Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: odbiór smsów

Domyślnie odbiór smsów

Witam!

Wyjasnie najpierw o co dokladnie mi chodzi, potem zadam pytanie.

Mam telefon ze zbitym wyswietlaczem i nie moge odbierac smsow, bo poprostu nie widac textu, powiedzcie czy znacie jakis program który odbiera smsy na kompa ?
    Ja mam sieć Orange i chce odbierac smsy na mój wlasny nr a nie np. sieciowy (gg) bo to jest kwestia limitu wysylania i koszt na nr internetowy, co mi sie nie oplaca.
    Mam program eSkiMoS R2 z którego wysylam smsy ale mam limit 30 smsow na miesiac, plus jest taki że tam jak wysylam to osoba która otrzymuje go wyświetla jej sie mój nr kom. tylko dlatego ze mam połączenie z MultiBoxem, wiec pytam sie o taki program.

Prosze o szybka i dobra odpowiedz,
    Dziekuje..
    Pozdrawiam, PAWEL

Domyślnie

skoro eskimos wysyla przez multiboxa to moze tez odbierac - kwestia tylko czy ma to zrobione... ja uzywam terminali gsm/gprs na porcie com - dedykowane urzadzenie (choc taniej stara poczciwa nokie 5110 zaprzac do tego), wkladam SIMa do srodka i po sprawie...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

gogulas jest offline killboy powerhead

Domyślnie

Nie napisales jaki to telefon... mialem kiedys Siemensa SL45i bez jakis OS'ow na pokladzie, mono wyswietlacz, a jednak w sklad wchodzila stacja dokujaca i software umozliwiajacy po wlozeniu telefonu do stacji kontrole wielu parametrow, jak np. ksiazka adresowa, odbieranie, wysylanie smsow i inne, nie pamietam jakie.

Na moim SX1 moge nawet z klawiatury kompa wpisywac test i patrzec jak na wyswietlaczu pojawiaja sie literki a wszystko przez BT i jakis maly programik serwer->client zjadajacy w telefonie niecaly 1MB ramu :P No ale tutaj jest juz system operacyjny symbian, inna historia..

Napisz jaki to model telefonu to moze da sie cos urodzic..
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Domyślnie yhy

To jest SE K300i .. jesli trzeba jakos tel skonfigurowac to juz tylko przez kabel USB bo tak jak mowilem wyswietlacz jest zepsuty-pekniety i nic nie widac, wszystko inne dziala ,tzn odbior i wykonywanie polaczen, ale nie kiedy z tym drugim jest klopot..

Wiec prosze o pomoc co do konfiguracji.. mam ten program (MOBILedit!) z którym łącze sie w relacji PC - TELEFON

Domyślnie sms.

są dwa sposoby pierwszy - używasz hiper terminalu w windowsie i korzystasz z komend AT. Niestety trzeba znać komendy AT i pprotokół GSM, albo, jak ostatnio przez przypadek odkryłem. z SE bardzo ładnie pracuje program SIMOKOP ( do obsługi simensa program Pawła Cibulki) używam go do wysyłania i odbioru sms za pomocą kompa. bardzo ładnie zastępuje wyświetlacz komórki. Można dzwonić, korzystać z książki itp. Nawet jest podgląd komend AT jakie przychodzą z komórki.

Zasady Postowania