Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Namierzenie po numerze telefonu, karta sim

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Namierzenie po numerze telefonu, karta sim

    witajcie,
    mam wielki i zarazem trochę ciężki problem do rozwiązania... Mianowicie otrzymałam bardzo nieprzyjemnego smsa z obcego numeru, siec LycaMobile. Dzwoniłam na infolinię, mając nadzieję, że czegoś więcej się dowiem chociaż o miejscu skąd został wysłany sms, cokolwiek (o głupia) i jedyne co udało mi się wycisnąć od Pana przy telefonie to to, że telefon jest na kartę, nie na abonament. Podejrzewam jedną, bliską osobę o wysłanie tego smsa, ale nie mam jak tego sprawdzić, ponieważ numer aktualnie jest wyłączony (karta sim zapewne leży już dawno w śmieciach...) Czy jest możliwe dojście po numerze telefonu, po domowemu, skąd został wysłany ten sms, albo z jakim numerem imei został sparowany? Jestem kompletnie zielona w tym temacie, dlatego pytam... Czy ktoś mógłby pomóc? Nagroda gwarantowana ;-) Bardzo zależy mi na rozwikłaniu tej zagadki, jakiejkolwiek wskazówce kto o mógłby być...POMOCY

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to jakieś poważne groźby to możliwe, że policja zechce się tym zająć i zbadać lokacje.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Mozesz zapomniec o samodzielnym namierzaniu. Jest to realne ale musial bys miec spora wiedze oraz dostep do SS7... do tego masz tylko informacje o BTS-e wiec korzystajac z OepenCellID czy Google mozesz majac sporo szczescia (np. duze miasto i 3G) okreslic powiedzmy promien ok. 0.5km (ale to zalezy jak gesto rozmieszczone sa BTSy). W 2G dokladnosc znacznie spada ze wzgledu na to ze tutaj nie zwieksza sie znacznie przepustowosci sieci i BTS-ow jest stosunkowo niewiele i w duzej odleglosci od siebie, a co za tym idzie zwieksza sie promien w jakim mogl znajdowac sie uzytkownik. Generalnie przy odrobinie szczescia moze uzyska sie jeszcze informacje w ktra strone skierowany byl dany sektor... ale to tez nie wiele nie znajac charakterystyki anten i dokladnego kierunku w jaka strone sa skierowane.

    Jesli sprawa nawet trafi na Policje i potem do prokuratury tez jedynie co uzyskasz to z jakiego BTS-a ktos korzystal, ot czyli niewiele... do tego najprawdopodobniej prokurator nawet nie przekaze ci tych informacji. Ale to raczej mozna pominac skoro tutaj piszesz to raczej jakas dziecinada niz cos waznego...
    Ostatnio edytowane przez tom : 02-18-2015 - 21:52
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli powtórzyło się to raz olej temat, jeśli obraźliwe smsy będą się powtarzały nawet z innych numerów zgłoś sprawę. Niestety samej nic nie zrobisz

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj