Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Błąd wszyfrowaniu e-maila do drugiego adresata

Domyślnie <Solved> Błąd wszyfrowaniu e-maila do drugiego adresata

Witam i pozdrawiam wszystkich.
    Jest to mój pierwszy post na Waszym Szanownym Forum.

Po kolei.
    Wysyłam z jednego konta zaszyfrowanego e-maila do dwóch lub więcej użytkowników. Thunderbird informuje mnie i wypisuje jakich kluczy użyje do zaszyfrowania kolejnych e-maili i wszystko wygląda dobrze.
    Po wysłaniu okazuje się, że pierwszy adresat (w kolejności wysyłania) otrzymał prawidłowo zaszyfrowany e-mail a następni mają zaszyfrowany e-mail kluczem tego pierwszego.
    Sytuacja taka powtarza się w Ubuntu od 9.10, 10.10 Wista, gnupg i Thunderbird (kolejne wersje), w Debianie również miałem ten problem. Próbowałem Evolution i innych. Wszędzie z tym samym błędem.

Nie wiem czy to wina programów czy ja nie potrafię czegoś gdzieś właściwie ustawić.

Wspomniałem o tym tutaj:Błąd w szyfrowaniu emaila do kilku użytkowników - Forum Debian Users Gang

Gdyby komuś działało lub nie, a chce się przyczynić do rozwiązania problemu proszę o informacje.

Pozdrawiam
    sj65
    Ostatnio edytowane przez sj65 : 06-11-2011 - 13:03 Powód: Problem rozwiązany

Domyślnie

Jednak dzięki forum DUG znalazłem rozwiązanie.

W Evolution nadal nie mogę ustawić.

W Thunderbirdzie wystarczyło w
    Edycja => Konfiguracji konta => OpenPGP =>w Zaawansowane zaznaczyć dwie opcje:
    Wstaw Id Klucza OpenPGP oraz dołącz mój klucz publiczny do wiadomości.

Pozdrawiam
    sj65
    Ostatnio edytowane przez sj65 : 06-11-2011 - 13:04

Zasady Postowania