Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Pomysł na rozwiązanie problemów

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie Pomysł na rozwiązanie problemów

    Witam

    Nie wiem czy sie zgodzicie na to.Kieruje sie tutaj do specjalistów ,którzy odpowiadaja na nasze pytania, i nierozumiemy ich odpowiedzi chcial bym prosic aby ktos z odpowiadających najczęsciej jest to TQM lub eMCe i kilka innych długo by tu wymieniac nagrali film jak np sie włamują do komputera na linuxie lub windzie bedzie to dobry przykład moim zdaniem i bedzie wszystko jasne, niewiem czy wam to odpowiada zrobicie jak chcecie ale napisalem bo mnie to gryzlo dlugo

    Pozdrawiam!!!

  2. #2

    Domyślnie

    navynos.linux.pl

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No to nie zawiode Cie... i tu tez odpowiem

    Co masz przez to na mysli? Atak na serwer i zalozenie konta roota/administratora? Zaatakowanie aplikacji i uzyskanie jakiegos efektu czy co?!

    A teraz na powaznie - na film instruktazowy 'jak sie wlamac' mojego autorstwa nie masz co liczyc - po prostu takie mam zasady... pomagam swoja wiedza tym ktorzy chca raczej zabezpieczac niz 'odbezpieczac'. Mam dostep do swiezych materialow, rozwiazan i roznych kosztownych szkolen - nie kazdy ma tyle szczescia, nie kazda firma chce aby pracownik sie dalej rozwijal i to w dziedzinie w ktorej ma ochote... Dostep do tych dobrodziejstw jest jednak obwarowany pewnymi jasno okreslonymi warunkami - temat jest dla mnie zamkniety.

    Jesli masz jakis rzeczowy problem - np. widzisz ze ktos dobiera Ci sie do serwerka, pojawiaja sie dziwne pakiety w Twojej sieci, itp. to chetnie sluze porada w miare moich umiejetnosci... jest to moj dlug w stosunku do spolecznosci open-source, ktora dala mi narzedzia oraz wiedze dzieki ktorej teraz zarabiam na zycie...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki wygodny film kiedyś to wystarczył artykuł , poszukaj po necie sporo tego można znaleźć.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #5

    Cool

    eryk: Na necie masz pełno filmików np.:
    http://www.irongeek.com/i.php?page=s...ingillustrated

    Na http://www.youtube.com wpisz odpowiednie hasło np. sql injection - jest pełno filmów.

    Czasami lepiej samemu poczytać jakieś dobre artykuły o hackingu (takich jest niewiele w sieci) i trochę poeksperymentować. Tylko do tego trzeba mieć trochę cierpliwości a nie słomiany zapał.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    no więc tak:

    po pierwsze w pełni popieram wszystko to co napisał TQM.

    po drugie jaki widzisz film takiego filmiku - kazdy server jest nieco inny na kazdym sa nieco inne aplikacje - admini trzymają logi w różnych miejscach - itp itd.
    nie ma więc jednego sposobu na włamanie się...
    trzeba wiedzieć i rozumieć co sie robi - wątpię żeby taką wiedzę i rozumienie dał ci filmik...

    po trecie: nawet jak sie włamiesz dzięki temu do jakiegoś hosta - to po co? frajdy zera jak dla mnie bo wszystko właściwie zrobili za ciebie inni - wpisać w konsole to co ci ktoś podyktuje to dziecko umie... - kuplom jak sie chcesz pochwalić to lepiej idź od razu do admina powiedz cześć stary włamałem ci sie pousuwałem ci pliki... ziom ze mnie nio nie? - może chociaż pomusli ze coś z tobą nie teges - ruszy go - i nie zgłosi niczego na policje... (sory za bezpośredniość ale tak sprawa wygląda)

    a na koniec chciałem ci tylko powiedzieć ze jesteś tu dopiero jakiś miesiąc - sądząc po twoich postach - to nie siedzisz w "informatyce" (nie mówie tu o grach) zbyt długo - ja już 2,5 roku siedzi i uczę się coraz to nowych rzeczy a puki co nie wybiegam dalej niż poza moją sieć i komputer mojego brata bo wiem ze tu jestem bezpieczny - bo u brata ja administruje - a mój admin w ISP (jak to wogole tak można nazwać) nie wie jak sie wstawia obrazek do word'a a co dopiero mowić o administracji siecią - ppostawil sieć korzystając z książki i nawet logów na rutku nie włączył - mi osobiście to nie przeszkadza - moge sobie odpalić co chce i sznifować sieć...
    tobie tez radze sie na razie nie wychylać...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Autor: 02-27-2007, 11:15

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj