Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Kolizje md5

  1. #1

    Domyślnie Kolizje md5

    Slyszałem, że istnieje coś takiego jak kolizja hashy. Po zakodowaniu dwóch róznych wyrazów otrzymamy taki sam hash. Czy ktokolwiek w historii dokonał takiego "cudu"? Jesli tak, to prosiłbym o przykład takiej kolizji.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    poczytaj forum - był przykład ze md5 daje takie same rezultaty na przykładnie zdjęc z fotoradarów - niestetykonkretne pliki nie były podane - bynajmniej z tego co pamietam...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3

    Domyślnie

    hmm, bardziej zależałoby mi na jakimś konkretnym przykładzie danego SŁOWA, które po zahashowaniu dawałoby taki sam wynik jak inny wyraz. teorię znam (i forum już nie raz przeglądałem, chociaż dopiero teraz mam konto)
    [nawiasem mówiąc, wypadałoby się przywitac, więc witam ]

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    witamy witamy

    Co do przykladow to nie podam konkretnych ale sa 'wzory' lub 'receptury' jak wyznaczyc slowo ktore ma szanse stworzyc kolizje do danego (znanego) slowa. Gdzies widzialem na ten temat prezentacje cala gdzie byla i strona matematyczna i praktyczna ladnie przedstawiona... jak znajde to podrzuce.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    ja się tu z takim czymś spotkałem : http://forum.securitydays.pl/viewtopic.php?t=18

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Podana strona wspomina atak urodzinowy... i sprawdzalismy ostatnio w trakcie SANS London 2007 - bylo nas w pomieszczeniu 24 osoby (wymagane jest tylko 23 aby prawdopodobienstwo sukcesu bylo >=50%) i okazalo sie ze oczywiscie trafilismy... 2 osoby mialy urodziny tego samego dnia :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Hehe, dokładnie tak samo miałem jak jeszcze chodziłem do technikum 3 osoby miały datę urodzenia tą samą co ja! (może to przypadek ze 3 ..?). Dobra, ja nie lubię czegoś pisać własnymi słowami , wole zawsze sie odwołać do źródełka wiec zapodaje jedynie linki, co nie znaczy ze tego nie umiem
    http://www.stachliu.com/collisions.html
    pozdrawiam fajne efekty

Podobne wątki

  1. procedura obliczająca md5
    By michalski007 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-03-2007, 19:57
  2. Free BSD MD5
    By michalski007 in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 09-28-2007, 14:46
  3. Md5 problem
    By Michał90 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 09-16-2007, 14:47
  4. Md5
    By Virtual in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 09-14-2007, 13:44

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj