Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Obejście NATA

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Thumbs down Obejście NATA

    Witam!
    Czy istnieje jakis sposob obejscia NATA. Bo slyszalem, ze ma otwarty tylko jeden port przez ktory wszystko przesyla...


    Z gory thx!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czy jestes pewien ze mowisz o NAT?

    NAT dynamicznie przypisuje porty do kazdego osobnego polaczenia wiec na zewnatrz widac cala serie polaczen na roznych portach. Co do obejscia NAT to nie ma takiej mozliwosci bo inaczej nie bedziesz mial w ogole dostepu do netu bo nie masz publicznego (routowalnego) adresu IP.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, na 100% jest to NAT. Kolega dostał z neostrady life boxa i ona ma ten niby NAT. A poprostu ćwicze sobie z kolega rozne nielegalne wejscia itp

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiec skoro jest to NAT to proponuje poczytaj na poczatek na czym polega NAT i do czego (oraz dlaczego) jest stosowany. Wtedy zrozumiesz ze Twoje pierwsze pytanie bylo calkowicie chybione :-)

    Co prawda implementacje NAT moga roznic sie w szczegolach ale generalna zasada jest ta sama.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Exclamation Wszystkie adresy są rutowalne!

    ...

    wszyskie adresy IP są rutowalne.


    markossx

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Rutowalne tzn?!

    Jesli sa za routerem NAT i tam maja swoje adresy IP a na zewnatrz jeden adres publiczny to tak, jest to NAT a adresy w sieci LAN sa adresami prywatnymi, potocznie zwanymi 'nieroutowalnymi' (bo faktycznie kazdy adres jest routowalny w sensie ze mozna go poddac routowaniu bez NAT).

    Adres routowalny to taki, ktory przechodzi przez router w postaci nie zmienionej i trafia do internetu - nie jest podmieniany przez NAT tylko routowany miedzy interfejsami sieciowymi. To beda adresy publiczne (albo prywatne jesli siec LAN uzywa wewnetrznych routerow, tylko wtedy na zewnatrz i tak bedzie to maskowane jako adres publiczny przy uzyciu NAT lub podobnej funkcji).

    Zgodnie ze specyfikacja, pula adresowa 127.0.0.0/8 (najczesciej loopback), 10.0.0.0/8, 192.168.0.0/16, 172.16.0.0/16 i kilka innych sa przydzielone do wykorzystania w sieciach lokalnych i nie moga sie wydostac do internetu w takiej postaci - jesli komputer w takiej sieci ma miec dostep do internetu to router krancowy takiej sieci musi robic NAT.

    Gdzies mialem wykaz wszystkich pul adresowych dla sieci LAN ale nie moge go teraz znalezc :-(

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Exclamation zgadza się ale...

    ...
    w
    LAN mogę mieć dwie sieci, np: 10.10.10.0 i 192.168.1.0 i dwa wyjścia na świat czyli dwie bramki do Internertu; i można skonfigurować tak, że np: żądania do google.pl mają lecieć przez bramkę 2 a cała reszta przez bramkę 1. to taki przykład; nie wiem czy dobry ale tak mi sie zdaje ze na tym z grubsza polega routing.na ustaleniu/wyznaczeniu trasy dla pakietu... czyli mamy do czynienia z routingiem w LAN.
    grzebię już w tym trochę (sieci) ale nadal mało wiem więc jak zwykle będę dźwięczny za wszelkie uwagi


    p.s.
    dobrze, ze trafiłem na to forum


    pzdr.
    PM.
    ***********
    * markossx *
    ***********

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj