Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Bezpieczenstwo infokiosku

  1. #1

    Domyślnie Bezpieczenstwo infokiosku

    Witam, planuje zakupic infokiosk i oczywiscie w celach czysto edukacyjnych chcialbym poznac wasze znane mozliwe sposoby dostania sie do terminalu, menadzera zadan, lub explorera

  2. Domyślnie

    Mam na co dzień do czynienia z infokioskami, ale raczej modele i rozwiązania sprzed ponad 5 lat. Wszystkie pracowały na Windowsie XP a ich oprogramowanie, uruchamiane na starcie zastępywało domyślne GUI czyli explorer.exe. Oprogramowanie miało czujkę, które w przypadku odpalenia explorer.exe wyłączało komputer. Do tego ukryte punkty (zazwyczaj w rogach ekranu) które pod dotknięciu/kliknięciu otwierało jakiś panel logowania. Głównym zabezpieczeniem jest brak klawiatury (tylko ekranowa - pozbawiona klawiszów FX, Delete etc). Więc musiałbyś dostać się do zabudowanych gniazd aby podłączyć sprzętową - wtedy już zrobisz co chcesz. Później część kiosków przeinstalowałem dla bezpieczeństwa na Linuksy, które odpowiednio skonfigurowane z Operą (kiosk mode) było znacznie trudniejsze do "złamania".
    Wszystko zależy od systemu operacyjnego na jakim pracują oraz od użytego oprogramowania. Tak czy inaczej, większość posiada dotykowych posiada jakiś punkt w rogu ekranu do PA - jak uda Ci się rozpoznać oprogramowanie to i może domyślne hasło znajdziesz - administratorzy to lenie

    Dodam jeszcze taki trick. Są tak zwane "stanowiska pracy nienadzorowanej", możesz sobie usiąść przy nim masz zabudowaną klawiaturę i kulkę do kursora, a w środku drukarka z której możesz skorzystać. Możesz również (jak nikt nie będzie patrzał) włożyć ręce w dziurę w którą wsadzona jest drukarka i bez problemu dostać się do kabla USB typ B Male. (typowy kabel do drukarki) To urządzenia starego typu, nie wiem czy wtedy nie było takich adapterów - a może zwyczajnie producent nie przemyślał takiego scenariusza. Kupujemy taki adapter: http://www.lindy.ie/images/products/...0-78002500.jpg

    i podłączamy swoją klawiaturę USB do kabla który odpięliśmy od drukarki.
    Ostatnio edytowane przez hedVB : 05-27-2016 - 15:23
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj