Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: [Problem] Pendrive jest czytany tylko przez chwilę.

  1. #1

    Domyślnie [Problem] Pendrive jest czytany tylko przez chwilę.

    Witam serdecznie, jeśli umieściłem w złym dziale, to przepraszam.
    Mam następujący problem z komputerem, gdy włożę Pendrive pod USB 2.0 to komputer go wykrywa, na chwilę. Mogę wejść, przerzucić jakiś mały pliczek i.. to wszystko. Potem katalog robi się pusty a w menadżerach nie widać pamięci usb pomimo, że jest podpięta. Po wyciągnięciu i włożeniu, znowu na chwilę mogę coś zrobić i znika, i tak w kółko. Ponadto: po użyciu "uśpienia" myszka oraz klawiatura się tną, działają skokami (myszka i klawiatura pod usb) kursor myszki skacze, a po przyciśnięciu dowolnej litery pojawiają się seriami po 3/4 i 2-3 sekundy zacinki i od nowa. System to Windows Xp z SP3, ale pod Ubuntu, Debianem to samo. No i jeszcze jedna rzecz: napęd CD/DVD. Komputer go wykrywa jednak nie widzi płyty w nim. Mogę natomiast odpalić Live CD.

    Wszystkie te problemy zaczęły się po reinstalacji systemu. To już 4 reinstalka i nadal to samo. Wątpię by była to wina konkretnej płyty z konkretnym systemem bo wtedy problem wystąpił by pod Pingwinem.

    Problem mnie po prostu przerósł. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To raczej pytanie do pomocy technicznej niz do dzialu hardware hacking, bo nie widze tutaj zadnego hackingu - po prostu anomalie z portami USB i tyle.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam sformatować pendrivea lub spróbować podpiąć do innego komputera ten oto pendriv.

  4. #4

    Domyślnie

    TOM: Przepraszam, późno było nie zauważyłem, że jest taki dział. Przeniesiesz?

    Formatowanie nie pomaga, bo to nie wina konkretnego pendriva.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba będziesz zmuszony wyłączyć selektywne zawieszanie USB w systemie, służy do tego ta poprawka: http://go.microsoft.com/?linkid=9643528

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj