Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 33

Temat: Czy własny serwer musi być drogi?

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dlatego dla normalnych zjadaczy chleba sa hostingi i inne takie - firmy ktore zainwestowaly spora kase i dzieki temu normalny czlowiek moze miec taniej. Chcesz miec dobry, calkiem wlasny serwer to musisz zaplacic... i nie serwer bedzie cie kosztowal a lacze do niego. Tak jest caly czas i wszedzie na swiecie!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu sklanial sie do serwera dedykowanego. W PL koszta pozadnego lacza jest spory. No chyba ze masz w okolicy chello z oferta 20/2. Ale to i tak jest 150 zl.

    Ja prowadze serwer dla jednego forum. 230 zl miesiecznie. W tej cenie mam C2D, 3Gb ramu, 500 GB dysku, lacze 100/100, i do tego miejsce na specjalnym serwerze backup. Za taka cene .. Czego wiecej chciec.

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    tak tylko 230zl to tez dla wielu osob jest sporo. Tak jak wspomnialem zwlaszcza jak prowadzi sie serwis non-profit. Liczenie na skladki itp. to jest roznie. Natomiast naciagnac firmy na reklame nie jest latwo - to dziala tez w druga strone. Kazda firma by chciala sie reklamowac, ale za jak najmniejsza kase

    Niestety nie ma latwo, najtaniej to chyba wynajecie jakiegos lepszego dedyka w kilka osob aby rozlozyc koszty - bo sprzedac obecnie hosting jest tez trudno. Trzeba to robic masowo, za psie pieniadze. Czyli dochodzimy do upychania ile sie da na jedna maszyne. No i kolo nam sie zamyka...

    Do tego wiele osob biorac dedyka ma dodatkowe koszty, musi tym sie ktos zajmowac - a z tego co wiem byle "admin" za prowadzenie serwerka krzyczy obecnie 200-300zl po cichu do raczki (i w sumie dobrze - trzeba sie cenic he he )

    Chello to tez nie jest wyjscie - nie wiem w jakich miastach jaki DOCSIS uzywaja ale do 2.0 sama technologia jest asymetryczna. Na jednym kanale upstream realny max to 4Mbps i wisi na tym zazwyczaj sporo modemow.

    W DOCSIS 2.0 przy ATDMA wyglada to lepiej - ale z doswiadczenia wiem ze jest to tylko powod upchania wiekszej liczby modemow. Czyli dalej nic ciekwego dla uzytkownika. To poprostu nie sla lacza przeznaczone do tego.
    A ladna nazwa 20/2 to tylko ladnie ma wygladac dla klienta poczytaj o technologii to dowiesz sie jakie sa realne transwery na jeden Upstream i Downstream musieli by dawac po 2 modemy he he aby to bylo wmiare gwarantowane... A niestety nawet starsza karta DOCSIS MC14, MC16 to spory wydatek...

    Nie wspomne ze same parametry sieci HFC maja bardzo duzy wplyw na parametry transmisji i dosc czesto trudno uzyskac oferowany max. (kiepskie kable itd.) - ale niestety kazda siec oszczedza...

    Karty wspierajace DOCSIS 2.0 czyli np. MC28 to juz kupe kasy. A do uBR-ow 10k to juz lepiej nie wpominac...

    Do tego wiem ze swojego czasu UPC wepchala sie w Arrisa i Cadanty gdzie ceny kart wygladaja jeszcze fajniej niz w CISCO (nawet uzywki trudno kupic) - z tym ze poczatkowy zakup jest tanszy (ot taka polityka firmy ze z jedna karta sprzedaja taniej)...
    Choc obecnie i CISCO mocno zeszlo z tonu, ale dalej nie sa to male pieniadze.


    Tak samo tego typu operator wie ze malo kiedy spotyka sie sytuacje ze uzytkownik uzywa calego lacza i same lacza od providerow sa duzo mniejsze.
    Co w przypadku serwera nie jest ciekawa perspektywa.

    Ale wracajac do tych 230zl to nie jest jeszcze tragicznie, podeslij na PW co to za firma. Osobiscie mam z kumplem serwerek w USA i placimy sporo wiecej i to za mniej ciekawe warunki (hardware).
    Ostatnio edytowane przez tom : 08-17-2008 - 01:45

  4. Domyślnie

    Co do chello. Akurat mam informacje z 1 reki. Przyjaciel z wawy ma lacze to praktycznie od poczatku istnienia tej oferty(jeszcze wtedy 250 zl prawie kosztowalo to) i transfery utrzymywaly sie praktycznie przy pelnej zaoferowanej usludze.

    Co do prowadzenia serwera. To rowniez forum ktora ja pomagam prowadzic .. Wiec 0 zl z tego mam. Jeszcze sam sie dokolzylem. Ale daje prowadzenie tego sporo doswiadczenia. To jest pewne.

    PW juz Ci pisze co i jak

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wlasnie tak rozmawialismy poza forum... i mam oferte na serwery...

    dedyki w UK - czekam na cene
    serwery VPS (wirtualki Xen) - w zaleznosci od parametrow od 10 fo 50 funtow miesiecznie hihi...

    czekam tylko na potwierdzenie parametrow lacza, wiem ze firma sama w sobie ma wielokrotne 10gbit do szkieletu laczacego ISP w Londynie, Paryzu i Amsterdamie wiec jak widze ceny jakie wolaja w Polsce za takie uslugi to mnie skreca!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. Domyślnie

    No dobra. Moze napisze od razu. Korzystam z oferty OVH.

    No i akurat tutaj nie chodzi o VPS a maszynke cala dla mnie. Wiec na prawde jak na cene nie mam co narzekac. Wedlug mnie to chyba najlepsza oferta dostepna bezposrednio w PL jako rozwiazanie dedykowane.

    Co do tego co napisales o cenach i w ogole. To musialbym byc tez pewnym ze charakter forum prowadzonego nie zostanie zle uznany i w ogole. Ale to inna sprawa.

    Daj znac jak z ta oferta. Z checia bym zobaczyl jak to wyglada i jaka jest dokladna oferta.

    A co do tych VPS'ow to rozumiem ze to gotowe rozwiazanie bez zadnego dostepu do SSH i wprawdzania zmian itd. Jak w kazdej ofercie?

    OVH ma jeszcze cos takiego jak RPS: http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/oferty_rps.xml

    To tez w pewien sposob ciekawa rzecz.

  7. #17
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehehe... VPS daje pelen dostep via SSH, jestes root'em.
    Masz pelna maszyna na ktorej mozesz robic co chcesz a zasoby masz wg pakietu - dysk, ruch sieciowy, swap, ram... za 50 funtow - czyli na dzien dzisiejszy ok 200zl masz:
    Kod:
    50GB HDD,
    1GB RAM,
    2GB swap
    600GB ruchu na miesiac
    Lokalizacja jak pisalem... a przepustowosc lacza w sensie predkosci - wlasnie potwierdzam to ale jak znam zycie symetryk 100mbit - to jest tutaj standard. To jest VPS... mowiac krotko Xen - nic wiecej Cie nie interesuje. Najtansze zaczynaja sie od 10 funtow na miesiac ale sa odpowiednio mniejsze...

    Co do dedykow
    Kod:
    - E4350 Core2Duo CPU (2 x 2.2GHz)
    - 2GB RAM
    - 2 x 250GB HDD
    - Software RAID1 (optional)
    - 100Mbps switch port (burstable)
    - 250GB monthly bandwidth
    oplata instalacyjna 65 i wtedy 95 GBP miesiecznie ... to cena jaka dostal moj kolega, mozliwe ze teraz juz cos sie zmienilo, wiec cena odpowiednio wieksza ale...

    Jak widac jest z czego wybierac.

    EDIT:
    Wlasnie rozmawialem z szefem tej firmy. VPS-y maja lacze 1gbit prosto do szkieletu 10gbit/sek Jesli ktos potrzebuje wiecej RAM niz daje ten VPS za ok 200zl to juz raczej dedyka warto brac - czas dostawy pare godzin najczesciej... generalnie wszystko <24h od zamowienia.

    Dodatkowo platforma VPS bedzie zmieniana - ogromny cluster iSCSI, migracja miedzy maszynami na zywo, bez zatrzymywania maszyn wirtualnych, wiec bedzie mogl wymieniac sprzet jak bedzie chcial bez zatrzymania serwerow klienckich. Stare VPSy beda przemigrowane na nowa platforme jak tylko bedzie live a minimalny okres umowy - 1 miesiac.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-18-2008 - 11:34
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Hehehe... VPS daje pelen dostep via SSH, jestes root'em.
    Masz pelna maszyna na ktorej mozesz robic co chcesz a zasoby masz wg pakietu - dysk, ruch sieciowy, swap, ram... za 50 funtow - czyli na dzien dzisiejszy ok 200zl masz:
    Kod:
    50GB HDD,
    1GB RAM,
    2GB swap
    600GB ruchu na miesiac
    Lokalizacja jak pisalem... a przepustowosc lacza w sensie predkosci - wlasnie potwierdzam to ale jak znam zycie symetryk 100mbit - to jest tutaj standard. To jest VPS... mowiac krotko Xen - nic wiecej Cie nie interesuje. Najtansze zaczynaja sie od 10 funtow na miesiac ale sa odpowiednio mniejsze...

    Co do dedykow
    Kod:
    - E4350 Core2Duo CPU (2 x 2.2GHz)
    - 2GB RAM
    - 2 x 250GB HDD
    - Software RAID1 (optional)
    - 100Mbps switch port (burstable)
    - 250GB monthly bandwidth
    oplata instalacyjna 65 i wtedy 95 GBP miesiecznie ... to cena jaka dostal moj kolega, mozliwe ze teraz juz cos sie zmienilo, wiec cena odpowiednio wieksza ale...

    Jak widac jest z czego wybierac.
    Jak patrze na ten dedyk to jednak wole zostac przy OVH ;P Ja posiadam ten: http://www.ovh.pl/resellerzy/produkty/kimsufi08xxl.xml

    + dla niego to na pewno nieograniczony transfer i cena nizsza, i to sporo nizsza oraz wiecej ramu i jednak lepszy procesor. Do tego nie zaplacilem grosza za instalacje. A jak tam wyglada sprawa z backup?

    Ten VPS nawet ciekawy. Co do mojego pytania o SSH to dlatego ze ja korzystalem z VPS'ow ktore tego nie mialy do tej pory. No i jak na razie przestrzen dyskowa mnie by nie zachecila ;P Zwlaszcza ze obecnie na dedyku wykorzystane mam ~60 GB. Ale sadze ze znajda sie chetni na takiego VPS'a jednak wole zostac przy dedyku.

    Obecnie jedyne co mnie zastanawia w tej ofercie .. To jedna sprawa .. Roznica miedzy ograniczeniem transferu. Dla VPS jest to 600 GB czyli 12x przestrzen dyskowa. Przy dedyku to 1x przestrzen dyskowa. Wedlug mnie jest to dosc mocno nieoplacalne i dziwne.

  9. #19
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To pakiet podstawowy... jak przekraszacz limity ruchu nie jestes odcinany ani blokowany - po prostu fakturka przychodzi odpowiednio wieksza wg cennika.

    OVH gwarantuje maksymalnie 45 minut przerw w działaniu sieci miesięcznie ( 99.9% )
    Coz... to troche kiepsko, ale za te pieniadze... i tak wysmienicie!
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-18-2008 - 13:08
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    To pakiet podstawowy... jak przekraszacz limity ruchu nie jestes odcinany ani blokowany - po prostu fakturka przychodzi odpowiednio wieksza wg cennika.



    Coz... to troche kiepsko, ale za te pieniadze...
    No wiec wlasnie :P Wiesz. Niedosc ze jak na polskie warunki tanie to nie jest. To jeszcze za transfer moze sie okazac ze trzeba doplacic ;P

    A co do tych przerw na laczu. Do tej pory mi sie nie zdarzylo. 45 minut nie jest jakos ogromnie duzo. Ale masz racje. Za takie pieniadze nie ma co narzekac tak na prawde.

    Hm. Podesli mi albo podaj tutaj adres www tego hostingu o ktorym mowisz. Zobaczylbym jak wyglada oferta dokladnie ;P

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Autor: 07-16-2008, 22:15
  2. Panowie to przestaje być śmieszne!
    By northdakota in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 50
    Autor: 04-04-2008, 12:06
  3. Jak mam się dostać na własny chat?
    By hedVB in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-07-2008, 11:32
  4. Być hakerem...
    By LineageAbyss in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 61
    Autor: 09-15-2007, 12:53
  5. własny serwer
    By przemek12345 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-02-2007, 22:07

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj