Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: znaczki np. ł

Domyślnie znaczki np. ł

witam robie strone programem w którym robi się obrazkowo. Gdy piszę słowo z zawartością ł jest dobrze . ale gdy strone opublikuje ten ł zmienia znak na jakiś dźiwny. pomocy .Pomocy !!!!!!!!!!!!!!

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Najprawdopodobniej musisz ustawić polskie kodowanie znaków (ISO-8859-2 ) w sekcji meta oczywiście
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

Przy ISO-8859-2 miewam cyrki, na IE dziala, na Operze dziala, a na Mozilli krzaki, za to UTF-8 jest zawsze fine.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Przy ISO-8859-2 na IE działa, Na Mozilli działa (na operze nie wiem), przy UTF-8 - kompletnie nie rozpoznawane są polskie ogonki, zresztą nie ma się co dziwić ....

Domyślnie

Cytat Napisał hedVB Zobacz post
    przy UTF-8[/B] - kompletnie nie rozpoznawane są polskie ogonki, zresztą nie ma się co dziwić ....
    To bardzo dziwne, poniewaz wszystkie moje weby chodza na UTF i polskie znaki sa rozpoznawane bez najmniejszego problemu, trzeba jeszcze tresc samego dokumentu zapisac w takim standardzie :P

iso na ie tak, na operze tak, a na ff nie, tak jak napisalem wyzej, nie wiem co moglo byc przyczyna..
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 03-20-2008 - 16:39

hedVB jest offline AI

Domyślnie

iso na ie tak, na operze tak, a na ff nie, tak jak napisalem wyzej, nie wiem co moglo byc przyczyna..
    To ciekawe bo jakoś mi na FF bez problemu wyświetla ogonki

Domyślnie

Cytat Napisał hedVB Zobacz post
    To ciekawe bo jakoś mi na FF bez problemu wyświetla ogonki
    No ja wiem ze z reguly tak jest, ale robilem ostatnio strone i iso dzialalo na wszystkim poza FF,

hedVB jest offline AI

Domyślnie

http://gajdaw.pl/varia/polskie-ogonki-na-www/print.html

Rozwiązanie jakichkolwiek wątpliwości / problemów z kodowanie polskich znaków Sam jestem w trakcje czytania :P

Domyślnie

nie wiem czy to jest prawda ale podobno jak piszesz notatnikiem strony to nawet jak ustawisz na te iso-8859-2 to i tak to naprawde nie bedzie w tym formacie zapisane///na notatniku podobno dziala tylko windows-1250 ....tak gdzies mi sie obilo o uszy....i wtedy trzeba jak jakims programem do konwersji pojechać np gżegżółka xp .

Domyślnie

O to samo pytales w dziale Windows... i dalej leniu smierdzacy nie raczysz zajrzec do byle kursu HTML i przeczytac o metodach kodowania znakow!

ZAMYKAM!

Windows uzywa windows-1250 (notatnik i inne apliacje windowsowe). Oficjalny standard dla Polski to ISO-8859-2, mozna tez stosowac UTF-8. Teraz poskladaj do kupy narzedzie, znaczki i odpowiedni naglowek i bedzie dzialac.

@all - jesli przegladarka nie rozpoznaje kodowania to sprawdzcie naglowki odsylane przez serwer - niektore serwery wysylaja swoj content-encoding i tam daja default charset - to wtedy rozwala robote.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania