Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Dekodowanie/Deszyfracja - symbole

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Dekodowanie/Deszyfracja - symbole

    Mam dla was pewną zagadkę/ wyzwanie, sam nie potrafię odszyfrować tego tekstu..

    xxxxx1.jpg

    Myślę że to jakiś prosty szyfr podstawieniowy[znaki przypominają nieco Tamgi..]; problem polega na tym że nie wiem praktycznie nic.. i tekst jest dosyć krótki, nie wiem też czy to jest w języku polskim czy angielskim, pisała to osoba która nie ma zbytniego pojęcia o kryptologi.. A mnie zżera już ciekawość, a nie mogę sobie z tym poradzić

    Ma ktoś jakiś pomysł, jak to odszyfrować?

    (mam jeszcze jeden podobny szyfrogram znaleziony w sieci, ale raczej nie są powiązane:
    XXXXXX2.jpg)
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MGB Zobacz post
    Myślę że to jakiś prosty szyfr podstawieniowy
    Bordzo podoba mi się w prostych szyfrach podstawieniowych to, że na podstawie tych informacji co podałeś to naprawdę cieżko to odszyfrować: )

  3. #3

    Domyślnie

    Mi trochę przypomina język elficki stworzony przez Tolkiena. Więcej w google grafice.

    Mi to wygląda na zwykły szyfr podstawieniowy, do łamania tego typu tekstów (i języka w nich użytych) używa się narzędzia statystyczne i prawdopodobieństw (rozkład alfabetu), są to w kryptoanalizie ataki nazywane atakami statystycznymi. Trochę mało tekstu na tym obrazku.

    W skrócie każdy język narodowy posiada odpowiednie statystyki (opracowane i dostępne w necie) użycia liter/sylab i na tej podstawie da się stwierdzić jaki to język i złamać.


    BTW: Jak nie wiesz nawet w jakim języku jawnym ktoś pisał to sory... ale łamanie jakiś dziecięcych wierszyków nie ma sensu.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj