Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: pytanie

  1. #1

    Domyślnie pytanie

    witam. mam pewne pytanie. otóż sytuacja jest taka: pewien osobnik (lub osobniki) włamał się na stronę x i pozmieniał dane, co powtórzyło się kilka razy. po wszystkim przesłam mi link do tej strony, ja tam weszłem, zobaczyłem i koniec. mineło pól roku gdy do mych drzwi puka policja w związku z tym włamaniem, więc idę na komendę złożyć zeznania. po kolejnych 2 miesiącach 2 policjantów wpada mi na chatę krzyczą na mnie mówią ż e skłamałem w zeznaniach itp. nawet kompa chcieli mi wynieść. musiałem jeszcze raz złożyć zeznania. ale o to chodzi że wspomniałem nazwisko innego osobnika który prawdopodobnie maczał w tym palce(w stresie). ale o to chodzi, że jak mi wiadomo to więcej znajomych wtedy odwiedzało tą stronę. no i tu jest pytanie dlaczego policja dotarła do tych co mają neostardę? jakiś tam kolega powiedział mi, że ma ip prywatne to nie wykryją go. o co w tym chodzi?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    prywatne ip to takie jak masz lacze wspoldzielone z sasiadami - np jedna neostrada na 10 osob... wtedy wpadna do tego na kogo jest neo zarejestrowane ale najczesciej nie beda w stanie nic wiecej znalezc - beda ciagac po komendach tego biedaka co udostepnil ci neta...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    tamta osooba co ma te prywatne ip to nie jest z neostrady. ja słyszałem, że neostrada właśnie współpracuje z policją a inne firmy nie. i tak właśnie było w tym przypadku przyszli tylko do osób które mają neo.

    aha i jeszcze jedno pytanie co jest z tymi ip nie-neostrady. policja je ignoruje?
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-24-2008 - 18:07

  4. #4
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    jezeli jest zgloszenie przestepstwa to policja nic nie moze ignorowac,
    co do wspolpracy firm (jak np. tp) z policja to jezeli prowadzone jest dochodzenie to tylko na podstawie nakazu tp ma prawo udostepnic informacje o uzytkowniku inne firmy rowniez musza to zrobic wiec nie ma podzialu na firmy wspolpracujace i nie wspolpracujace

  5. #5

    Domyślnie

    w takim razie to dlaczego do jednych przyszli, a do innych nie?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Do tego ISP maja obowiazek ustawowy zbierania pewnych informacji o ile mi wiadomo (chodzi tu o logi mowiac dokladnie) i jesli firma nie ma takich logow w sytuacji gdy powinna (jak wyzej) to moze miec problemy... Moj kolega ktory jest lokalnym ISP loguje polaczenia - w sumie czas i IP kto do kogo sie laczy, nic wiecej. Jest to dla niego tylko problem i dodatkowa praca (regularna archiwizacja, logowanie takiej ilosci danych ma swoje wymagania itd) ale jesli policja przyjdzie to niech sobie grzebia w logach i szukaja... on logi ma i bez watpienia majac przed oczami nakaz sadowy dane udostepni - taki ma obowiazek.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    witam ponownie! mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ip. jak wchodzi śię na stronę to zapisuje się gdzieś tam numer ip, z czego jakbyco korzysta potem policja, tak jak w tym przypadku. ale moje pytanie jest takie czy te ip zapisują się także wtedy gdy się ktoś loguje na stronie, czy tylko wtedy gdy ktoś wchodzi na nią? czy jeśli ktoś wpisuje hasło i login to czy też pozostaje po tym numer ip?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Postów
    94

    Domyślnie

    IP rejestrowane jest w logach w momecie nawiązania połączenia gdyż połącznie realizowane jest w postaci tzw pakietów a one właśnie m.in zawierają Twoje IP;

    czyli odpowiadająć na Twoje pytanie to TAK

  9. #9

    Domyślnie

    jesteś pewien, bo nie wiem czy mnie może źle zrozumiałeś. wiem że ip jest zapisywane po połączeniu z witryną, ale mi chodzi czy jest także zapisywane przy logowaniu się jako admin. na przykład jak 3 osoby są na stronie, a jedna z nich loguje się i coś zmienia to czy jest możliwe żeby dowiedzieć się która to z tych trzech osób zalogowała się?

  10. #10
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Postów
    94

    Domyślnie

    KAKAK - jak logujesz się na stronę jako admin to domyślam sie, że używasz do tego przeglądarki - czyli protokołu HTTP; W momencie logowania nawiązujesz z serverem połączenie prawda ? bo inaczej byś się nie zalogował; Zatem jak nawiązujesz połączenie to wysyłasz do servera pakiety a server na nie odpowiada no i komunikacja miedzy tymi komputerami odbywa się właśnie za pomocą IP. Zatem jest połączenie - Twoje IP jest znane - to jest żelazna zasada; A jak chcesz żeby go nie było to musisz wyczyścić logi servera;

    istnieje też możliwość że połączenie na danym servie nie jest rejestrowane w logach ale ta możliwość nie powinna być brana pod uwagę jeśli mamy być poważni

Podobne wątki

  1. Pytanie
    By Virtual in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 12-29-2007, 22:12
  2. pytanie
    By ironwall in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 07-05-2007, 20:06
  3. Pytanie:)
    By r3cover in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-01-2007, 10:09
  4. Pytanie
    By slawek14 in forum Delphi/Pascal/Lisp
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 05-22-2007, 16:16

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj