Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Mechanizmy kryptograficzne w usługach sieciowych

bal
    bal jest offline

Domyślnie Mechanizmy kryptograficzne w usługach sieciowych

Witam Serdecznie,

Z góry przepraszam, jeżeli post nie pasuje do tego działu.
    Muszę opisać w moje pracy dyplomowej (z kryptografii), kilka praktycznych przypadków zastosowania mechanizmów kryptograficznych w usługach sieciowych.
    Całość ma wyglądać m.w. tak:
    a) przychodzi klient - przedstawia problem,
    b) proponuje klientowi konkretne rozwiązanie problemu,
    c) wyjaśniam - dlaczego wybrałem takie rozwiązanie a nie inne.
    Ma to być "studium przypadku".

Jeżeli ma ktoś jakieś cenne wskazówki to proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.

Domyślnie

mam jedna wskazowke - przedstaw problem
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

1. metody autoryzacyjne

- skrót binarny (128,258,512 bitów) jako skrót algorytmu hashującego hasła dostępowego, bezpieczna transmisja takich hashów które nie identyfikują jednoznacznie hasła (chyba ze po złamaniu i odsoleniu).

2. metody bezpiecznej transmisji danych

- bloki danych zaszyfrowane algorytmem, dane nie są przesyłane jawnie na połączeniu warstwy transmisyjnej.

Napisz co konkretnie masz za temat, bo zastosowań wszelakich jest masa ...

bal
    bal jest offline

Domyślnie Witam

przedstawić problem... hmm
    Problem jest w tym, że kryptografia nie jest moją dziedziną... niestety, mojego promotora prawdopodobnie też nie.
    Pisze pracę inż. pt. "Mechanizmy kryptograficzne w usługach sieciowych". Praca stricte opisowa, bez tzw. części praktycznej.
    Parę rozdziałów... trochę pojęć ogólnie związanych z kryptografią, trochę o algorytmach w bezpiecznej komunikacji, trochę o generowaniu podpisów i certyfikatów. Jeden dział zastępujący pracę praktyczną, swego rodzaju "Studium przypadku" z kilkoma rozwiązaniami kryptograficznymi zastosowanymi w praktyce (w usługach sieciowych)...
    ... i właśnie, tutaj jest problem...
    Ja... osoba znająca podstawy kryptografii i do tego bardziej historyczne niż matematyczne... nie wie jakie jakie przykłady zaproponować i opisać w "studium przypadku".
    Pozdrawiam,

Domyślnie

tutaj masz liste algorytmow powszechnie stosowanych ( Algorytmy kryptograficzne. Opis oraz implementacje w C++. ), co do praktyki kryptografii to:

-funkcje skrótu (md5 ,sha1 i dluzsze)

-szyfrowanie w sieciach radiowych (zwlaszcza podatnosc rc4 i zastosowanie solowania w eapol jako zabezpieczenie metody autoryzacji)

-podpisy i certyfikaty

Zasady Postowania