Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: "Dla studentow" jak oni to sprawdzaja ?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie "Dla studentow" jak oni to sprawdzaja ?

    niewewiem do jakiego dzialu niech bendzie tu
    jak te firmy sprawdzaja czy jestem studentem ?
    mam na mysli te programy np Perl dev kit pro/ adobe costam które sa zadarmo dla studentow

  2. #2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Często dzieje się tak, że ich nagrane kopie są wydawane studentom jakiejś uczelni, jak np. Visual Studio w Politechnice Warszawskiej. Oczywiście kopiować możesz bez ograniczeń, jesli trafiasz na taki program np. gdzieś w necie, to najprawdopodobniej nie sprawdza wcale. Podejrzewam, że w takim wypadku zapewne w razie jakiejś kontroli musisz mieć jakiś dokument potwierdZzający że jesteś studentem, lub też oznacza to pośrednio, że nie możesz używać takiego programu w celach komercyjnych i tyle. Oczywiście są to tylko moje domysły.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    jest sobie :
    http://www.activestate.com/education...rlDevKit&_pu=1

    jak podam tam zmyslana szkołe (uniwesytet imienia kevina mitnicka ? )
    to jak oni sprawdzaja czy to istnieje ? szukaja w googlach ? dzwonia ?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Przed komputerem...
    Postów
    148

    Domyślnie

    Wątpię, żeby sprawdzali. To jest raczej na tej zasadzie tak jak przy grach, programach, muzyce etc. Póki Cie nikt nie sprawdzi to możesz przecież korzystać sobie z piratów. I przy tym było by raczej podobnie. Gdyby wpadł Ci ktoś na domu i sprawdził to, to wyjdzie, że nie jesteś studentem i zabulisz Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenia.

    Ale tak teraz popatrzyłem to oni chyba udostępniają tym studentom, którzy chodzą na uczelnie, z którymi oni się dogadali. Jakby tak nie było to nie wymagaliby tego
    Kod:
    Student Card ID

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie paczaj hopie

    Acceptable forms of student status verification are listed below:

    * Student ID Card with a current date, or an expiry date
    * Dated, current class schedule, with school stamp or on official school letterhead
    * Letter from school on official school letterhead which confirms your current student status

    Please submit proof of student status by email or fax to +1.778.786.1133.

    Ale szczerze mówiąc pierwszy raz coś takiego widzę, co do reszty, stosuje się moja poprzednia wypowiedź, oraz wypowiedź przedmówcy.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    takie "licencje " są tez na produkty adobe

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ja bym to nazwał nowy trend
    ogólnie bardzo mądre podejście szkoda tylko ze ograniczają uczących się używać programu do studentów :/

    jeśli masz wydać na photoshop'a ponad 5tys bo tyle kosztuje cs3 to coś tu jest nie tak - owszem jest to narzędzie dzięki któremu możesz zarobić niezłą gotówkę jako grafik - ale najpierw trzeba by się wprawić - a 31 dni na to nie wystarczy - co innego jak bym miał zapłacić 500 zł i móc używać tylko do nauki... - żadnego przerabiania fotek dla siebie czy jak, nie mówiąc już o projektach komercyjnych... - po prostu dla mnie do "zabawy" - to już inna bajka....

    więc dla mnie sprawa prosta - albo iść takim osobą na rękę albo rozkładać ręce nad walką z piractwem lub też robić kontrole oprogramowania co tydzień i patrzeć jak produkt wycofuje sie z rynku....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-27-2006, 14:07
  2. ściaganie plików "tylko" dla użytkowników
    By kebab11 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 12-13-2006, 09:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj