Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Efektywnośc algorytmów asymetrycznych

Domyślnie Efektywnośc algorytmów asymetrycznych

Witam
    Poszukuje jakiego oprogramowania w którym mógłbym "zbadać" efektywność algorytmów asymetrycznych ( np RSA DH), bądź jakiś raportów na ten temat.
    Z góry dziękuje z pomoc
    Smialyyy
    Ostatnio edytowane przez smialyyy : 10-07-2007 - 12:46

Domyślnie

Ambitne pytanie... nie wiem czy cos pomoge, ale przynajmniej sprobuje.

Mowisz "zbadac" - co dokladnie chcesz badac i jak rozumiesz "efektywnosc" - chodzi o szybkosc, podatnosc na zmalanie szyfrogramu czy jeszcze cos innego? Jesli masz to okreslone, bedzie znacznie prosciej cos znalezc.

Podatnosc na dekodowanie (lamanie szyfru) powinna byc opisana w specyfikacji algorytmu ale sprowadzi sie to glownie do matematycznego wyliczenia.
    Szybkosc kodowania/dekodowania - pomiary pomiary pomiary, zalezne od tego na jakim sprzecie itd.

Nie wiem czy cos pomoglem, ale moze... sam ocen
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

tzn. Co chcesz dokładnie zbadać?

Domyślnie

Pisze prace inżynierska w której porównuje algorytmy zarówno szybkość szyfrowania jak i deszyfrowania, możliwość złamania - wiem, że wyniki zależą od sprzętu, ale chcę porostu pokazać uzyskane wyniki, które nie zależnie od sprzętu na którym będą uzyskane, zachowają między sobą zależności np. czasowe. I dlatego poszukuję oprogramowania na którym mógłbym dokonać tych pomiarów i ładnie je przedstawić w swojej pracy
    Ostatnio edytowane przez smialyyy : 10-08-2007 - 18:47

Domyślnie

Z pomiarami bedzie ciezko, tzn w pracy bedziesz musial jasno okreslic zalozenia - okreslic wydajnosc platformy i jej cechy (ilosc procesorow/rdzeni, ilosc pamieci, itd).

Dane o przebiegu czasowym zostawilbym w postaci wyliczen bez testow - wiadomo, ze matematycznie przewidziana podatnosc algorytmu na zlamanie jest jakos okreslona - np dla znalezienia szyfrogramu nalezy przetestowac NNNN kombinacji - tak bym to zostawil. Po prostu czas potrzebny na takie sprawdzenie bedzie w znacznej mierze zalezal od implementacji algorytmu i tyle. Nie mozna miarodajnie porownac dwoch alogytmow jesli nie sa zaimplementowane tak samo dokladnie tzn dajac wyniki jak najblizsze modelowi matematycznemu. Ba! Wez 2 programy lamiace ten sam algorytm i zauwazysz zapewne roznice w lamaniu tego samego szyfrogramu - beda one zalezec od implementacji algorytmu a nawet takich rzeczy jak optymalizacje wprowadzane przez kompilatory.

Chodzi tylko o to, ze ciezko bedzie Ci znalezc wspolny mianownik dla wszystkich pomiarow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Wiem, że będzie ciężko znaleźć jakikolwiek program do moich celów, co do wyników jakie mogę otrzymać za pomocą różnych programów to masz rację, gdyż ważny jest zarówno algorytm a także jego poprawna implementacja, ale póki co postawiłem sobie taki próg w pisaniu pracy i będę starał sie go osiągnąć, jedynie co mnie martwi to to, że część polskich centr certyfikacyjnych nie posiada takich danych o algorytmach, a pozostała nie udzieliła mi jeszcze odpowiedzi, ale nie poddaję się szukam dalej po ludziach.
    Dzięki za zainteresowanie i mądre wskazówkowi bo czasami i z tym jest duży problem

Zasady Postowania