to po prostu narzędzie do obsługi karty sieciowej pod linuxem które do działania korzysta z sterowników windowsowskich, czy zadziała z twoją kartą musisz sprawdzić w spisie obsługiwanicyh urządzeń: http://ndiswrapper.sourceforge.net/m...index.php/List
    Potem tylko instalujesz i konfigurujesz internet, w miarę prosty kurs znajdziesz na: http://warchalking.pl/a-39/Ndiswrapp...d_Linuxem.html

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba nie obsługuje mojego adaptera

    P.S. Jak pisze pop rostu te plecenia to nie ma tego co powinno być, znaczy to co pisze na tej stronie która mi podałęś.

    Gdzie moge znaleźć tego KARNEL, czy KERENEL ?
    Ostatnio edytowane przez slawek14 : 04-14-2007 - 10:07

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Nie działa ci bo masz pewnie inną dystrybucje linuxa tam to działa tylko pod gentoo, o kompilacji kernela pod linux przeczytasz tutaj: http://www.google.pl/search?client=f...zukaj+w+Google

  5. #5

    Domyślnie

    OK --> znalazłem extra trone na której pisze cos taekigo:

    Kod:
    Instalacja livebox TP w opcji sieci bezprzewodowej w systemie Linux.
    Co będzie potrzebne?
    
    1. Pakiet jądra Linuxa. Najlepiej zainstalować go przy użyciu urpmi:
    
     # urpmi kernel-source
    
     
    
    2. ndiswrapper - do pobrania tutaj.
    
    Rozpakowujemy paczkę i instalujemy:
    
    # tar -xvzf ndiswrapper-1.32.tar.gz
    
    # cd ndiswrapper-1.32
    
    # make
    
    # make install
    
     
    
    3. Paczka ze sterownikami zd1211 do pobrania tutaj:
    
    # tar -xvzf zd1211-driver-r83.tar.gz
    
    # cd zd1211-driver-r83
    
    # make
    
    # make install
    
     
    
    4. Sterowniki Wi-Fi Windows.
    
    W tym celu wkładamy do napędu płytę "Livebox TP" i z katalogu \Windows\WiFi\Xg760n\Driver kopiujemy paczkę Drivers.zip ze sterownikami. Możemy od razu utworzyć sobie roboczy katalog /tmp/drivers, do którego skopiujemy tę paczkę i rozpakujemy ją. Uwaga! Nie uda się rozpakować tej paczki pod Windows!
    
    # mkdir /tmp/drivers
    
    # cd /mnt/cdrom/Windows/WiFi/Xg760n/Driver
    
    # cp Drivers.zip /tmp/drivers
    
    # cd /tmp/drivers
    
    # unzip Drivers.zip
    
     
    
    Po rozpakowaniu interesują nas dwa pliki: WlanBZG.inf orzaz WlanBZXP.sys (wykorzystałem tutaj akurat sterownik do XP). Tworzymy dla nich katalog w folderze /lib/:
    
    # mkdir /lib/ndis
    
     
    
    Kopiujemy sterowniki do przygotowanego katalogu:
    
    # cp WlanBZG.inf /lib/ndis
    
    # cp WlanBZXP.sys /lib/ndis
    
     
    
    Instalujemy sterowniki przy użyciu ndiswrapper'a:
    
    # ndiswrapper -i /lib/ndis/WlanBZG.inf
    
    Sprawdzamy - czy wszystko poszło ok:
    
    # ndiswrapper -l
    
     
    
    Podłączamy adapter Wi-Fi do gniazda USB.
    
    Jeżeli wszystko poszło ok i mamy zainstalowany komplet sterowników - ładujemy je i podnosimy interfejs wlan0:
    
    # modprobe ndiswrapper
    
    # modprobe -v zd1211
    
    # lsmod | grep 1211
    
    # ifconfig wlan0 up
    
     
    
    Teraz pozostaje już tylko skonfigurować połączenie z Neostradą. Nie podaję dokładnego opisu, gdyż niektórzy wolą robić to w konsoli a niektórzy konfiguratorem. Konfigurator bez problemu widzi już nasz interfejs, więc teraz musimy poprawnie wpisać klucz WEP umieszczony na pudełku liveboxa. Najlepiej wpisać go z małych liter (bez spacji). Zaznaczamy opcję "uruchamianie przy starcie" i restartujemy maszynę. Uwaga! Jeżeli poprzednio łączyliśmy się z liveboxem poprzez eth usuwamy ten interfejs.
    
     
    
     
    
    Dla tych, którzy bawią się w serwery:
     
    
    Problemem liveboxa jeśli mamy na pokładzie apache'a jest połączenie się z nim "ze świata". Przy użyciu Dynamic DNS, po wpisaniu nazwy naszego serwera połączymy się nie ze stroną główną lecz z bramą (czyli liveboxem) i to tylko w obrębie lokalnej sieci. Dzieje się tak dlatego, że livebox nie ma zaawansowanych opcji przekierowania portów. Jeśli chcemy by nasz serwer WWW był widoczny z zewnątrz musimy wykorzystać darmowy serwer proxy, który zwróci stronę serwera a nie stronę bramy.
    
    Aby wszystko "grało" w panelu liveboxa ustawiamy sobie statyczny adres IP (zakładka serwery LAN) i przekierowujemy port 80. Nasz statyczny IP oczywiście wpisujemy także w konfigurację połączenia. Przykładowo może to wyglądać tak:
    
     
    
    IP 192.168.1.10
    
    Maska 255.255.255.0
    
    Brama 192.168.1.1 czyli adres naszego pudełka.
    
    Primary DNS 194.204.152.34
    
    Secondary DNS 194.204.159.1
    
     
    
    Teraz wchodzimy w konfigurację przeglądarki i ustawiamy serwer proxy: w3cache.icm.edu.pl port 8080.
    
    Nasz apache jest już widoczny.
    I tak pobrałem te programy i odpakowałem je już linuxie --> potem wszedłem do termianal i wpiosywałem kolejno:

    # tar -xvzf ndiswrapper-1.32.tar.gz

    # cd ndiswrapper-1.32

    # make

    # make install

    No ale nic sie nie stało:
    To wpisałem tak:

    # cd ndiswrapper-1.32

    # make

    # make install

    I też niec. Nie wie ktos może czemu

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    No "nic" sie nie mogło stać bo zawsze wyskoczy jakiś błąd naprowadzający na sedno danego problemu. Poczytaj jakiś artykuł o podstawowych komendach linuxa, oraz o kompilacji programów wtedy będziesz wiedział do czego te polecania służą i co się po nich spodziewać, bez tej wiedzy nie dasz rady zainstalować tych sterowników, a nawet jeśli ci się uda, to będziesz miał problemy z skonfigurowaniem internetu, dlatego najpierw opanuj podstawy i nie zniechęcaj się za szybko.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ndiswrapper dziala bardzo dobrze z kartami sieciowymi - nie koniecznie jednak ze wszystkimi... pytanie podstawowe czy kernel widzi sprzet.. skoro to jest USB i masz Ubuntu to na pewno widzi ale to nadal nie oznacza, ze akurat ta karte wifi na USB da sie skonfigurowac - nawet przez ndiswrapper...

    Proponuje zaopatrzyc sie w cos bardziej standardowego... tzn cos co wiadomo ze dziala pod linuxem :-) Poza tym karty wifi na USB maja potwornie kiepskie anteny i sygnal jaki odbieraja jest praktycznie bezuzyteczny jesli bedziesz w pokoju obok a nie tym samym co AP-ek.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Wirus na USB
    By noocto in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-30-2007, 11:41

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj