Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 24

Temat: nieznany hash

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał suchy Zobacz post
    Przecież to co podałeś ma 16 bajtów:P
    Chyba sobie żarty robisz.

    46135fdd4ad6bd3c

    Gdzie tu masz 16 bajtów?

  2. #12
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmmm to moze ja czegos nie wiem... to ile tu jes bajtow?
    Gdyby zapis byl 0x<string> to bym powiedzial ze 8 bajtow, ale tak nie jest...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #13
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    No ja poszedłem na skróty i potraktowałem każdą literkę jako jednobajtowego chara, a że jest 16 literek...

    To ile to ma w końcu bajtów
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  4. #14
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dyskusja moim zdaniem nie ma sensu... wiemy z kodu ze chodzi o hash'e generowane przez MySQL'a a ten jasno podaje w dokumentacji ze jest 16 bajtow w wersjach <4.1 oraz 41 bajtow w nowszych - zapraszam do dokumentacji (fragmenty nawet zacytowalem na poprzedniej stronie)...

    Jesli jakims cudem nie chodziloby jednak o hashe robione przez MySQLa to sprawa inna ale na podstawie dostarczonych informacji jakos nic innego tu nie widze.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Hmmmm to moze ja czegos nie wiem... to ile tu jes bajtow?
    Gdyby zapis byl 0x<string> to bym powiedzial ze 8 bajtow, ale tak nie jest...
    Nie widziałem jeszcze zapisu 0x z sumą kontrolną.

    Z Wikipedii:
    "MD5 - algorytm z dziedziny kryptografii. Jest to popularna funkcja skrótu, która z dowolnego ciągu danych generuje 128-bitowy skrót."

    128/8=16

    Przykład:
    MD5("Ala ma kota") = 91162629d258a876ee994e9233b2ad87

    Tu masz 16-bajtowy hash. Ten, który podał autor wątku nie jest 16-bajtowy.

  6. #16
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok... zgadzam sie z tym co piszesz o MD5... ale:

    1. kto powiedzial ze to MD5 - zobacz do wczesniejszych postow, dokumentacja mowi nie o MD5 ale o jakims algorytmie skrotu - jakby byl MD5 to by bylo powiedziane ze to MD5...
    2. pokaz mi ta sume kontrolna prosze - moze rzeczywiscie cos przeoczylem albo zwyczajnie czegos nie wiem, dlatego badz tak dobry i mi to pokaz...

    Przyznam ze jestem bardzo tego ciekaw, nie po to aby cokolwiek udowadniac (bo przeciez moge nie miec racji i nie bede sie klocil) ale po to aby zrozumiec... Czekam wiec na dalsze argumenty.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #17
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    137

    Domyślnie re:

    chwileczke , ja juz nic nie rozumiem

    z tego co czytałem

    1batj = 7 bitów

    a jeden bajt to jeden znak
    np. ala = 3 bajty a-1bajt l-1bajt a-1bajt

    myle sie?

    jak to jest?

  8. #18
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    Generalnie 1bajt to 8 bitów, ale też nie zawsze. Zależy od architektury.

    W tym przypadku 91162629d258a876ee994e9233b2ad87 to zapis szesnastkowy czyli każda cyfra reprezentuje 4 bity. Daje to razem 16 bajtów.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Ok... zgadzam sie z tym co piszesz o MD5... ale:

    1. kto powiedzial ze to MD5 - zobacz do wczesniejszych postow, dokumentacja mowi nie o MD5 ale o jakims algorytmie skrotu - jakby byl MD5 to by bylo powiedziane ze to MD5...
    2. pokaz mi ta sume kontrolna prosze - moze rzeczywiscie cos przeoczylem albo zwyczajnie czegos nie wiem, dlatego badz tak dobry i mi to pokaz...
    A co, jeśli to byłby wynik MD4, SHA-1 albo innej funkcji skrótu to liczyłbyś inaczej?
    Założenie, że ten ciąg jest wynikiem działania funkcji skrótu podał autor wątku.

  10. #20
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak... do tego moja odpowiedz byla przy zalozeniu ze jest to skrot wygenerowany przez MySQL w wersji < 4.1 co zdaje sie odzwierciedlac zacytowany przez autora kawalek kodu i zacytowana dokumentacja MySQL'a... przy czym podalem ze jest to przy takim wlasnie zalozeniu a nie przy innym.

    Nadal jakos nie pokazales mi tej sumy kontrolnej, wiec sie przypominam...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Hash w phpBB
    By IronTiger in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 03-22-2007, 21:23

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj