Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Prąd w pc

Sardihan jest offline Blastmaster

Lightbulb Prąd w pc

sieeema
    1.interesuje mnie który z portów/wtyczek (nie wiem jak to konkretnie nazwac chodzi mi o te różne lpt, com, usb i tak dalej ) ma największe napięcie (prąd !) i czy dało by się napisac w jakimś jezyku aplikacje która by sterowała napieciem w konkretnym porcie (czy jest to mozliwe )

2.jakie napiecie jest przy kablu z zasilacza w obudowie (2/4 kabelki ;p nie znam fachowych okreslen - mam kilka wolnych kabli i jeden z nich to 2 małe i na koncu ma wtyczke z 2 wystajacymi yyyy metalowymi kawałkami na 4 mozliwe
    3.jakie napiecie jest w kabelku który zasila stacje dyskietek
    zasilacz 400w firmy deer jakby co

byc moze to debilne pytania ale mam "małe" pojęcie na temat hardware (umiem wymienic ram ! wow jestem super )

Sardihan jest offline Blastmaster

Domyślnie

0 odpowiedzi to może spytam inaczej

chce podłaczyć do pc 20w swietlowke która swieci jak 1** W
    jak to zrobic ?

Domyślnie

http://hinespot.net/circuit.php
    Here, I'm describing an overview of my attempt to turn on and off an external AC-powered device (anything, from lights, to appliances) using the computer instead of unplugging the goddamn thing by hand. (...)

⌂⌂⌂ jest offline Poison Null Byte %00

Domyślnie

1.jesli chcesz miec dostep do sprzetu musisz pisac w jezyku procesora - zapoznaj sie z terminem jezykow niskopoziomowych :>
    2. taa...
    3. 5V
    delete (z ang. skasuj) - w programowaniu obiektowym operator niszczący obiekty utworzone za pomocą operatora new (bądź dowolny obiekt, którego adres można pobrać).

Domyślnie

Pisanie w assemblerze nie jest konieczne. Nawet jak budujesz jakas karte PCI z wlasnym opracowanym mostkiem np. na FPGA to pisanie pod to sterow w ASM jest raczej dla wariatow. Choc sam pisze wiekszosc w ASM to taki temat bym sobie odpuscil.

Generalnie zapomnij o takim rozwiazaniu w sposob ktory chcesz to zrobic. Maksymalna wydajnosc masz na USB czyli 500mA przy 5V (choc na wielu plytach tego i tak nie uzyskasz).

Najprosciej sterowac ci bedzie przez LPT - jednak nie kazdy kom je obecnie ma.
    Do tego musisz zbudowac jakis uklad buforujacy ktory bedzie sterowal przekaznikiem. A zasilanie pociagnac z zasilacza PC i ten przekaznik ma to zalaczac.

Jesli nie ma LPT mozna pokusic sie o zastosowanie ukladu FTDI serii FT245.
    Jest to pod USB do tego napisane gotowe drivery od Win i Linux-a oraz dostepne cale API. Wiec napisanie oprogramowania w C to szybka sprawa.

Problem w tym ze jak zadajesz takie pytania to nawet nie przylutujesz tego scalaka (rozstaw 0.5mm) - do tego wymaga jeszcze troche elementow dodatkowych.

Budowa jakiejkolwiek karty tez odpada, najlatwiej bylo przy ISA bo karta to byla wrecz banalna elektronika (bufory magistrali + dekoder adresu).
    Przy PCI robi sie juz ladna jazda

Ot tak to mniejwiecej wyglada.
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Bulow jest offline Chaos Mercenary

Domyślnie

Po pierwsze, albo prąd albo napięcie. Po drugie to ŻADNEJ świetlówki nie zasilisz bezpośrednio z gniazdka(jakiegokolwiek) w komputerze. Dywagując, możesz zrobić sterowanie za pomocą np. com-a napięciem(cholera nie prądem! chociaż prądem też można ale tu nie chodzi o to) np. włącz- wyłącz. Odrazu ostrzegam, świetlówka nie lubi błyskania, czyli albo świeci albo nie. Jeśli się ją często zapalia i gasi może zgasnąć i już się nie zapalić więcej. Co do prądu i napięć to wynika ze specyfikacji portów i do zasilenia czegokolwiek nadaje się jedynie USB i to nie ze względu na napięcie tylko na prąd właśnie.
    Moja rada: odpuść sobie ze świetlówką...
    Jeśli nie masz pojęcia o elektronice(a po wypowiedzi wnioskować należy że również o elektryce), też sobie odpuść...
    Łatwo jest zepsuć, bardzo łatwo a później płącz i zgrzytanie zębami i "po co mi to było"
    von Bulow, nie Baloł!

Tagi

Zasady Postowania