Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Proxy Server

  1. Domyślnie Proxy Server

    Witam,
    mam taki maly problem moze ktos mi podsunie jakis trick do obejscia servera Proxy,
    w mojej firmie jest ustawiony server proxy na wyjsci internetowe w przegladarce,
    jezeli zdejme ten server z przegladarki to nie wchodzi zadna strona, musze dodac ze po polaczeniu sie
    z proxy musze sie zalogowac i podac login i passwd. Odkrylem ze nie trzeba sie logowac jezeli pobieram update ze strony microsoftu ale musze miec ustawienia servera proxy w przegladarce inaczej tez nic nie idzie.
    Probowalem innych serverow proxy ale wychodzi na to ze tylko porzez ten moge sie dostac do internetu, jeszcze probowalem
    VPN tez nie dziala, SSH na linuxie tez nic wyglada na to jakby ktos na routerze zablokowal wiekszosc portow!

    Pomozcie prosze

  2. #2

    Domyślnie

    To nie problem z zamkniętymi portami lecz siłowym ograniczeniem bramki router do transferowania danych na danych protokołach komunikacyjnych.

    Warto by przetestować czy połączenia TCP są forwardowane przez bramę sieciową, a jeśli tak wykonać test połączenia do serwera docelowego na porcie 80/443.

    Możliwe, że ramki pakietów są forwardowane tylko lokalna bramka DNS nie pracuje prawidłowo.

    To możliwe gdyż serwery proxy same resolvują adresy dns serwisów odwiedzanych.


  3. Domyślnie

    A w jaki sposob to sprawdzic i jesli dziala to co dalej

  4. #4

    Domyślnie

    Znając życie to na bramie postawione jest transparent proxy które żżera wszyskie połączenia z sieci lokalnej z docelowym portem 80 (www).

    Spróbuj czy działają połączenia szyfrowane (wyrażając się prosto i "dla ludzi" https://). Sprawdź certyfikat... Jeżeli jest on podpisany przez wiodące organy certyfikacji + tożsamość certyfikatu odpowiada stronie na jakiej wchodzisz oznacza, że strona nie została podejrzana. Jeżeli natomiast certyfikat nie będzie się zgadzał, oznacza to, nie wnikając w szczegóły, że połączenie zostało rozszyfrowane na bramie po czym zaszyfrowane "lipnym" certyfikatem i przesłane do klienta.
    Jeżeli certyfikat będzie "ok" to można wyciągnąć wniosek, że połączenia szyfrowane nie są podglądane co wiążę się z tym, że nie przechodzą przez proxy.

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał Teeed Zobacz post
    Znając życie to na bramie postawione jest transparent proxy które żżera wszyskie połączenia z sieci lokalnej z docelowym portem 80 (www).

    Spróbuj czy działają połączenia szyfrowane (wyrażając się prosto i "dla ludzi" https://). Sprawdź certyfikat... Jeżeli jest on podpisany przez wiodące organy certyfikacji + tożsamość certyfikatu odpowiada stronie na jakiej wchodzisz oznacza, że strona nie została podejrzana. Jeżeli natomiast certyfikat nie będzie się zgadzał, oznacza to, nie wnikając w szczegóły, że połączenie zostało rozszyfrowane na bramie po czym zaszyfrowane "lipnym" certyfikatem i przesłane do klienta.
    Jeżeli certyfikat będzie "ok" to można wyciągnąć wniosek, że połączenia szyfrowane nie są podglądane co wiążę się z tym, że nie przechodzą przez proxy.
    Witam,

    Jesli chodzi o logowanie do internetu to jest to poprzez https:// a pozniej wypuszcza cie do internetu, jesli chodzi o certyfikat to np teraz trzeba bylo update cetyfikatu zrobic z microsoftu w przegladarce bo wywalalo ze certyfikat jest bledny. A firma ktora dostarcza proxy to www.synetrix.co.uk i poprze te firme jest zinstalowane proxy. Kurcze wiem ze jestem troche glupi ale jesli moglby troche jasniej mi to wytlumaczyc to bylbym wdzieczny A pozatym dodam ze jak robie update z microsoftu np. Windowsa Xp to proxy wogule nie pyta o haslo i login tylko odrazu laczy?

    Pozdrawiam

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj