Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Podpięcie domeny z home.pl

  1. #1

    Domyślnie Podpięcie domeny z home.pl

    Witam wszystkich,
    Mam problem z podpięcie domeny z home.pl pod zewnętrzny serwer DNS z namecheap.com
    Podaje mu DNS`Y:
    ns6.namecheaphosting.com
    ns106.namecheaphosting.com

    I pokazuje sie błąd:

    Komunikat błędu:
    Pole DNS1: serwer "ns6.namecheaphosting.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "xxxxxxxx.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny!
    Pole DNS2: serwer "ns106.namecheaphosting.com" nie jest skonfigurowany dla domeny "xxxxxxxx.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny!

    Domene z nazwa.pl podpiąłem bez problemów, i wszystko śmiga, a z home.pl mam problem.

    Próbowałem najpierw dodać domene w Cpanelu, ale nic z tego DNSy muszą być ustawine na namecheap Sad

    Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać problem ?


    Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zanim wskazesz nowe serwery DNS na home, musisz dodac domene na namechap'ie - to jest norma. Jak serwery namechap beda odpowiadac na pytania o domene o ktorej mowa to home bez problemu przyjmie polecenie zmiany delegacji.

    Jak na hostingu dodajesz nowa domene to od razu daja Ci swoje DNSy gdzie masz zarzadzanie domena. Zakladasz wiec domene na hostingu a pozniej mowisz home gdzie sa DNSy i po sprawie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    próbowałem tak na początku, ale po dodaniu domeny w Cpanelu wyskakuje że domena musi wskazywać na ich DNS`y żeby ją podpiąć. :/

    może jest jakiś inny sposób ?

    Hint: This feature must be enabled for your account before you can use it. Addon Domains will not be functional unless the domain name is registered with a valid registrar and configured to point to our DNS servers.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak... zgadza sie... dodajesz domene w Cpanelu ale aby dzialalo na ich hostingu tak jak oni oferuja pelen pakiet uslug to musisz do nich skierowac DNSy.

    Jesli tego nie zrobisz, cale ustawienia DNS bedziesz musial nadal zieniac na home.pl, jak zmienisz w home z DNSy sa u nich to dodajac np subdomene do serwerka WWW oni od razu stworza odpowiednie wpisy w DNSach bo oni nimi zarzadzaja i bedzie prosciej. Prawda jest taka, ze te wpisy stworza tak czy inaczej ale to czy beda one widoczne czy nie zalezy od tego czy DNS ustawisz na nich czy zostawisz na home. W pierwszym wypadku bedzie wszystko gladko i automatycznie, w drugim musisz zalogowac sie na home i recznie dodac subdomeny czy hosty czy co tam masz.

    Nie da sie tego prosciej wyjasnic.... po prostu dodaj na hostingu domene i tyle a pozniej ustaw na home z DNS jest w firmie hostingowej. Koniec kropka - musi dzialac albo cos zle robisz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Na namecheapie w Cpanelu nieda sie najpierw dodać domeny, żeby ją dodać musi ona już wcześniej wskazywać ich DNSach.
    (Addon Domains will not be functional unless the domain name point to our DNS servers.)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał LordRaven Zobacz post
    (Addon Domains will not be functional unless the domain name point to our DNS servers.)
    Radze dokladnie sprawdzic bo powyzszy cytat mowi ze domena nie bedzie funkcjonowac dopuki nie bedzie odpowiednio ustawiony DNS a nie ze nie da sie jej dodac!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdziłem nie da sie

    Addon Domain Additions
    There was a problem creating the addondomain.

    Error from park wrapper: Using nameservers with the following IPs: 213.25.47.166,216.93.176.64,62.129.252.30 Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To napisz do adminow i juz... albo najlepiej poszukaj sobie innego hostingu bo to co robia to jest prowalone calkowicie. Co ich obchodzi gdzie masz DNS? Ja moge miec hosting w jakiejs firmie a DNSy moge trzymac np w ultradns.net i nic do tego firmie hostingowej... a jak im nie pasuje to na drzewo - firma jest gowniana i tyle.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    i to nie jest śmieszne bo ja też tak miałem - nie pamiętam już szczegółów ale przez panel się tego zrobić nie dało - (dało się tylko przekierować rekord in-a a to nie ratuje sytuacji - o delegację domeny trzeba było pisać specjalne podanie - które jeszcze nie było dostępne na stronie firmy hostingującym a przyszło mailem - po 2 dniach... po czym czekałem kolejne kilka dni na to by doszedł wniosek do nich - a jak wysłać trzeba pocztą tradycyjną z podpisem (boże zbaw) i kolejne kilka na wprowadzenie zmian - w sumie tydzień straty - ale cóż klient sobie zażyczył ten hosting więc niech ma byle by mi nie przyszło z nimi więcej współpracować.... - pamiętam serwerownie nawet - ale nie będę "reklamował" a kolega jak chce wiedzieć jaka to PM może ta sama
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. jak znaleść domeny przypisane do IP
    By gogulas in forum Domeny/Serwery
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-21-2008, 14:59
  2. podpiecie domeny
    By gogulas in forum Domeny/Serwery
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-14-2008, 01:29
  3. "Podpięcie się" pod rozmowe gg...
    By lolekk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 24
    Autor: 12-16-2007, 14:12
  4. Avast! Home E
    By Flavoxx in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 08-13-2007, 16:10
  5. Home.pl hack
    By kosiarz in forum Security
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 04-08-2007, 14:01

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj