Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Odzyskiwanie utraconych wiadomosci z Archiwum

  1. #1

    Domyślnie Odzyskiwanie utraconych wiadomosci z Archiwum

    Witam, mam pewne archiwum i musze sprawdzic czy byly z niego usuwane jakies wiadomosci i najlepiej sprawdzic jakie. Zrobilem taki tescik, najpierw odkodowalem profil, odczytalem archive.db za pomoca notatnika i faktycznie wiadomośći zgadzaly sie z tymi co przegladalem przez gadu. Pozniej usunalem przez gadu kilka wiadomosci, otworzylem przez notatnich znowu archive i te wiadomosci wciaz tam byly...
    Pozniej zanowu zakodowalem profil, usunalem kilka wiadomosci, odczytac archive nie moglem bo bylo zakodowane, wiec odkodowalem, znowu przez notatnik i wiadomosci sa wciaz.
    Wiec wystarczy rozkodowac profil i sa tam wiadomsoci nieusuniete i usuniete. Chyba ze sie myle i jest inaczej? Mowa o GG 10.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    nie wiem co robi gg bo nie uzywam ale czesto robi sie tak ze rekordow sie nie kasuje tylko oznacza (flaga) jako skasowane... tak samo dziala wiekszosc systemow plikow zamiast zamazywac fizycznie sektory zajmowane przez skasowany plik...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Archiwum GG 10 oparte jest na SQLite 3. Nie spotkałem się nigdy z programem do odzyskiwania usuniętych rekordów. Trwale możesz usunąć np. SQLite Expertem.

    Wiadomości są w tabeli communication_items. Domyślnie to wygląda tak:
    Kod:
    <span style="color:#000000; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:9pt; ">{WIADOMOŚĆ}</span>
    ale pewnie przy wysyłaniu formatowanego tekstu bardziej skomplikowanie.

    Jeżeli GG gdziekolwiek wyświetla ilość wiadomości w całym archiwum, to można plik przeszukać wyrażeniami regularnymi i porównać ilość dopasować, ale ciężko powiedzieć na ile będzie to skuteczne.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.
    Mam podobny problem - musze odzyskac wiadomosci ze swojego konta. W jaki sposob odkodowac profil?
    Jest taka opcja w gadugadu 10?

  5. #5

    Domyślnie

    Wybaczcie, że odgrzebuje, ale nie chciałem zakładać nowego wątku. Przeszukałem też forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

    Sprawa wygląda tak. Chciał bym dostać się do pliku GG archive.db. Interesują mnie jednak wiadomości, które zostały usunięte z archiwum za pomocą opcji 'wyczyść archiwum'. Ponoć są one dalej przechowywane w pliku. Próbowałem otworzyć to ustrojstwo za pomocą SQlite managera (i paru innych programów jak 'sqlite data wizard' lub 'sqlite database browser'). Problem w tym, że sqlite manager wywala mi następujący błąd (inne programy twierdzą, że plik jest zaszyfrowany lub nie jest plikem bazy danych):

    Error in opening file xxxx.sqlite - either the file is encrypted or corrupt
    Exception Name: NS_ERROR_FILE_CORRUPTED
    Exception Message: Component returned failure code: 0x8052000b (NS_ERROR_FILE_CORRUPTED) [mozIStorageService.openUnsharedDatabase]

    Błąd wywala mi gdy próbuje otworzyć jakiekolwiek archiwum GG ze starego kompa. U siebie nie mam tego problemu (może to przez nowsze gadu) i spokojnie mogę przeglądać plik.

    Z racji tego, że nie znam się na tym zapytałem wujka googla co może być przyczyną. Dowiedziałem się, że plik może być w wersji SQlite2, którego SQlite manager nie czyta. Jest ponoć możliwość konwersji plików sqlite2 do sqlite3, problem w tym, że się na tym kompletnie nie znam i nie do końca rozumiem co się do mnie pisze. Metodę podaną wypróbowałem 'na chłopski rozum' zgodnie z instrukcją - bez skutku.

    Tutaj dochodzimy do mojego pytania. Czy jest w ogóle możliwość odczytania usuniętych wiadomości. Jeśli tak, czy ktoś mógł by mi to wytłumaczyć łopatologicznie lub też wskazać gdzie szukać rozwiązania?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj