Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: laptop - bios - nieznane hasło

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie laptop - bios - nieznane hasło

    Hello

    Przeglądałem właśnie allegro i trafiłem na atrakcyjną aukcje toshiby z zahasłowanym bootem.

    Zrobiłem mały research i okazuje się, że zdjęcie tego w firmach usługowych to koszt około 250 USD (mniej więcej połowa wartości w pełni sprawnego sprzętu)

    Teraz pojawia się pytanie - czy znacie jakieś "domowe" sposoby na wyhaczenie takiego hasełka - jakieś potraktowanie czipa masą lub małym napięciem "czy cuś"

    z góry dziękuję za odesłanie do google
    oraz uprzedzam ewentualnych trolli - wyjęcie baterii nic nie pomoże

    edit: dodam, że chodzi mi o sprawdzone sposoby, a nie te wyczytane
    Ostatnio edytowane przez dexter : 07-19-2007 - 23:46

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    ~dexter a może tak:

    Sprawdzasz jaka to kość zaopatrujesz się w programator który ją obsługuje podejrzewam że poradzą sobie (phoenix albo wilem). sprawdzasz jaki to bios i nic nie kombinujesz tylko wgrywasz go na nowo. Tyle że jak za 250 USD to wygląda trochę za prosto.\

    i to jak uprzedziłeś nie jest sprawdzony sposób bo niewiadomo jaka tam kość jest.

    Pozdro.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamlo Zobacz post
    ~dexter a może tak:

    Sprawdzasz jaka to kość zaopatrujesz się w programator który ją obsługuje podejrzewam że poradzą sobie (phoenix albo wilem). sprawdzasz jaki to bios i nic nie kombinujesz tylko wgrywasz go na nowo. Tyle że jak za 250 USD to wygląda trochę za prosto.\

    i to jak uprzedziłeś nie jest sprawdzony sposób bo niewiadomo jaka tam kość jest.

    Pozdro.
    w sumie zostal mi jeszce phoenix ze starych dobrych czasow kiedy mialem czas na ogladanie tv ;p
    Nawet gdzie powinienem znalezc moja instalacje igielkowa do programowania eepromow bez wyjmowania z laminatu - problem jednal w tym ze nawet jak odczytam to nie wiem pod jakim adresem jest haslo, no i nie mam za bardzo skad wziasc "czystej" wstawki do kosci

    no ale narazie licytuje - zobaczymy za ile pojdzie

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Ou Topos
    Postów
    8

    Domyślnie

    Odkopuje temat bo jest interesujacy a ja mam cos do powiedzenia Nie myslcie sobie ze security chipy mozna potraktowac jak inne kosci, nic nie poradzi zwieranie do masy ani prozba ani grozba. Programowanie takiego e-proma to nie jak wadzic palec w szklanke, coz... Jednym z rozwiazan jest odczytanie zawartosci i lamanie haselka, tu uwaga, czesto uklady sa zabezpieczone przed niepowolanym odczytem. Nalezy tez uwazac z lutowaniem bo mozna uszkodzic uklad i nie chodzi tu o uszkodzenie mechaniczne. Polecam lekturke http://sodoityourself.com/hacking-ib...bios-password/ z doswiadczenia wiem ze juz w T43 ta sztuczka nie pojdzie...
    TERAZ UWAGA!!!
    Nie probujcie wyciagac baterii z biosu w laptopach, to nie jest "zwykla" plyta glowna. Owszem zresetujecie bios ale nie security chip! Co sie stanie? A na przyklad, jesli haslo broni dostepu tylko do ustawien biosu to nie uruchomicie lapa... Czemu? Po resecie biosa lap upomni sie o utawienie czasu i daty a haslo dalej bedzie bronic dostepu... A zeby bylo smieszniej ponoc w czasie resetu biosu zalozy sie haslo rowniez na dysk (tak ponoc jest w IBM-ach). Po co tak? Wyciaganie baterii to pierwsze kroki pseudo crackerow, wten sposob blokuje sie cala maszyne i traci dane(bo domyslnie jest sie osoba nie powolana) jesli nie zna sie hasla. Zamrazanie plyty... Zanim wsadzicie lapa do zamrazarki dotknijcie jezykiem do scianki. To bedzie tak madre jak metoda "na mrozenie". Rownie dobrze mozna go wsadzic do pralki Wylutowanie chipa nic nie poradzi, ale... Zamiana chipa na inny owszem! tzn. Jesli bedzie on taki sam ale bez hasla, z np. innej, uszkodzonej plyty ale wazne aby byl to taki sam model lapa.
    TECHNICZNIE!
    Nie lutujemy jesli nie umiemy, nie lutujemy jesli nie mamy czym! Wybic nalezy sobie z glowy lutowanie lutownica tranformatorowa (nie pistoletowka)! Ja uzywam stacji z regulacja temperatury i napieciem na grot 12V.
    Reszta jest na stronie, ktora podałem. Prosty czytnik-programator lutuje sie "na pajaka", ostroznie lutujemy sie do chipa i probujemy zrobic dumpa...Dalej szukamy hasla juz na drugim kompie. Nie programuje sie chipa tylko odczytuje jego zawartosc a pozniej lamie kod. W przypadku IBM dane sa zakodowane ale jest do tego program na stronie, ktora podalem
    Ostatnio edytowane przez Bulow : 09-11-2008 - 11:48

Podobne wątki

  1. linux a laptop
    By taaniel in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 07-19-2007, 21:26
  2. Bios
    By Micr0 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 06-04-2007, 17:09
  3. hasło bios
    By prunio in forum Odzyskiwanie haseł
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 05-07-2007, 08:00
  4. Nieznane pojęcia..
    By Ivnz in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-29-2006, 00:26
  5. Odpowiedzi: 11
    Autor: 12-24-2006, 21:58

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj