Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 27

Temat: Podsłuch wiadomości sms

  1. #1

    Domyślnie Podsłuch wiadomości sms

    Czy jest to możliwe. Jestem posiadaczem motoroli v547 i od pewnego czasu zauważyłem, że pewna osoba zachowuje się tak jakby znała treść moich wiadomości tekstowych wysłanych jak i otrzymanych. Proszę o pomoc jak to sprawdzić? Czego mam szukać?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Raczej ta osoba bedzie adresatem Twoich wiadomosci albo po prostu moze ma dostep do Twojego telefonu i czyta wiadomosci jak jestes w lazience, itp...

    Jako tako pdsluchanie wiadomosci nie jest mozliwe. Jedyny moment kiedy mozna cokolwiek podsluchac to wysylanie wiadomosci w eter - podsluchac sygnal i probowac dekodowac. Raczej za trudna sprawa dla kogos kto nie dysponuje spora wiedza i dosc drogim sprzetem :-)

    Niemniej jednak da sie to zrobic ale warunki jak wyzej - na prawde drogi sprzet i spora wiedza

  3. #3

    Domyślnie

    Ta motka ma Bluetooth, zobacz czy czasami nie masz wlaczonego na stale :-)
    Ataki na Blue w ostatnim czasie stoja na porzadku dziennym, i nie trzeba miec drogiego sprzetu wystarczy laptop + blue + linux. Z wielu telefonow mozna bez problemu wyciagnac info z ksiazki adresowej, skrzynki odbiorczej itd ... W niektórych przypadkach mozliwe jest przejecie kontroli nad telefonem.

  4. #4

    Domyślnie jak sprawdzic telefon

    Cytat Napisał boozy Zobacz post
    Czy jest to możliwe. Jestem posiadaczem motoroli v547 i od pewnego czasu zauważyłem, że pewna osoba zachowuje się tak jakby znała treść moich wiadomości tekstowych wysłanych jak i otrzymanych. Proszę o pomoc jak to sprawdzić? Czego mam szukać?
    Pozdrawiam
    witajcie, jak sprawdzic telefon czy jest czysty podejrzewam pluskwe albo nasluch przez operatora , moze gdzie to mozna sprawdzic podpowie ktos cokolwiek goraco prosze .

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pluskwa... hmmm... male urzadzenie elektroniczne ktore wymagaloby aby ktos byl bardzo blisko ciebie aby slyszec to co nadaje pluskwa - mozna wykryc za pomoca odpowiednich urzadzen...

    Podsluch przez operatora - nie wykryjesz... a poza tym operatorzy maja swoje zobowiazania prawne, takie jak zapewnienie poufnosci i integralnosci rozmow... wylaczenie kodowania jest mozliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. Uwierz mi wiec, ze jesli operator zrobilby cos takiego dla twojego numeru telefonu to na 100% masz wieksze problemy na glowie niz czytanie tego forum...

    Z tego co wiem tylko raz w Polsce wylaczono kodowanie - w trakcie wizyty Bush'a... i to tylko w okolicach gdzie mial sie znajdowac. Generalnie byloby to mozliwe jak sadze w sytuacji zagrozenia bezpieczenstwa narodowego itd...

    Ciekawostka...
    W UK byla nie tak dawno rozmowa na temat w ogole reakcji operatorow GSM/3G na pewne zdarzenia... np atak terrorystyczny. Poniewaz wtedy kazdy chce sie skontaktowac ze swoja rodzina by powiedziec ze jest ok, rodziny dzwonia do swoich bliskich - powoduje to momentalne przepelnienie sieci i utrudnia akcje ratownicza (ratownicy tez korzystaja z komorek!)... Niektore sieci wiec wylaczaja najblizsze miejsca zdazenia przekazniki, inni ograniczaja ilosc obslugiwanych polaczen w tym obszarze, jeszcze inny warian (co udroznilo siec dosc znacznie) to obnizenie jakosci dzwieku i zwiekszenie przepustowosci (to nie jest za duzo ale zawsze cos). Finalnie stanelo na tym, ze sluzby ratownicze beda wyposazone w specjalne karty SIM. Po co?

    Chodzi o to, ze w razie np ataku terrorystow (mamy teraz w Londynie najwyzszy poziom zagrozenia od czasu 9/11) nieznanej jeszcze wielkosci czesc sieci komorkowej zostanie zablokowana przez operatora. Oznacza to, ze nie bedzie mozliwosci skontaktowania sie z kimkolwiek przez komorke... chyba ze ma sie te specjalna karte SIM. Karty te maja wejsc na wyposazenie policji, strazy pozarnej, sluzb ratunkowych, sztabow kryzysowych itd.

    Wyobrazam sobie, ze bedzie to cos jak program na karcie SIM (numer karty na pewno da sie zmienic) - operator wysyla pytanie, program odsyla odpowiedz - jak nie odesle to klient jest odpinany od sieci albo moze maksymanie wyslac SMSa. Juz teraz nawet karty pre-paid w UK (a moze szczegolnie one) w momencie wsadzenia do innego aparatu domagaja sie od uzytkownika aby wcisnal 'OK' i zatwierdzil wyslanie SMSa do operatora, ktory przysle pakiet ustawien dla SMS/MMS/WAP/Internet... i tak to dziala.

    Gdybscie kiedys znalezli sie w miejscu wypadku, katastrofy lub zamachu, pomyslcie o innych - nie dzwoncie z komorek, wysylajcie SMSy, o wydazeniu opowiecie w domu a nie przez telefon. Ratownicy potrzebuja telefonow aby niesc pomoc. Wasz SMS dotrze do bliskich o wiele szybciej niz sie dodzwonicie!

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    hehe miałem kiedyś takiego znajomka
    który strasznie lubił amfetamine
    któregoś dnia go spotkałem
    i koles do mnie mówi ej jak chcesz jakieś zioło ode mnie
    to niepisz esów otwartym tekstem bo mi coś na lini trzaska

    od tego wszytkiego stał się bardzopodejżliwy
    ale ty
    rozumiem ze to są takie troche paranoiczne klimaty
    ale zeby odrazu pluskwy i spisek operatorów
    to troche niezdrowe

  7. #7

    Domyślnie

    co do motorolek i sony ericsonow to bardzo łatwo się jest na nie włamac czytac wiadomosci dzwonic czy robic wiele innych rzeczy wystarczy telefon z symbianem i jeden program pod jave jedna autoryzacja polaczenia bluetooth i mozemy robic co tylko chcemy z telefonem danej osoby

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Polska, zachodniopomorskie
    Postów
    46

    Domyślnie

    Hmmm... tak sie sklada ze pracuje w telekomunikacji, robie cos zwiazanego z sieciami komorkowymi. Nie wazne, powiem wam co wiem.

    Prawda jest ze operatorzy podsluchuja ludzi ale to na podstawie nakazu podsluchu wydanego przez oepratora. Druga rzecz, moga namierzyc twoj telefon ale nie z dokladnoscia do 3m tylko z dokladnoscia do Base Station Transreceiver. Czyli stacji bazowej, i owszem moga Cie sledzic i widziec na mapie miedzy ktorymi stacjami bazowymi sie przemieszczasz. Robic to moga na wiele sposobow, jednym z nich jest wysylanie sms-a "pustego", czyli takiego ktory nie robi nic, nie pojawia sie na twoim telefonie ale to jest tak jakby "sms testowy", przechodzac przez wszystkie urzadzenia zostawia wszedzie logi i widac po tym w ktorej stacji twoj telefon sie znajduje. Inna sprawa ze mozna konsola logowac sie pokolei po wszystkich BT i sprawdzac czy telefon jest w zasiegu (raczej czasochlonna praca - wczesniej wspomniany sposob jest latwiejszy).

    Jesli chodzi o wiadomosci zostawiane na voice mail czy video mail, wystarczy zajrzec do bazy danych znalezc interesujaca wiadomosc i mozna ja odegrac na kazdym kompie -> formaty *.wav i *.3gp.

    Jesli chodzi o podsluch telefonow, od czasu do czasu komorka wysyla swoj numer TMSI (tutaj juz moja wiedza szwankuje), kiedys o tym dyskutowalem. Ten number jest wlasciwie najwazniejszy, TMSI jest przesylane w jakichs specjalnych sytuacjach - nie przy kazdym polaczeniu, po przechwyceniu tego numeru mozna myslec dalej.

    Sa tez i dobre strony.

    Protokol SMS pozwala na otwarcie portu bodajze udp (a moze i nawet tcp/ip). Jest do tego technologia, owszem zalezy czy operator udostepnia taka usluge ale protokol w swojej specyfikacji udostepnia wiec teoretycznie jest mozliwe przeslac tresc sms-a do jakiegos konkretnie wybranego portu na arbitralnie wybranym adresie IP.
    W pracktyce,
    napisac exploita, kupic karte prepaid, wyslac sms-a z odpowiednio spreparowanym ciagiem znaku do dziurawego servera web na port 80 (http) i w ten sposob zdobyc uprawnienia - tak teoretyzujac, nie sprawdzalem w praktyce, wg. dokumentacji -> mozliwe.

    Mozna stuningowac telefon aby nie podlaczal sie do najblizszej stacji bazowej tylko do jakiejs odleglej - szczegolnie przydatne w miescie, gdzie stacje bazowe sa na kazdym kroku i namierzanie moze byc bardzo dokladne. tylko ludzie ktorzy namierzaja sadza ze telefon bedzie w rejonie tej stacji, a my sie mozemy np. podlaczyc do stacji 2km dalej a zaraz pozniej przeskoczyc na stacje 3km dalej ale w druga strone - no... ciekawie by sie to prezentowalo na wyswietlaczach w HQ.

    Oczywiscie, to wszystko mi sie przysnilo, i jest to kompletna bzdura. Nie biore zadnej odpowiedzialnosci.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dokladniejsze namierzanie niz w zakresie stacji BST - triangulacja sygnalu na podstawie odczytu z sasiednich stacji oraz znajomosci topologii terenu.

    Numer identyfikacyjny aparatu jest przesylany z tego co mi wiadomo zawsze...

    SMS/UDP/TCP - ciekawy trop... teraz mi zaswitalo ze przeciez telefon mozna ustawic aby przy wysylaniu SMS'ow bylo 'GPRS preferred' i juz robi sie ciekawiej... tylko jakos nie widze specjalnie co by z tym zrobic (albo nie chce widziec)

    Do tego kwestia APN w sieciach komorkowych - jedyna roznica miedzy nimi to konfiguracja firewall'a - na jakie porty pozwala a na jakie nie... oraz konfiguracja proxy ktore na tym smiga. To cala sztuka w sumie a ze sa ustawione jak sa to pole manewru za szerokie nie jest jesli nie zna sie szczegolow konfiguracji... Ja szczegolow nie znam, mialem dostep do pewnych informacji ale byly tak szczegolowe jak broszury handlowe... a to co bardziej szczegolowe jest dostepne na sieci - wystarczy google.

    P.S.
    Zawsze pozostaje buffer-overflow/format-string attack na OS telefonu Takie przypadki sa znane, dlatego operatorzy komorkowi czesto filtruja pewne znaki z tresci SMSow aby chronic klientow. Ktorzy operatorzy akurat z nazw nie wiem, ale wiem ze byla z tym pewna afera a dokladnie z telefonami jednego z producentow...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Polska, zachodniopomorskie
    Postów
    46

    Domyślnie

    Najlepiej zaczac od wylaczenia zapisywania kopii wysylanych wiadomosci w telefonie i wyczyscic katalog z tymi wiadomosciami. Zmienic haslo buletooth.

    Jak nie pomoze, to ta osoba musi juz znac sie na rzeczy. Najlepiej szukac tejze osoby w poblizu, jezeli przechwytuje transmisje dosc prawdopodobne ze porusza sie w poblizu Ciebie. Jesli widzisz ta osobe w odleglosci ok. 200m od siebie dosc czesto to moze warto przyjzec sie jej ubraniu, wygladzie, rzeczom ktore przy sobie nosi.

    Przede wszystkim na pierwszy ogien przenalizuj wszystkie przedmioty elektroniczne jakie przy sobie nosi. Rozgladaj sie generalnie, jak zauwazysz cos dziwnego to sie pytaj co to jest i do czego sluzy.

    Moze miec urzadzenie deokudujace w breloczku - podobne do sprzedawanych w internecie skanerow wifi (z takim skanerem chodzisz a on caly czas automatycznie skanuje okolice w poszukiwaniu sieci wifi, podobne urzadzenia moglyby byc pod bluetooth).

    Ale przede wszystkim, przestan rozgadywac sie w nowo poznanym towarzystwie - tak informacja najczesciej dociera "na druga strone".

    cst01som01{/var/tmp}>stty sane
    cst01som01{/var/tmp}>stty columns 163
    cst01som01{/var/tmp}>cat stdisclaimer
    Wszystko to mi sie przysnilo, nie biore zadnej odpowiedzialnosci.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Anonimowy SMS z neta:)
    By schizol in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 05-02-2007, 10:36
  2. Anonimowy SMS z neta:)
    By schizol in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 10-23-2006, 21:45
  3. Nieprzeczytane wiadomości
    By m4rquez in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 07-04-2006, 13:04

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj