Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Pobranie określonego pliku przy auto starcie pendrive'a

Domyślnie Pobranie określonego pliku przy auto starcie pendrive'a

Witam Ciekawi mnie czy juz coś takiego jest ew czy ktoś by umiał mnie pokierować jak to zrobić. Chodzi o to aby tak zmodyfikować pendrive'a aby przy auto-starcie wyszukiwał i kopiował do swojej pamięci określony plik w tym wypadku chodzi mi o archiwum gady-gadu czyli plik archive.db (gg 10) Mile widziana by była elastycznosć programu czyli możliwośc zmiany wyszukiwania określonego pliku

Domyślnie

Nie jest to problem napisac taki skrypt - problem go uruchomic przez autorun - pare miesiecy temu MS w jednej z latek zablokowal autorun calkiwicie na wymiennych napedach - USB/CD/itp. Jesli ktos ma wlaczona aktualizacje to caly Twoj plan diabli wzieli
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

A mógłbyś mnie pokierować na źródło wiedzy jak ten skrypt napisać ? Czy poprostu wystarczy zmodyfikować tylko autorun.ini?

Domyślnie

Jasne... pierwsze 5 bedzie wystarczajacym zrodlem http://tinyurl.com/3p7t66d

Domyślnie

Nie uważaj mnie za kogoś kto najpierw pyta a później używa googli. Jestem inny :P tylko że ja wpisałęm autorun.ini i dlatego zwróciło mi błędne wyniki

Domyślnie

TQM co myślisz o użyciu ścieżek bezwzględnych dysku C. Tam prkatycznie nikt nie zmienia litery ani nic w tym dysku czyli jest szansa że może by się to udało tyle ze nie wiem jak zrobić aby zostało wykonane polecenie kopiuj/wklej [chodzi mi nadal o to żeby to się skopiowało na pamięć flash. Nadal szukam a i mam pytanie mam szukać w komendach windowsa czy zły trop?

Domyślnie

Nie wazne w jakiej technologii stworzysz swoj skrypt, wazne jest to jak go odpalisz... reszte mozesz sobie napisac w czymkolwiek.

Domyślnie

ale nadal nie wiem jak zrobić to aby skrypt kopiował dany plik na swoją pamięć szukam, szukam i nie mam pojęcia jak to zrobić

Domyślnie

nie rozumiem w czym problem - pokaz co napisales to moze ktos pomoze bo jak na razie ewidentnie czekasz na gotowca

Domyślnie

Kod:
    [autorun]

open=c:documents_and_settings\nazwa użytkownika\dane_aplikacji\gadu-gadu_10\numer_gg\archive.db     <---- Ta linia moim zdaniem powinna zawierać kod żeby skopiować dany plik a nie tak jak jest na początku "open" i właśnie tego nie wiem jak zrobić
    icon=nazwa_ikony.ico
    Ten rodzaj odnośnika ma postać bezwzględną.
    Mogę jeszcze dać żeby było coś w menu kontekstowym ale to moim zdaniem jest sbędne.
    Myśle iż błąd leży w "open" a może wystarczy lekko zmodyfikować to ale właśnie nie wiem za bardzo jak nie chce podania tego na "talerzu" a tylko pokierowanie mną

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania