Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: oprogramowywanie portów

javaman jest offline www.javainside.pl

Domyślnie oprogramowywanie portów

Potrzebuję móc sterować napięciem w dowolnym porcie wychodzącym, myślałem o LPT, COM, USB. Najchętniej wybrałbym USB. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale port USB ma to do siebie, że prąd jest zawsze - sterowanie tylko przy pomocy data+ i data - , chyba , że źle to rozumiem. Jest jakaś możliwość włączania/wyłączania napięcia na USB czy to raczej niemożliwe z poziomu softu(nie mówię o biosie)?

rafal44 jest offline logout

Domyślnie

Napięcie USB jest zawsze takie samo - 5V. Portem LPT da się sterować, poszukaj w google, kiedyś coś widziałem.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

wiesz nie siedzę bardzo w temacie ale da się napewno
    są przecież programy do laptopów odłączające napięcie celem zachowania energii dodatkowo nawet w Windowsie (nie pytajcie mnie teraz gdzie bo nie pamietam gdzieś w devmgmt chyba) ustawia się opcję by nie było możliwe wyłączenie napięcia z danego gniazda USB (np. dla myszki)
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

O ile pamietam...

USB uzywa 5V - 2 piny to zasilanie, pozostale 2 to dane. Dane sa przesylane tak na prawde w blokach logicznych po 1kB welkosci - posiadaja cala strukture pakietowa - naglowek, dane, suma kontrolna (co jest sporym postepem w porownaniu z transmisja przez LPT a szczegolnie przez COM). Urzadzenia podlaczane do portu USB moga poprosic o zwiekszenie natezenia pradu do max 500mA (to sa bardzo pradozercze bestyjki).
    Czasami doprowadza to do uszkodzen kontrolera USB - u mnie ostatnio spalily sie 2 porty na plycie a jedyne co widzialem to komunikat mowiacy ze przekroczono poziom poboru energii. Zasilanie szlo, owszem... przez ulamek sekundy a dalej sie odlaczalo - przebicie na plycie glownej.

LPT nie pamietam, COM uzywa sygnalizacji TTL (nie wiem czy to 5V czy inaczej) ale jesli mowa o napieciu to duzo nie wyciagniesz z zadnego z portow. Jesli myslisz o czyms w rodzaju sterowania urzadzeniami przemyslowymi to kontrolery sa do tego i one gadaja z kompem przez RS-232C, RS-485, LPT, USB, Ethernet. Jesli chcesz budowac calosc od podszewki to musisz nieco sie pobawic

Jesli szukalbys kontrolerow i osprzetu to daj znac - mam pewne sprawdzone firmy i produktu. Obawiam sie tylko ze ich cena jest dosc wysoka... no ale jako dodatkowe zrodlo pomyslow czemu nie - moze podsuna jakies inne rozwiazanie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Napieciem dosyc trudno... Zrob jakis prosty ukladzik i komunikuj sie z nim przez port LPT [~+5 lub 0 ;P] (najprosciej). Jezeli to dobrze zrobisz, to nawet uchronisz swoj komputer przed ew. bledem w polaczeniach (jakies optoizolatory czy cos takiego uzyj)...

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

sterowanie napieciem pod usb? kiedys tego potrzebowalem, zadnej ciekawej odpowiedzi nie bylo, widocznie sie nie da.
    War, war never changes.