Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Html5

  1. #1

    Domyślnie Html5

    Witam

    Czy mógłby mi ktoś w prostych słowach wyjaśnić idee stworzenia:

    /footer, /article, /section, /aside


    dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    No wiesz, są to elementy strony które często się powtarzają, goście od html5 uznali ze jest sens to ustandaryzować.

  3. #3

    Domyślnie

    No to żeś mi Lame wytłumaczył jakbyś mógł opisać na przykładzie i dlaczego akurat te dane muszą być w tej sekcji.

    xD

  4. #4

    Domyślnie

    Choć oficjalnie HTML5 jeszcze nie ma (więc przeglądarki nie musiałby go wspierać), wydaje mi się że to krok w stronę wyszukiwarek internetowych. Jeśli poczytasz o jakiś podstawach SEO i algorytmach Google, dojdziesz do wniosku że najważniejszą częścią strony (treścią merytoryczną) dla wyszukiwarki i pozycjonera powinien być tag article czyli treść właściwi. Jest to tylko moja koncepcja, która wydaje mi się słuszna.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Jak byłam na szkoleniu osób, które miały szkolić innych z nowinek w html5, to mi powiedziano, że chodzi głównie o dostosowanie do
    a) małych ekranów, które mogłyby pomijać pewne pola, lub wyświetlać je inaczej
    b) wydruk
    c) urządzenia dla niewidomych czytające lub brajlujące tekst - ślepi w ograniczony sposób korzystają z nawigacji - potrzebują treści, a odczytywanie menu jako zwykłego tekstu... warto sobie wyobrazić.
    d) automaty różnego rodzaju.

    Wprowadzenie standardów mogłoby wprowadzić przeglądarki www które w określony sposób reagują na określone tagi (nie ma narzuconej definicji w jaki sposób mają to robić - jest tylko jaki ma być tego efekt).
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj